216. Kas ir labi darbi?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 vēlreiz par Svēto Garu

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
e-autors Ziņa
Ervīns
e-baznīcēns
#11 Nosūtīts: 14.09.2007 18:41
  


Mulders, labi, nerunāsim par Veco Derību, runāsim par Jauno. Kāds mērķis? Da tieši tāds pats, kāds bija Jēzum, kad Viņš darīja brīnumus un tieši tāds pats, kāds tas bija darot brīnumus caur apustuļiem.

talyc
e-kardināls
#12 Nosūtīts: 14.09.2007 18:47   Laboja talyc
  


vai gribas pamuldet?

... nu?? kaads tad bija?? ...merkjis??


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Mulders
e-baznīcēns
#13 Nosūtīts: 14.09.2007 19:09
  


Ervīns, a teikuma priekšmets nebūs? Kāds tad bij Apustuļu un Kristus mērķis darīt brīnumus? Aiz ko viņi to darīja?

talyc
e-kardināls
#14 Nosūtīts: 14.09.2007 19:32   Laboja talyc
  


man domāt ... tie bija brīnumi... brīnumi...
brīnumi brīnumu pēc
- - -
nu tipa lai ļaudīm būtu ko brīnīties
nu un lai garlaicīgi nava
un lai redz cik tas Dievs brīnumu pilns


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Mulders
e-baznīcēns
#15 Nosūtīts: 14.09.2007 20:12
  


talyc

talyc
e-kardināls
#16 Nosūtīts: 15.09.2007 01:06
  


bērni sarkasmu nesaprotot
- - -
piedod, Ervīn uzbraucienus


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Ingars
e-baznīcēns
#17 Nosūtīts: 15.09.2007 16:17
  


cilvēki mīļie - es jau nerunāju par brīnumiem brīnumu pēc! Pavisam cits mērķis bij šai diskusijai. Labāk pajautāšu tieši - vai "Dzīvības vārds" runā pretī bībelei, kad tā māca, ka šādi brīnumi ir notikuši, kā arī, ka tie apsolīti, kā līdzejošas zīmes ticības stiprināšanai? vai "Dzīvības vārds" runā pretī bībelei, ka Dievs nekad neatklājas tiešā pārdabiskā veidā, kā vienīgi caur rakstītu vai cilvēciski runātu vārdu?

lūk par ko ir runa - ne tik daudz par brīnumiem kā tādiem, cik par izdevuma "Dzīvības vārds" atbilstību rakstiem. Kāpēc es par to uztraucos? Tāpēc ka šis žurnāls priekš manis ir autoritāte, tāpēc par tiem brīnumiem man ir svarīgi nevis brīnumu pēc, bet gan tas, ka man ir svarīgi, lai tas no kā es mācos perfekti atbilstu bībeles mācībai

tik pat labi, ja būtu neatbilstība kādā citā mācībā, arī tad es celtu priekšā attiecīgus jautājumus, tāpēc šeit nerunāju par brīnumiem kā tādiem, bet man vienkārši nav saprotams, ko Dzīvības vārda autori grinbēja ar to pateikt, kad noliedza nepastarpinātas Dieva pašatklāsmes iespējamību, ja bībele skaidri un gaiši to apstiprina?

man ir apnicis lasīt un meklēt kaut ko tādu, kam varētu tiešām uzticēties, tik daudz ir dažādu izdevumu, kur tu cilvēks nevari normāli mācīties, bet tev ir jāpiedomā, cik ļoti tas atbilst bibliskajai mācībai.

Man tas nav pieņemami - vai nu tad mācam pēc bībeles vai nemācam nemaz, bet šitāda galvas jaukšana mani kaitina, kad cilvēki, kuri man ir autoritātes raksta vienu, bet bībele māca ko pavisam citu!!!


tātad vēlreiz - es nedzenos pēc brīnumiem, bet runa ir par to, ka bībele māca, ka tie notiek, kur pretim "Dzīvības vārds" tos noliedz.

Tur teikts, ka Dievs nekad nekādā veidā neatklājas nepastarpināti - tā ir absolūta pretruna ar visu bībeli, jo daudzas bībeles grāmatas ir uzrakstītas tieši saņemot nepastarpinātas atklāsmes, vareni brīnumi, neticamas dziedināšanas, es ceru, ka jūs pietiekami labi zināt rakstus, lai man šeit nebūtu jāuzskaita viss tas ko Dievs ir darījis un apsolījis darīt

Ervīns
e-baznīcēns
#18 Nosūtīts: 15.09.2007 17:45
  


ingar,
tur jau tā lieta, ka oponenti izvairās no atklātas atbildes. Jo jau ar to vien, ka Tu vispār uzdevi šādu jautājumu, ka Tev kaut kas tik "traks" varēja ienākt prātā, viņu acīs Tu esi tikai tāds "jūsmotājs.

Tavi jautājumi un secinājumi ir pareizi un vietā, tikai nezin vai Tu uz tiem šeit saņemsi skaidru atbildi. Ja saņemsi, tā būs viena - brīnumi, kas ir ārpus Vārda un Sakramentiem, ir no velna.

Un velti būs apelēt pie Bībeles, Tev pateiks, ka Jēzus un apustuļu laikos viņiem nebija rakstītas Jaunās Derības. Tagad tāda esot un tagad esot jātic uz vārda, bez kādiem tur fokusiem.

Vairāk es nekā neteikšu, jo pats esmu no "trakajiem sektantiem - jūsmotājiem". Tāpēc, lai ko tu lasītu, pārbaudi visu Rakstos un domā ar galvu.

Ingars
e-baznīcēns
#19 Nosūtīts: 15.09.2007 20:04
  


Un velti būs apelēt pie Bībeles, Tev pateiks, ka Jēzus un apustuļu laikos viņiem nebija rakstītas Jaunās Derības. Tagad tāda esot un tagad esot jātic uz vārda, bez kādiem tur fokusiem.
patiesībā šis ir diezgan labs attaisnojums
Ervīn - šai lietai ir arī otra puse, jo tik tiešām ir tās sektas, kurās brīnumi notiek ne no Svētā Gara, bet no velna, jo viņi balstās uz brīnumiem brīnumu pēc, bet ne brīnumiem ticības stiprināšanai pēc principa - kad, kur un kā Dievs gribēs

Ervīns
e-baznīcēns
#20 Nosūtīts: 15.09.2007 21:03
  


Ingar,
redzi, es pats pārstāvu, kā Tu izsakies "sektu", t.i. vasarsvētku/harismātisko kustību, kas tic, ka arī šodien Jēzus Kristus ir tas pats, ka arī šodien darbojas visas Bībelē minētās Svētā Gara dāvanas.

Man šķiet, ka cilvēki reizēm mēdz nonākt zināmu stereotipu varā - ateistiem ir stereotipi par kristiešiem, kristiešiem par citām reliģijām, bet dažādām kristiešu konfesijām vienai par otru. Viens no šādiem stereotipiem ir, ka vasarsvētku/harismātiskajā kustībā zīmes un brīnumus meklē pašu brīnumu dēļ. Protams, tāpat kā Jēzus laikā, arī šodien ir cilvēki, kas vairāk meklē Jēzus brīnumus nevis Jēzu pašu. Tomēr es nekad neesmu manījis, ka mācītāji vai garīgi nobrieduši kristieši mūsu draudzēs brīnumus gaidītu vai lūgtu pašu brīnumu dēļ. Tas ir pilnīgi aplams priekšstats.

Mūsu kustībā zīmes un brīnumus uzskata par pilnīgi normālu parādību, kas apstiprina Dieva Vārdu. Pirmkārt, brīnumi pagodina Dievu un Jēzus vārdu; otrkārt, kā Tu pats teici - tie gan stiprina ticību pašiem kristiešiem, gan uzrunā neticīgos. Vienīgi nesaprotu, kā Tu tik droši vari noteikt, kurā draudzē brīnumi ir no velna, kurā no Svētā Gara. Es šādus vērtējumus izteikt neuzņemtos, protams, ja runa ir par kristīgu draudzi.

Lasot Evaņģēlijus, mēs redzam, ka Jēzus kalpošanā sludināšanas un brīnumu attiecība bija apmēram 50/50 un Vārdu visur pavadīja brīnumi. Arī apustuļu kalpošanā notika tāpat. Bet šodien? Man ir ārkārtīgi skumji redzēt kā cilvēki, kas smagās problēmās nāk pēc palīdzības pie kristiešiem, bieži vien tiek "mierināti" ar vārdiem: gan jau būs labi, gan jau Dievs darīs... Neizklausās diez cik pārliecinoši, jo liela daļa mācītāji paši nemaz netic, ka brīnumi ir iespējami. Bet, kad lasu Bībeli, es redzu, ka Jēzus un arī pirmkristiešu draudzēs rīkojās gluži citādi. Cilvēkiem tika palīdzēts reāli, ne ar tukšām runām, bet tam ir vajadzīgs Svētā Gara spēks un dāvanas, kas jāliek lietā, nevis jātur "zem pūra". Pats Jēzus saviem sekotājiem (mums) teica, ka mēs darīsim lielākas lietas par tām, kādas Viņš ir darījis. Tas, protams, nenozīmē ikkatru no mums, bet Baznīcu kopumā.

Mana cieša pārliecība, gan balstoties uz Bībeli, gan uz personīgo pieredzi, ir, ka visas Svētā Gara dāvanas Baznīcā pilnā mērā darbojas arī šodien, ka zīmes un brīnumi notiek arī šodien, lai apstiprinātu sludināto Vārdu, pagodinātu Dievu un palīdzētu cilvēkiem. Tas ir Dieva dots instruments Baznīcai, lai tā būtu efektīva jebkurā laikmetā un sabiedrībā un spētu piepildīt savu uzdevumu. Viena lieta gan - viss ir jāpārbauda Rakstu gaismā. Raksti ir mēraukla.

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup