80. Kā mēs rūpējamies par savu tuvāko?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Vecāku godāšana

e-autors Ziņa
MrJautajums
e-baznīcēns
#1 Nosūtīts: 5.12.2012 15:52
  


Mani jau ilgu laiku nomoka jautājums par to, ko Bībele saka "Tev būs godāt savu tēvu un māti".
Ko nozīmē vārds "godāt"?
Kāds vecāk kungs man teica, ka godāt nozīmē vecākiem pilnīgi neko nepārmest, lai vai kādi tavi vecāki ir, lai vai ko viņi dara, tu nekad nedrīksti viņiem neko pārmest un, ka vecāki vienmēr ir jāklausa, jo tā Dievs māca un ja tu to nepildi, tu saņemsi pelnīto sodu savā dzīvē.
Lūdzu, jūsu viedoklis. Tikai, lūdzu, bez uzbraucieniem otram...

Roberto
e-pāvests
#2 Nosūtīts: 5.12.2012 18:51   Laboja Roberto
  


Tēva un mātes kārtai Dievs ir devis īpašu godu – augstāku par visām citām kārtām, kuras tai pakārtotas; tā Viņš pavēl ne tikai mīlēt vecākus, bet arī viņus godāt. Attiecībā uz brāļiem, māsām un visiem tuvākajiem Viņš nepavēl neko augstāku, kā vien viņus mīlēt. Dievs nošķir tēvu un māti no visiem citiem cilvēkiem virs zemes un nostāda tos līdzās Sev.

Godāt – tas ir kas vairāk nekā mīlēt, jo godāšana ietver ne tikai mīlestību, bet arī paklausību, pazemību un bijību kā pret majestāti, kura viņos apslēpta.

Godāšana arī nozīmē – ne tikai laipni un pazemīgi uzrunāt vecākus, bet vispirms gan sirdī just un ar izturēšanos rādīt, ka viņus augstu vērtē un uzskata par augstākajiem tūdaļ pēc Dieva. Tie, kuri godājami no sirds, ir arī patiesi jāuzskata par augstiem un dižiem cilvēkiem.


_____________________
simul iustus et peccator
Janis Karklins
e-baznīcēns
#3 Nosūtīts: 10.12.2012 10:21
  


jā un āmen, tikai varbūt neizslēgsim dažādas dzīves pieredzes un apstākļus. Vienmēr jāatcerās, ka Dievam vairāk jāklausa, ja vecāku vai valdību vai augstāk stāvošo darbība vai viedoklis atšķirās vienmēr izšķiršanās ir uz Dievu. Ja mēs lasam un pārdomājam Dieva vārdu, mums nevajadzētu būt problēmām saprast šos jautājumus. Mums vienmēr ir jāpaliek Dieva vārda patiesībā. Jāskatās uz Kristu un Viņa attiecībām ar Tēvu.

...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup