230. Kas ir Baznīca*?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 par ūdens kristību

Lapa  Lapa 1 no 2:  1  2  Tālāk »
e-autors Ziņa
annmarija
e-baznīcēns
#1 Nosūtīts: 1.02.2011 12:19
  


Man nav īpaši lielas pieredzes Bībeles studēšanā, bet es ļoti vēlos izprast šo grāmatu soli pa solim.
Šobrīd iedziļinos jautājumā par kristībām. Bībelē atradu, ka Jēzus tika kristīts, pagremdējot ūdenī, tāpat arī pārējie. Šodien šādu kristību ir saglabājušas vien dažas konfesijas. Man ļoti interesētu, kā luteriskā un vēl citas baznīcas pamato to, ka nav nepieciešams pagremdēt cilvēku, bet pietiek ar ūdens mazumiņu?
Pateicos jau iepriekš, ja kāds man atbildēs!

Roberto
e-pāvests
#2 Nosūtīts: 1.02.2011 14:54   Laboja Roberto
  


annmarija, tas ir ļoti svarīgi saprast Bībelē rakstīto, un man ir prieks, ka Tevi tas interesē.

Izlasi e-publikāciju Vai kristība ir atkarīga no ūdens daudzuma?, varētu palīdzēt daudz ko saprast...


_____________________
simul iustus et peccator
Peteris
e-baznīcēns
#3 Nosūtīts: 1.02.2011 20:51
  


Ūdens ir vien šķīstīšanas simbols ne garants. Ja tas notek kā pīlei, tas ir tikai slapjums ne kristība. neatkarīgi, vai slapjas ir kājas vai galva.

moritz
e-baznīcēns
#4 Nosūtīts: 1.02.2011 21:24
  


petrovič
kristība ir simbols?


_____________________
laimīgā nekonsekvence...
annmarija
e-baznīcēns
#5 Nosūtīts: 1.02.2011 21:53
  


Roberto
Pateicos par norādīto publikāciju! Izlasīju un man būs viela pārdomām un jauniem meklējumiem Bībelē. Sapratu, ka kristība simbolizē grēcīgā cilvēka "aprakšanu ūdens kapā", lai no tā celtos jaunai dzīvei.
Atceros sen atpakaļ lasītu stāstu. Tur bija aprakstīts par tēvu un dēlu, kuri arī pārsprieda jautājumu par dažādiem kristību veidiem. Dēls bija pārliecināts, ka pareiza kristība ir pagremdējot, savukārt tēvs teica, ka pietiek ūdeni uzslacināt uz galvas.
Tad šiem cilvēkiem nomira gailis. Tēvs lika dēlam gaili apglabāt. Dēls aiznesa gaili aiz kūts, nolika zemē un uz gaiļa galvas uzbēra zemi. Tēvs, ieraugot padarīto bija šokā. Dēls, savukārt, paskaidroja - Tu taču teici, ka ir vienalga, vai kapā liek visu, vai tikai galvu...

Peteris
e-baznīcēns
#6 Nosūtīts: 1.02.2011 21:54
  


Lej vārnai ūdeni uz galvas, cik gribi- baltāka nepaliks... Vai Tev, Morīt, ūdens ir kristīšanās vērtē? Ja ūdeni nevar atšķirt no kristības, tad ir vienkārši : sadzen tautu kaut ar automātiem jūrā, norunā pareizos vārdus, un pēc tam krastā iznāks kristieši vien, kristieši vien.

Roberto
e-pāvests
#7 Nosūtīts: 2.02.2011 15:46   Laboja Roberto
  


annmarija pastāstiņš par gaili ir interesants, taču diemžēl tas nav balstīts Bībelē

Jo, ja mēs aplūkojam ap 100.gadu pēc Krists dzimšanas sarakstīto divpadsmit apustuļu mācības izklāstu jeb Didahē, mēs varam izlasīt, ka ūdens daudzums nav noteicošais kristības veikšanā

Attiecībā uz kārtību:

1. Kristījiet šādi: Kad jūs visu augstākminēto esat pasludinājuši, tad kristiet Tēva un Dēla un Svētā Gara Vārdā [Mt.28:19], dzīvā, tekošā ūdenī.

2. Ja tev nav dzīva, tekoša ūdens, tad kristiet citā ūdenī. Ja nevari aukstā, tad siltā.

3. Ja tev nav ne viena, ne otra veida ūdens, tad lej uz galvas trīs reiz ūdeni Tēva un Dēla un Svētā Gara vārdā.

4. Pirms kristības, tiklab kristītājam, kā kristāmajam jāgavē. Kristāmajam pavēli, lai viņš vienu vai divas dienas iepriekš gavē. Vēlams arī dažiem citiem gavēt līdz ar viņu.


Iespējams e-publikācija Kristība - pārpratumi un īstenība palīdzēs saprast, ka kristība ir aktīva dievišķās glābšanas nesēja.


_____________________
simul iustus et peccator
annmarija
e-baznīcēns
#8 Nosūtīts: 2.02.2011 16:52
  


Roberto
Paldies par skaidrojumu!
Šis apustuļu mācības izklāsts, cik saprotu, šodien tomēr netiek ievērots. Konkrēti es domāju par 4.punktu. Tas varētu tikt ievērots, ja kristāmais ir pieaudzis cilvēks. Jo - kuram bērnam gan pavēlēsi gavēt dienu vai divas pirms kristībām. Pieļauju, ka tajā laikā, kad apustuļi rakstīja šīs rekomendācijas, tiešām tika kristīti tikai pieauguši cilvēki. Un te jau man atkal ir jautājums - kā radās doma, ka ir jākrista bērni? Manā Bībelē atradu -" kas tic un top kristīts..." Kādu ticības apliecinājumu var saņemt no bērniņa?

Roberto
e-pāvests
#9 Nosūtīts: 2.02.2011 17:07   Laboja Roberto
  


annmarija visupirms, es gribu vērst uzmanību, ka līdz šim mēs runājām par ūdens daudzumu, bet te pēkšņi īpaša uzmanība tiek pievērsta 4.punktam, kas neattiecas uz ūdens daudzumu, tāpēc tas tiek svītrots.

Attiecība uz kristāmajām personām - vēsturiski avoti liecina, ka ticīgie kristījuši savus bērnus.
Uzzini vairāk: Bērnu Kristības un Tās pārsteidzošā vēsture


_____________________
simul iustus et peccator
annmarija
e-baznīcēns
#10 Nosūtīts: 2.02.2011 17:32   Laboja annmarija
  


Roberto
Es pievērsu uzmanību visiem punktiem...
OK, tad man jautājums par 3.punktu. Ja tev nav ne viena, ne otra veida ūdens, tad lej uz galvas . Es no tā sapratu, ka liešana uz galvas ir pieļaujama kādos īpašos apstākļos. Nu, piemēram, ja cilvēks guļ uz nāves gultas. Citādi grūti iedomāties, ka nav iepriekš pieminēto tekošo vai netekošo ūdeņu.
Es nekādā gadījumā negribu kašķēties, bet gan izprast.
Pieminētajā materiālā mani nepārliecināja tas, ka vairākkārt ir atsauce uz tradīcijām un uz to, ka sanāca bīskapi un nolēma...

Lapa  Lapa 1 no 2:  1  2  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup