147. Kāds ir Dievs?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Ēdene nav Paradīze

Lapa  Lapa 1 no 2:  1  2  Tālāk »
e-autors Ziņa
Peteris
e-baznīcēns
#1 Nosūtīts: 16.11.2010 00:34
  


1.Mozus 2:8. ! Paradīzes dārzs atradās Ēdenē un no šī Dārza sagrēkojušies cilvēki tika padzīti uz Ēdeni. Jāignorē Bībeli, lai Paradīzi sauktu par Ēdeni!

talyc
e-kardināls
#2 Nosūtīts: 16.11.2010 02:54   Laboja talyc
  


Nesteidz nu apsūdzēt Bībeli; Drīzāk gan sāc ar savu lasītprasmi!

Dievs Tas Kungs radīja cilvēku no zemes pīšļiem un iedvesa viņa nāsīs dzīvības dvašu; tā cilvēks tapa par dzīvu dvēseli. Un Dievs Tas Kungs dēstīja dārzu Ēdenē, austrumos, tur Viņš ielika cilvēku, ko bija veidojis. Un Dievs Tas Kungs lika izaugt no zemes ikvienam kokam, kuru bija patīkami uzlūkot un kas bija labs, lai no tā ēstu, bet dārza vidū dzīvības kokam un laba un ļauna atzīšanas kokam. [1.Moz. 2:7-9]
- - -
Dievs Tas Kungs darīja cilvēkam un viņa sievai drānas no ādām un tajās ieģērba viņus. Un Dievs Tas Kungs sacīja: "Redzi, cilvēks ir kļuvis kā kāds no mums, zinādams labu un ļaunu! Bet ka tas tagad neizstiepj savu roku un neņem arī no dzīvības koka, un neēd, un nedzīvo mūžīgi!" Tā Dievs Tas Kungs izraidīja viņu no Ēdenes dārza, lai viņš apstrādātu zemi, no kuras viņš tika ņemts. Un Viņš izdzina cilvēku ārā; un Viņš nolika uz austrumiem no Ēdenes dārza ķerubus un abpus liesmojošu zobenu, lai sargātu ceļu uz dzīvības koku.
[1.Moz. 3:21-24]


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Roberto
e-pāvests
#3 Nosūtīts: 16.11.2010 16:41
  


Te rodas vesela virkne jautājumu par paradīzi. Pirmkārt, vārds “paradīze” ebreju, kaldeju un persiešu valodās (es nezinu, no kurienes šo vārdu ņēmuši grieķi) nozīmi – ‘dārzs’. Šo dārzu – Mozus saka – Dievs dēstījis be eden – Ēdenē. Tas ir vietas nosaukums, nevis sugasvārds, kā tas ir vecajā latīņu tulkojumā, kur sastopams apzīmējums paradisum voluptatis (‘parks’). “Eden” nozīmi – ‘prieks’, un nav šaubu, ka no šī vārda cēlies grieķu vārds ηδουη. Bet, tā kā līdzās šim vārdam tekstā atrodas prievārds, tas skaidri norāda, ka te runāts par noteiktu vietu; turklāt te tiek aprakstīts arī Ēdenes novietojums – tā bijusi austrumos. Un tas, ka latīņu tulkojumā pievienots a principio – “no iesākuma” –, ir nepareizi; jo ebreju tekstā ir vārds mikkedem, kas nozīmi nevis a principio, bet ab ante, tas ir, “uz priekšu”, – kā mēs sakām, uz vai pret austrumiem. Jo šis ir vietas apstāklis, kas norāda paradīzes atrašanās vietu, nevis laiku.


_____________________
simul iustus et peccator
Peteris
e-baznīcēns
#4 Nosūtīts: 16.11.2010 17:27
  


1)Kas apsūdz Bībeli?!!
2)Paldies, ka manā vietā izvērs uzrādīto Bībeles pantu tekstu. Un Roberto šķiet izpalīdz turklāt ar dr. M.L. domām. Tas tiešām noder tiem, kas Bībeli paši nelasa, bet ne tiem jautāts. Un ne tas jautāts. Es redzu, ko lasu, bet nelasu,lai būtu lasījis. Svarīgs nav burts, bet informācija, ko šis teksts ilustrē.

talyc
e-kardināls
#5 Nosūtīts: 17.11.2010 03:04
  


Nu un kādu informāciju tev šis teksts ir ilustrējis?


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Peteris
e-baznīcēns
#6 Nosūtīts: 17.11.2010 13:18
  


Redzu teksta burtus, bet nesaredzu informāciju, ko tie nes. Lasīt pantus tur vai te ir vienlīdz neauglīgi, ja nesaproti domu. Ja šī informācija nav gudro monopols, tad esiet tik mīļi un izskaidrojiet saprotami

talyc
e-kardināls
#7 Nosūtīts: 17.11.2010 23:07
  


vai Peteris zina kādu informāciju nes Bībele?


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Peteris
e-baznīcēns
#8 Nosūtīts: 18.11.2010 13:11
  


Nezinu vai zinu, jo raugu saprast. Zināt vēl nenozīmē zināt, kadreiz mēs zinājām arī VKBP Īso kursu, jo to mums mācīja. Tas nebija jāsaprot, bet visādos dzīves gadījumos noderēja citātiem. Savu reizi citātu zināšana līdzēja nenokļūt "paradīzē" tālos ziemeļos. Baidos, ka mehāniskai Bībeles citēšanai nav tāda paša efekta.

talyc
e-kardināls
#9 Nosūtīts: 18.11.2010 18:05
  


vai Peteris gribētu zināt kādu informāciju nes Bībele?


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Peteris
e-baznīcēns
#10 Nosūtīts: 18.11.2010 20:25
  
Lapa  Lapa 1 no 2:  1  2  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup