154. Kādēļ mēs saucam Dieva pirmo personu par Tēvu?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Par Dieva darba atblāzmu cilvēkā

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
e-autors Ziņa
e-pikuurs
e-baznīcēns
#11 Nosūtīts: 13.10.2007 19:44
  


man tas nav skaidrs. ir daudz cilvēku, kas nav ticējuši pārdabiskajam, un noteikti ir darījuši daudz vairāk laba, kā cienītā. teikt pretējo, es domāju, ir svētulība. pie tam, ja pieņem, ka ticīgo labie darbi tiek kaut kā atalgoti, viss, ko viņi dara, tik pat labi var būt ar savtīgiem mērķiem.


_____________________
Deus est fatalis
Agnese
e-baznīcēns
#12 Nosūtīts: 14.10.2007 05:55
  


lai šitā runātu, vispirms ir jāvienojas par kopīgu izpratni par "labo". es ar "labu" saprotu to, kas tiek uzskatīts par labu šīs lapas (un manas dzīves) robežās - Dievu un to, kas patīk Dievam.
Ja par "labu" pieņem populāro uzstādījumu, ka labs ir tas, kas patīk citiem cilvēkiem un vairo viņu labsajūtu, tad, protams, e-pikuuram ir taisnība.

e-pikuurs
e-baznīcēns
#13 Nosūtīts: 14.10.2007 17:28
  


tātad tu domā, ka Dievam principā nepatīk nekas, ko dara neticīgie?


_____________________
Deus est fatalis
Mulders
e-baznīcēns
#14 Nosūtīts: 14.10.2007 17:53
  


e-pikūrs, viss, kas nenāk no ticības ir grēks!

Agnese
e-baznīcēns
#15 Nosūtīts: 14.10.2007 18:23
  


Jā, nu tā tač ir kristietības pamatideja, kas rakstīta arī šīs lapas moto - "grēka alga ir nāve", un "nav neviena taisna, it neviena, visi ir grēkojuši"; kopš grēkā krišanas brīža neviens nespēj izdarīt neko labu. Pat ticīgie nē, bet viņus Dievs uzlūko kā labus Kristus nopelna dēļ.

Agnese
e-baznīcēns
#16 Nosūtīts: 14.10.2007 18:33
  


p.s.cita saruna ir par to, ka Dievam nepatīk nekas, ko neticīgie dara, bet Viņš viņus mīl un viņu dēļ mirst pie krusta. tādā ziņā nav atšķirības Dieva attieksmē pret ticīgajiem un neticīgajiem - citas aitas (sorry) ir pazudušas, citas ganās pie kājām, bet visas vienlīdz mīļas.

e-pikuurs
e-baznīcēns
#17 Nosūtīts: 14.10.2007 18:48   Laboja e-pikuurs
  


tad sanāk, ka jūsu dievībai nepatīk, piemēram, nekas, ko dara ārsti, kas palīdz citiem un glābj dzīvības, bet, kas netic pārdabiskām lietām vai tic nepareizajām dogmām? es neko nesaku, tikai jautāju, lai labāk saprastu.


_____________________
Deus est fatalis
e-pikuurs
e-baznīcēns
#18 Nosūtīts: 14.10.2007 19:12
  


Agnese, ja es pareizi uztveru, tad iegūt zināšanas par labo un ļauno bija pirmais grēks, kura alga attiecīgi bija nāve, un tad šī alga un grēks (vai tikai alga, atkarībā no tā, kuram ticīgajam jautā) tiek pārmantoti no vecākiem, tāpēc piemīt pilnīgi visiem, un tāpēc visi ir slikti, bet tavs Dievs vienalga viņus mīl un pēc tūkstošiem gadu ierodas uz zemes, lai ziedotu pats sevi un tādējādi ar viņiem noslēgtu jaunu vienošanos par nokļūšanu debesīs vai ellē (atkal, vai nekur, atkarībā no tā, kuram ticīgajam jautā). es domāju, ka tu piekritīsi, kad es teikšu, ka šis stāsts ir mulsinošs kaut vai tāpēc, ka, piemēram, klausoties tevī, tu runā par Dievu un Jēzu tā, it kā viņi nebūtu viens un tas pats, un tu runā par nomiršanu, kaut gan Jēzus noteikti ir nemirstīgs. man arī neliekas, ka mīlestību var apvienot ar to, ka tev nepatīk pilnīgi nekas, ko kāds dara, kaut gan tev patiktu tieši tas pats, ja to vienkārši darītu kāds cits.


_____________________
Deus est fatalis
Agnese
e-baznīcēns
#19 Nosūtīts: 15.10.2007 03:07   Laboja Agnese
  


šeit mēs atkal nonākam pie tā, ka tavuprāt humānisms (attieksme, kura pamatā ir cilvēces intereses, vērtības, filozofija, kura uzsver cilvēka vērtību un nozīmi un viņa spēju pašrealizēties ar saprāta palīdzību, un tas ir pietiekami, lai nodrošinātu katram atsevišķajam cilvēkam esamības jēgu un virzienu) ir tas atskaites punkts, pret kuru jebkas ir vērtējams kā labs vai slikts, mulsinošs (paldies par pieklājību) vai pareizs, loģisks vai neloģisks.
Reliģijā lietu mērs ir Dievs un Viņa mācība. Ticība nav nekas loģisks pašā tās pamatā, vari pat nepieprasīt, lai tev kāds loģiski pamato, kādēļ būtu jātic. ticība var sākties tikai no brīža (ja runājam cilvēciskās kategorijās), kad tu personiski saproti savu neloģiskumu, nepilnību un nespēju rīkoties labi (no "grēkatziņas").

Agnese
e-baznīcēns
#20 Nosūtīts: 15.10.2007 03:10
  


Nezinu, man liekas, tu jau sen labi zini visu, ko es iepr. komentārā uzrakstīju.
Varbūt, laiks sākt domāt par kaut ko citu.
Piemēram, iedziļināties pašam sevī un savā spējā atbilst vai neatbilst humānisma ideāliem un loģikai, un ne tikai sarunās, bet ar visu savu dzīvi.
Tur tu drīzāk sapratīsi to, kāpēc vispār cilvēki tic.

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup