186. Kāds bija mūsu Pestītāja pazemības stāvoklis?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Par Dieva darba atblāzmu cilvēkā

Lapa  Lapa 3 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3
e-autors Ziņa
e-pikuurs
e-baznīcēns
#21 Nosūtīts: 15.10.2007 15:18
  


nē, mēs pie tā nenonākam, jo nav nepieciešami nekādi iepriekšpieņēmumi, lai uzdotu šādus jautājumus. es varētu būt laicīgais humānists, vai es varētu būt arī jūdaists, objektīvists, deists, kristietis, sātanists vai vispār nekas, un jautāt tieši to pašu. es arī neprasu, kāpēc būtu jātic, bet jautāju par ticības saturu. loģika vienkārši nav atkarīga no cilvēka metafiziskajiem uzskatiem, un tā piemīt arī maziem bērniem un dzīvniekiem, jo viņi pat bez mācīšanas saprot ka, piemēram, balts nav tas pats, kas melns, vai uz augšu nav tas pats, kas uz leju (¬(p ∧ ¬p)).


_____________________
Deus est fatalis
e-pikuurs
e-baznīcēns
#22 Nosūtīts: 15.10.2007 15:26   Laboja e-pikuurs
  


bez tam, tu nonāc pretrunās pati ar sevi. vispirms tu saki, ka manai loģikai ir savs "atskaites punkts", pēc tam, ka ticība tāpat ir pamatā neloģiska, pēc tam, ka tie ir cilvēki, kas ir neloģiski, un pēc tam, ka es droši vien to visu tāpat saprotu, bet tad atkal, ka varbūt es to sapratīšu, ja "iedziļināšos pats sevī". domāju, es varu droši teikt, ka tie ir tikai konfeti argumenti, lai izvairītos atbildēt uz to, vai tavas dogmas ir loģiskas.


_____________________
Deus est fatalis
Agnese
e-baznīcēns
#23 Nosūtīts: 15.10.2007 17:52
  


es neredzu nevienu pašu loģisku pretrunu tevis nosauktajos argumentos, tikai noklusētos posmus, kurus labvēlīgi ieinteresēts sarunu biedrs pamanītu.

Agnese
e-baznīcēns
#24 Nosūtīts: 15.10.2007 18:07
  


ko tu gribi vispār? strīdēties?
es vispār gribu atbildi uz savu pirmo jautājumu, luteriskās teoloģijas ietvaros.

e-pikuurs
e-baznīcēns
#25 Nosūtīts: 15.10.2007 18:35
  


parunāt par šo pašu, protams. nevar zināt, varbūt es meklēju Dievu, bet neviens man sakarīgi neizskaidro luterāņu dogmatiku, un tagad mana mūžīgā dvēsele būs pazudināta jūsu dēļ.

par pretrunām taisnība, es nelasīju to labvēlīgi.


_____________________
Deus est fatalis
Mulders
e-baznīcēns
#26 Nosūtīts: 16.10.2007 02:33
  


e-pikūrs, Dievs arī ar neticīgo rokām spēj darīt savus darbus! Tikai šie darbi netiek pieskaitīti šiem neticīgajiem, jo viņi netic Kristus darbam!
Mums, kas ticam uz Kristu, Kristus darbi tiek pielīdzināti kā mūsējie!

e-pikuurs
e-baznīcēns
#27 Nosūtīts: 16.10.2007 02:47   Laboja e-pikuurs
  


tātad uz neticīgajiem neattiecas gribas brīvība, jebšu attiecas tikai tad, kad viņi nedara kaut ko labu? ko tik nesagudrosi, lai izliktos svētāks par citiem. redz, Dievs izmanto prāta kontroli uz neticīgajiem, bet ticīgajiem gan viņš ieskaita punktus par labajiem darbiem…


_____________________
Deus est fatalis
Roberto
e-pāvests
#28 Nosūtīts: 16.10.2007 11:04   Laboja Roberto
  


de servo arbitrio [gribas vedzība] Мартин Лютер, О Рабстве Воли. Избранные Произведения. СПБ


_____________________
simul iustus et peccator
Mulders
e-baznīcēns
#29 Nosūtīts: 16.10.2007 12:36
  


e-pikūrs a ko var darīt... pats Dievs saka "Nav neviena, kas saprot, neviena, kas meklē Dievu. Visi ir novirzījušies, visi kopā kļuvuši nelietīgi. Nav neviena, kas dara labu, it neviena. "
Tā ir, ko tik Dievs neizdomā, lai būtu svētāks par citiem!

elina222
e-baznīcēns
#30 Nosūtīts: 21.10.2007 02:47
  


Man liekās, ka ir daudz labu cilvēku arī starp neticīgajiem. Tikai dažiem man zināmiem ļoti, ļoti neiet. Ir kaut kā grūti šajā pasaulē būt labam, tā zemes dzīve bieži vien liek vilties: "Un atkal es redzēju zem saules, ka ne ātrajam skriešanās sacīkstēs tika piešķirta uzvara un ka ne pašam drošsirdīgākajam karā piekrita uzvara, un ne gudrākajam peļnas darbā maize, ne arī pašiem saprātīgākajiem bagātība un arī ne uzskatu ziņā pašiem attīstītākajiem labvēlība" /Sal.māc.9:11/ Pilnīgi gribās, kaut Dievs viņus uzrunātu. Tas ir mans subjektīvais viedoklis. Kā ir patiesībā, es nezinu. Viena mana laba draudzene, agrāk pilnīga ateiste, nesen ir pievērsusies Dievam, un nu viņa ir tiešām laimīga, daudz sapratusi, kaut vai to, ka vajag piedot. Tagad viņas dzīvē viss ir harmonijā. Izklausās dikti saldi, bet tā nu tas ir


_____________________
http://lieciba.blogspot.com/
Lapa  Lapa 3 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup