256. Kas mūs mudina lūgties?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Par dāvanu atmešanu

e-autors Ziņa
Ingars
e-baznīcēns
#1 Nosūtīts: 17.03.2008 00:34
  


nevis tikai gars, bet visa būtība kopumā ir pestīta un tas ko daži sauc par pestīšanu, patiesībā ir svēttapšana, kas atiecas tikai un vienīgi uz atpestītajiem, jo ja tava dvēsele ir kaut mazlietiņ neattaisnota Jēzus nopelnā, tad tu esi nolādēts un pazudis, jo stāv rakstīts - nolādēts ir ikviens, kurš nepilda bauslību un te nu lūk arī parādās atklāti harizmātiskā tendence, kas būtībā ir ļoti tuva katoliskajai, kad cilvēkam kaut kas jāpieliek no sevis savai pestīšanai, kas būtībā nozīmē apliecināt Jēzu par meli.

Tā lūk nekas cits, kā vecā grieķu filozofija, ka ar cilvēciskiem darbiem nopelnāma dievu/Dieva labvēlība. Bet luteriskā izpratne ir tā pati, ko mācīja Kristus - ka pestīšana visā pilībā ir tikai un vienīgi Dieva darbs un nopelns miesa, dvēsele, gars visa cilvēka būtība tiek pestīta vienā mirklī, taču tas, par ko runā Kaspis ir svēttapšana un pestīšanas redzama piepildīšanās. Tagad mēs neredzam savu pestīšanu, jo tā gan mums jau ir, taču nav atklājusies redzamā veidā.

Es pat gribētu brīdināt tevi Kaspar no šādām mācībām, ka tās ir no velna, jo pats nolādētais kritušais eņģelis nāk un sludina to, ko neviens apustulis nav sludinājuši - sagrozīto evaņģēliju, kas ved cilvēku uz elli, jo tas ir tas, kas izsit pamatu zem mūsu kājām - ticību uz pilnīgu pestīšanu un pilnīgu piedošanu Jēzū Kristū. Tāda ir viņa stratēģija un tad, kad esam pazaudējuši aizsardzību, neticam sakramentos teiktajam vārdam, tad meklējam piepildījumu mistiskās izpausmēs, kas ārpus Dieva vārda un sakramentiem ir ļaunu garu apsēstība, poltergeisti un garīgas izvirtības.

Visi brīnumi un zīmes bībelē - īpaši uzsveru arī mēlēs runāšanu - ir ciešā sakarā ar Dieva vārdu, apsolījumiem un sakramentiem, bet kad mēs vienkārši gaidām spontānu atklāsmi ārpus Jēzus noteiktās kārtības, tad esam pakļauti patvaļīgu ļauno garu iedarbībai. Jā Viņš apsolīja Svētā Gara Dāvanas, taču ir noteikta pazīme kā tās atšķirt no sātaniskām izpausmēm - tās pilnībā atbilst Dieva vārdam un izceļ to, taču vai draudzē, kura necienīgi izturas pret sakramentiem, kas ir Jēzus neapstrīdamas pavēles, vai tādā draudzē netiek apslāpēts Svētais gars, kaut arī paši apgalvo pretējo, ka tieši viņi Garu neapslāpē, bet mēs, kas ievērojam Dieva vārdu to apslāpējam? Vai nav rakstīts, ka Svētais Gars nerunās no Sevis, bet to pašu ko Jēzus un cels Jēzu godā? Vai nepareiza taisnošanas mācība, nepareiza mācība par kristību, nepareiza attieksme pret vakarēdienu, nelietīga Gara dāvanu izmantošana ir no Svētā Gara? vai bērniņu nelaišana pie Jēzus raksturo Svēta Gara piepildītu draudzi? Vai nožēlojošu grēcinieku atraisīšanas dāvanas lietošanas atmešana liecina, ka draudzē darbojas Svētais Gars? Jēzus pavēlēja - kam jūs grēkus piedosit, tiem tie būs piedoti debesīs, kam jūs tos paturēsit, tiem tie tiks paturēti. brīvbaznīcas šo ir atmetušas savā lepnībā un iedomībā, tāpēc meklē piepildījumu savās izjūtās un piedzīvojumos, nevis Jēzū Kristū. Ir tikai runas riņķī un apkārt par evaņģēliju, piedošanu, taču piedošana nevienam netiek sniegta, kā Jēzus to pavēlēja, konkrēti apliecinot to uz konkrētajiem cilvēkiem.

Līdz ar to kas no tā izriet - viena daļa grimst izmisumā, domādami, kā tad es varu saņemt reāli Dieva žēlastību, bet citi kļūst pārdroši un lepni, balstot savu ticību piedzīvojumos un izjūtās, nevis Jēzus vārdos

dassy
e-baznīcēns
#2 Nosūtīts: 17.03.2008 02:22
  


no kurienes šitas teksts nāk?

Ingars
e-baznīcēns
#3 Nosūtīts: 17.03.2008 14:41
  


no lelb diskusijām, ko pats arī uzrakstīju tādā domu uzplūdā. Tā mazliet paskarbi, bet gluži vienkārši piegriezās visāda līferēšana un gribējās tad ko konkrētu uzrakstīt. Pietiek vienreiz ar visādiem skaistiem vārdiem attaisnoties, pietiks baznīcpolitikas, te ir skaidri iemesli, kas konkrēti luterāņiem un harizmātiem ir pretrunā. Tad lai nav runas, ka būtībā jau mēs visi esam vienprātībā, tik kaut kāda matu skaldīšana no luterāņu puses un tā tālāk bla bla bla, bet te konkrētas lietas - lūdzu, kāpēc tas ir atmests?

dassy
e-baznīcēns
#4 Nosūtīts: 17.03.2008 16:21
  


nezinu...
man ir tuva draudzene harizmāte....
viņa zin manu viedokli pret harizmātiem...
varbūt izklausos luterāniski egoistiska, bet kas man daļas gar viņas ticību... un tas kā viņa lieas uztver...(galvenais, lai neliek man tā darīt)

man pietiek ar Dieva Vārdu un Sakramentu = vienkāršu ticību

manpatīk teiciens: viss kas nenāk no ticības ir neticība!!
vēl varētu teikt: tas kas ir vairāk par ticību...(emocijas, prātojumi, garas lūgšanas utt) ir neticība un ar to izpatikt Dievam nevar...!!! bet grēcīgs jau ir cilvēks.. ko tur var vairāk gribēt...!??

talyc
e-kardināls
#5 Nosūtīts: 17.03.2008 18:04
  


vienaldzīgums pret harizmātiem
vienaldzīgums par pāvestību
vienaldzīgums gar citiem
=lai takš grēko
- - -
un kas tas vēl par ieteikumu
"ja gribiet, tad ejiet un sludiniet visām tautām manu evaņģēliju"
"un ja patīk, padariet kaut ko no maniem baušļiem"
"ja nav ko darīt, tad kalpojiet "
- - -
mēs paši taču sev esam labu labie
paši sev laimes kalēji
paši sev dievs
- - -
kas mums daļas gar to, ka grēcinieki iet uz elli...
vai tā?


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Ingars
e-baznīcēns
#6 Nosūtīts: 17.03.2008 20:56
  


dassy, ja tas teiciens nenāktu no bībeles, tad vēl varētu tev piekrist, taču Dievs caur apustuli Pāvilu saka skaidri - viss, kas nenāk no ticības IR GRĒKS.

dassy
e-baznīcēns
#7 Nosūtīts: 18.03.2008 02:34
  


Tālyc
ne tā...
bet šitā: http://www.tribine.lv/articles/3837/1/0/"Ar_Palmu_ svedienu_sakas_Klusa_nedela"

man nepatīk diktatūra
man patīk brīvība
man nepatīk anarhija
man patīk kārtība
šaurs ceļš tas ira
jā...

dassy
e-baznīcēns
#8 Nosūtīts: 18.03.2008 02:37
  


..
un vai neticība nav vai ir grēks?


Ingars
e-baznīcēns
#9 Nosūtīts: 18.03.2008 13:37
  


neticība IR grēks, turklāt pats lielākais grēks, grēks pret pirmo bausli

dassy
e-baznīcēns
#10 Nosūtīts: 18.03.2008 15:32
  


tā gan!

...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup