63. Kad mēs godājam vecākus?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Situācija Ukrainā - Politiskā konflikta reliģiskais aspekts

Lapa  Lapa 11 no 12:  « Atpakaļ  1  ...  9  10  11  12  Tālāk »
e-autors Ziņa
talyc
e-kardināls
#101 Nosūtīts: 12.08.2015 15:42   Laboja talyc
  


Par vadoņu glorificēšanu es jau runāju iepriekš (nevienam nav aizliegts braukt uz krievzemi, sabučot savam mīļajam puķinam d i b u ā. Kas grib, ko pierādīt - drīkst pārcēlies turp darboties un izbaudīt Krievijas" jaunās demokrātijas" augļus līdz mielēm). Pamuļķīši var turpināt dzīvot ilūzijās, pa gabalu atrasdamies no realitātes (kā kāds rets, bet ne unikāls eksemplārs sev-līdzīgo sociāl-puvekļu starpā - šis piskaps).

Tikai nelietis var izsmiet naivitāti, baudot naivistu sviedriem slacītas zemes augļus - savu dienišķo pīrādziņu. [Sivēni šķiet tik mīlīgi, kamēr mazi un to spiegšana spēj pat uzjautrināt, un cik smieklīgi tie kož viens otram ausīs... bet jau tad tie ir, kas tie ir - proti, cūkas! Cūkām pateicība ir sveša pēc būtības. Tās rij to, kas top pamests priekšā, un tās brēc uz savu maizes devēju, ka rijamā aizvien par maz.

Cūkai barībā der viss -
Pat ja saimnieks ir tas 'viss'.
Silei, ja tas priekšā tiks -
Norīt to, - vot būtu šiks!

Cūka domā esam avs,
Tomēr katram ir kas savs;
Domās staigādama garā,
Pati ienāk suņu barā.

lasot ar iedvesmu (Mat. 7:6 un Mat. 10:16)

Šīs diskusijas tēma nav "ASV ar tās novirzēm no demokrātijas". Tēma nav pat "Politiskais konflikts Ukrainā". Diskusija ir par ticības lietām kas nosaka cilvēka domāšanas modeli, kas attiecīgi manifestējas viņa darbos/vārdos (un par cilvēku, kā sabiedrības daļu) + (un par sabiedrības modeļiem, - kā tie veidojas).

Es pat brīnos, cik veiksmīgi mums ir izdevies panākt, ka biskapam še uz 'īsu brītiņu' ieskrienot, ir 'labpaticies' pakavēties un 'cīņas karstumā' iesilis, tas ij savu altār-kreklu nometis, ij savus cūciskos plikumus parādījis un savā neprātā kratot savu atsegto kaunumu, ļāvies mums būt par 'uzskates līdzekli' (1. Tim. 3:2-7; Tit. 1:7-16)


Tad nu ja kādam ir vēl kas sakāms, laipni lūgti šeit, katrs pēc sava ticības mēra,
pārspriest apskatāmos garīgos jautājumus,
Ukrainas notikumu kontekstā_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Cody
e-baznīcēns
#102 Nosūtīts: 12.08.2015 22:32
  


Bīskap, vai tev neliekas, ka esi atradis sev elku. Čekists Putins pēc būtības vajāja citādi domājošos, arī kristiešus. Tagad tas krustus met uz nebēdu pareizticīgo dievkalpojumos un sludina pareizticīgo krieviju. Nu izliets Pāvils
Bīskap, kā tu savu dzīvi iedomājies pēc Putins nāves? Viņš var nomirt, ja ir cilvēks. Vai nav cilvēks? Vai zini ko vairāk par viņu?
Pēc 17 mēnešiem tevis nīstais Obama vairs nebūs ASV prezidents. Ko nīdīsi tālāk?

Armēņu radio šodien ziņoja:
-Krievijā izlaista pastmarka ar Putina portretu, bet neviens tā arī nevarēja to pielīmēt. 14% spļāva ne uz to pusi, 86% laizīja ne no tās puses.


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
biskaps
e-baznīcēns
#103 Nosūtīts: 13.08.2015 13:32   Laboja biskaps
  


Cody, mēs apakš Padomijas dzīvojām i Dievam neticējām. I režīmam vīrāku kvēpinājām. (Ja nu vienīgi tu tad vēl apakš galda staigāji )
Nu un...Kristīgā ticība jau tieši ar savu 'metanoju' jeb atgriešanos no neticības ticībā Kristum ir unikāla.
Ja kas, Vladimirs Putins bija KGB ārējā izlūkdienestā, būtībā specdienestu aristokrātijā un darbojās bijušajā VDR, tātad būtībā vajājis nevienu letiņu disidentu nav.

Un Putins kā prezidents jau ir izdarījis labu darbu -
parādījis ka ASV demokrātijas modelim ir vietējā alternatīva,
tā kā krieviem būs no kā demokrātiski izvēlēties un
nebūt lētticīgiem par aizokeāna onkuļa Sema nodomiem attiecībā uz viņu valsti.

Ko ASV ievēlēs? Taču jau to, kas vairāk miljardus savāks vēlēšanu kampaņai - tātad, vai nu kārtējo no Bušu dinastijas vai Bila sievu Hilariju. Ja šie turpinās rīdīt mūs uz Krieviju, noteikti ka ienīdīšu.

tālic, pirms murgo tālāk, padomā, vai pat Latvijas demokrātija būtībā nav demokrātiskāka par to pašu izslavēto ASV demokrātiju.

talyc
e-kardināls
#104 Nosūtīts: 13.08.2015 14:38   Laboja talyc
  


я знаю путина не много
но знаю точно что он гад
он в украине не воюэт
у подлости тои нет преград

(фушкин)

ir puķins peška lielā spēlē
ne savā nāvē mirt tam būs
lai ķīnas vietā rokas smērē
pēc viņa piskaps ilgi skūms

(mēļu tulkojums)

apžēlojies tak, cody, par šo prātā jukušo (1. Tim. 6:5)
kas patiesību zaudējis, to tevim neatgriezt

+1. Tim. 4:1

biskaps, tu saņem brīdinājumu par kārtējo mēģinājumu novirzīties no tēmas! (ieskaties TU-pastā)


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
biskaps
e-baznīcēns
#105 Nosūtīts: 14.08.2015 10:23
  


tālic, prasti gānīties uz Putinu un mani nav nekāda turēšanās pie tēmas.

Nožēlojami raudzīties kā jau tā nabadzīgā Latvija reāli maksā par savu nedalīto atbalstu kaut kādai neveiksmīgai amerikāņu - ukraiņu avantūrai ar mērķi vienus oligarhus nomainīt pret citiem.
Bet ko darīt,
ja valdīšanā sēž tādi paši tāltālīši kā rinkevičs un co., kas prot patētiski atreferēt citu sacerētas viršas, bet ar politisko veselo saprātu ir uz jūs.

talyc
e-kardināls
#106 Nosūtīts: 14.08.2015 12:12   Laboja talyc
  


Tava novirzīšanās, Jāni, nav horizontālā plaknē
bet pa vertikāli

Kas ir Ukraina? Kas ar to saprotams? Kas ir šī vārda jēga?
Piemēram Latvija ir teritoriāla valsts, un aizsargāta tā tiek teritoriāli.
Tātad aizsargāts tiek katrs, kas atrodas tās teritorijā. Respektīvi, katrs, kas šeit dzīvo / uzturās uz to tiek attiecināts vārds - Latvietis, līdz ar visām izejošām saistībām (tiesībām un atbildību). Katrs, līdz ar citiem līdzīgajiem, tiek sociāli aizsargāts (gan fiziski, gan tiesiski) gan laicīgajā, gan garīgajā sfērā; kā no ārējiem ienaidniekiem tā arī no iefiltrētajiem.

Lūk, ja nu piemēram izrādītos, ka kādas oficiālas reliģiskas organizācijas Latvijā (nu piemēram Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas draudzes mācītājs nav lojāls Latvijas valstij, bet gan Kremlim un Puķina režīmam, tāds būtu no amata atstādināms (zinot to cik liela ietekme draudzes mācītājam var būt uz draudzes locekļu prātiem kā garīgajos tā arī laicīgajos jautājumos). Atbildība pa tāda mācītāja paturēšanu/ nepaturēšanu amatā būtu prasāma no konkrētās reliģiskās organizācijas vadītāja, šinī piemērā - LELB arhibīskapa.

[Lūk piemēram, ja izrādītos ka kādas lokālās luterāņu draudzes, nu piemēram teiksim Popes draudzē kalpotu prokrieviski noskaņots mācītājs Jānis Gaisiņš, kurš oficiāli amatā iecelts ar LELB konsistorijas lēmumu, tas būtu reāls apdraudējums valsts iekšējajai drošībai. Pareizi?- tāds nelietis, izmantojot savu amatu, un pārtiekot no Latviešu draudzes saziedotajiem labumiem, tā vietā lai lūgtu Dievu par Latvijas valdību, gluži pretēji - aizlūgtu par pretinieku - par viņa prātā idealizēto Puķina režīmu. Tā tāds viltus mācītājs, maz pamazām pilinot savu indi labticīgo klausītāju sirdīs, varētu izdarīt lielu skādi latviešu patriotismam un līdz ar to kaitējumu Latvijas valstij. Tā piemēram (pie ļaunākā scenārija) dažii vietējie Popes zemessargi, un vienlaicīgi ari Popes draudzes locekļi, varētu nobriest lokālam politiskam apvērsumam, vai sektantiskā dedzīgumā iedegušies dotos nošaut to Rinkeviču, kuru tik ļoti ienīst viņu draudzes mācītājs.] šis ir tikai piemērs, visi vārdi un vietu nosaukumi ir izdomāti un jebkura sakritība ir nejauša

Lūk ar ukrainu un notikumiem ukrainā ir tā pat. Ukrainas baznīcas mācītājiem ir liela atbildība par to kāda garīgā barība (mācība) tiek celta draudzes locekļiem priekšā. Ja cilvēkam ir skaidrība garīgajos jautājumos, tam būs arī izpratne par vienkāršākām - par laicīgajām lietām.

Lietotāj, biskaps, tu esi brīdināts!
Atceries, ka lai arī e-baznīca / e-polemika ir vien Baznīcas virtuālā izpausme elektroniskajā vidē, taču viss tajā rakstītais / izteiktais ir reāls. Tā pat arī katra reālā lietotāja reālā atbildība reālo Latvijas likumu priekšā.
Attopies!


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
biskaps
e-baznīcēns
#107 Nosūtīts: 18.08.2015 16:12   Laboja biskaps
  


Oho, tāltālīc apdraud manu veselīgo anonimitāti Šim pa pautiem būšu iesitis? Jeb rusofobija vnk ir spēcīgāka kaite par visām citām mānijām? Ko jau esmu pamanījis pie visādi citādi it kā līdzsvarotiem ļautiņiem.

Vai neesi padomājis, ka Latvijas sabiedrības priekšrocība ir tās kopumā demokrātiskajā iekārtā (kā teicu, demokrātiskākā nekā ASV), kas izpaužas respektā pret vārda un apziņas brīvību un kas mūs patīkami atšķir no situācijas PSRS un par ko mēs arī cīnījāmies - lai nebūtu kā PSRS?

Un Latvijas likumiem nav nekāda sakara ar padomjlaikos bērnību piedzīvojušā tālīša čekistisko, šobrīd sektantisko citādi domājošos nīstošo mentalitāti.

Vai neesi padomājis, ka dažs par Latvijas neatkarību savā laikā dedzīgs latvietis kaut vai tāpēc vien izjūt zināmas simpātijas pret Krieviju (kura taču respektē savu neatkarību), ka Latvijai ar to neatkarību ir sanācis nu tā kā ir sanācis, Maskavu vnk nomainot pret Briseli un Vašingtonu?


Un ja tāltālīc uzskata ka Latvijas naidošanās ar Krieviju ASV interesēs nāk par labu Latvijas neatkarībai, tad augsminētais tālis skuja ir vnk nesaprātīgais cilvēks jeb 'id**ts' kā to saka grieķu valodā.

- - -

P.S.
Interesanti, kādi paradoksāli laiki pienākuši
- rusofobais ministrs gejs Rinkevičs un rusofobais semiluterāņu sektants Skuja ir vienoti - savā rusofobijā!

- - -

[Lūk piemēram, ja izrādītos ka kādas lokālās luterāņu draudzes, nu piemēram teiksim Popes draudzē kalpotu prokrieviski noskaņots mācītājs Jānis Gaisiņš, kurš oficiāli amatā iecelts ar LELB konsistorijas lēmumu, tas būtu reāls apdraudējums valsts iekšējajai drošībai. Pareizi?- tāds nelietis, izmantojot savu amatu, un , tā vietā lai lūgtu Dievu par Latvijas valdību, gluži pretēji - aizlūgtu par pretinieku - par viņa prātā idealizēto Puķina režīmu. Tā tāds viltus mācītājs, maz pamazām pilinot savu indi labticīgo klausītāju sirdīs, varētu izdarīt lielu skādi latviešu patriotismam un līdz ar to kaitējumu Latvijas valstij.


Vai slimīga nacionālisma jeb savas cilvēku sugas tobiš nacionalitātes pārvērtēšanas apmātais talīc ir piemirsis Bībeles patiesību, ka jālūdz arī par t.s.ienaidniekiem?

- - -

Vai ar Lutera interpretāciju pa savam pārņemtais tālīc ir aizmirsis, ka saskaņā ar Svētajiem Rakstiem būtībā ir viena - Dieva tauta, kristieši, iepretim neticīgajiem?

Atstājot kasīšanos par to, kuri pārāki - jūdi vai grieķi - Kristum neticīgajiem "jūdiem un grieķiem"...

- - -

Vingrinoties spriestspējā, (racionālu apsvērumu iztrūkumu līdz šim aizstājot ar patosa piepildītām negatīvām emocijām) Tālis varētu atbildēt uz divi pavisam konkrētiem jautājumiem:

1.Ko Ukraina ieguva no valsts apvērsuma?
(Zaudējumi gan ir acīmredzami - Krima un Donbass etc.)

2.Ko iegūst Latvija, pēc ASV pamudinājuma un it kā Ukrainas interesēs, pasliktinot attiecības ar Krieviju?
(Zaudējumi atkal ir acīmredzami - izmērami miljonos)

talyc
e-kardināls
#108 Nosūtīts: 21.08.2015 15:03   Laboja talyc
  


Ja Jānis nebūtu tik pārņemts ar savu taisnību, tad nebūtu palaidis garām pašu diskusijas sākumu, kur kādam neluteriskam luterānim tika teikts(nākas gandrīz vai citēt sevi)
talyc:
Es uzskatu, ka tā (ne)biskaps pauž skaidru (un pasaulīgu) viedokli, kas balstīta uz senu tautas gudrību "nerausti lauvu aiz ūsām (jeb lāci aiz ausīm).

un
talyc:
Jo otra (ne)kristīgā doma, kuru (ne) biskaps ievij savā tekstā ir "mīīīlestība", kura būtu jāizrāda kaut kam, kaut kā vārdā.

Ja Gaisiņš nebūtu tik pārņemts ar savu (gaisa valsts) garīgumu, tad citu atbildi uz savu jautājumu būtu atradis (vai vismaz meklējis).

biskaps:
1.Ko Ukraina ieguva no valsts apvērsuma?
(Zaudējumi gan ir acīmredzami - Krima un Donbass etc.)

Ukraiņu ieguvumu vislabāk raksturo vārds brīvība, bet tas nav (nekad nebūs) saprotami vergu un kangaru dvēselēm. Kam es tevi pielīdzināšu? - kurnētājiem tuksnesī ..un viņiem taču bija taisnība - tie, bija gājuši, gājuši (bez izpratnes, bez ticības, bez pārliecības tam Mozum līdzi) visi līdzpaņemtie ķiploki bija beigušies (un skaidrs, ka klejojot pa tuksnesi ir neiespējami jaunus izaudzēt). Viņi visi kā viens tur arī nomira, apsolīto zemi nesasnieguši. Jā, jā, jā!, viņiem bija taisnība! Jā, notikās tieši tas no kā viņi baidījās: "...tu mūs izvedi, lai mēs te mirtu?""

Tā pat ir ar to otro jautājumu (uz uz kuru paša sekulārais prāts jau atbildi sagatavojis)
biskaps:
2.Ko iegūst Latvija, pēc ASV pamudinājuma un it kā Ukrainas interesēs, pasliktinot attiecības ar Krieviju?
(Zaudējumi atkal ir acīmredzami - izmērami miljonos)

Sīkmanībai, ierāvēja būtībai ir sveša izpratne par to, kas stāv aiz vārdiem: "godaprāts, solidaritāte, pašuzupurēšanās utml.
Tas savukārt nāk no Jūdasa gudrības, 'pamatoti' pārmetot "dārgās nardu" eļļas izšķērdību: "būtu varējuši taču ar to vēl pat ko nopelnīt".

Ja biskaps nebūtu tik uzpūties savā tukšībā un nesirgtu ar visziņa pārgudrības sindromu, tam nenāktu aplauzties -

kas ir Tālis Skuja? (e- kardināls talyc, Latvijas pilsoņu reģistrā figurē ar citu pseidonīmu)

Un ministru ir jāvērtē pēc viņa darbiem, nevis pēc seksuālās orientācijas (lai pagāni dzīvo savu privāto dzīvi kā vien grib, kamēr tas nepārkāpj laicīgo likumu robežas). Konkrētajā situācijā man drīzāk būtu pretenzijas pret rusofīlu (rašistisku) ārlietu ministru. Saskaņā ar pašlaik piekopto Krievijas ār-politiku ir vairāk kā pietiekams pamatojums to nosodīt un ievērot maksimālos drošības (t.sk. kolektīvās aizsardzības) pasākumus.

Tā pat ne manā kompetencē ir veikt profilakses darbu pie visiem Latvijas teritorijā dzīvojošie rašistiem, bet e-vidē (konkrētāk e-baznīcā un e-polemikā) tās ir manas e-ntuziasta tiesības un pienākums atgādināt e-kārtību un e-noteikumus un ierobežot kāda e-lietotāja e-aktivitātes kās, saskaņā ar pastāvošo likumdošanu var tikt atzītas par kaitējošām Latvijas valstij vai tās iedzīvotājiem.


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Roberto
e-pāvests
#109 Nosūtīts: 21.08.2015 16:39
  


lasot šo diskusiju skaidri manifestējas LELB garīdznieka, kas e-vidē slēpjas aiz luterānis un biskaps maskām, kangara daba un jūdas gars... lai arī ko tas sacītu vai rakstītu


_____________________
simul iustus et peccator
biskaps
e-baznīcēns
#110 Nosūtīts: 21.08.2015 20:37   Laboja biskaps
  


Gribētos noskaidrot vai rusofobos mītos dzīvojošais Tālis Skuja uzskata, ka dumpis un valsts apvērsums (kā Ukrainā) ir pareizais Dieva akceptētais veids valsts varas nomaiņai?

Īpaši atceroties, ka pirmais dumpinieks bija sātans (pretinieks), kuru apzīmē arī ar vārdu - Lucifers (gaismas nesējs) un kuram, iespējams, bija vislabākie motīvi sacelties pret, viņa prāt, netaisno Dieva varas monopolu.
Kaut ko jau par brīvību viņš pārējiem kritušajiem eņģēliem iestāstīja, ne?

Ukraiņu ieguvumu vislabāk raksturo vārds brīvība
Nesmīdini, pēcapvērsuma Ukrainas jaunā vara ar saviem politiskajiem pretiniekiem izrēķinās daudz drastiskāk nekā Janukoviča laikos, kad reāla vārda un sapulču brīvība bija daudz lielāka, un pat demokrātiskās institūcijās ierastās parlamentārās opozīcijas iespējas iebilst, ir reducētas līdz minimumam.
Visi tie Ukrainas Drošības dienesta publicētie melnie saraksti, no kuriem atsevisķi žurnālisti ir jau nošauti,
aktieru un kultūras darbinieku, aizliegto filmu saraksti neko labu par jaunās Ukrainas tā saucamo "brīvību'' vis neliecina..

No tā ka sauc - salds! , salds!, cukurs mutē neparādās, no tā ka vārdu brīvība! loca visos iespējamos veidos, brīvība! nerodas.

- - -

Robertiņ, ja reiz pa starpu iečiepstējies, no tevis vējo nieka Trocka gars...

Paldies par Kangaru,
tas ir kompliments,
zinot, ka par Kangara prototipu letiņu bezdievis Rainis izmantojis godājamo līvu kristieti Kaupo..

Ghaarlaicīgi ar jums te diskutēt, esat tik iepriekšparedzami nacionālboļševiki...

Lapa  Lapa 11 no 12:  « Atpakaļ  1  ...  9  10  11  12  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup