310. Vai tiešām kristība atdzemdina?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Ko darīt, ja draudzes mācītājs sludina to, kas nav atbilsotošs?

Lapa  Lapa 1 no 6:  1  2  3  4  5  6  Tālāk »
e-autors Ziņa
Roberto
e-pāvests
#1 Nosūtīts: 23.03.2016 10:00
  


Būs laiks, kad ļaudis vairs necietīs veselīgo mācību, bet, savas iekāres dzīti, pulcinās sev tādus skolotājus, kas glaimo viņu dzirdei. Viņi novērsīs savas ausis no patiesības un pievērsīsies mītiem. [2.Tim.4:3-4]

- - -

Ik dienas var sastapt, ka draudzēs sludinātāju amatos ir ļaudis, kas šķiet ir iemaldījušies no citas konfesijas. Lai gan paši ar putām uz lūpām un visam varītēm cenšas palikt konkrētajā draudzē, sludinot pilnīgas blēņas, kas lielākai daļai draudzes simpatizē, bet tas nav atbilstošs...

Ko darīt šādā situācijā?


_____________________
simul iustus et peccator
talyc
e-kardināls
#2 Nosūtīts: 23.03.2016 14:04   Laboja talyc
  


Var būt iesālīties?

Mark 9:50
Sāls ir laba lieta, bet, ja sāls tapusi nesālīga, ar ko tad jūs to darīsit derīgu? Turiet sāli sevī un turiet mieru savā starpā


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Janis Dimza
e-baznīcēns
#3 Nosūtīts: 23.03.2016 17:59
  


Robert,

ja Tu raksti "ik dienas var sastapt", tad vispirms vajag noskaidrot, kurai draudzei (konfesijai pats piederi). .. jo ikvienai draudzei, ikvienam cilvēkam ir tiesības klausīties, ko vien vēlas. Taču, ja tas notiek Tavā draudzē, ja Tavā draudzē ar putām uz lūpām sludina kāds, kas iemaldījies no citas konfesijas, tad cel šo jautājumu draudzes priekšā, iespējams Tev būs jācenšas PIERĀDĪT (parādīt), ka šis sludinātājs sludina pilnīgas blēņas. Ja pēc kādām diskusijām, vēlāk polemikas, joprojām esat tikai 47 no 600, tad tas šķiet ir pietiekami, lai grieztos pie savas baznīcas vadības (ja tāda ir) vai citu sadraudzības draudžu (baznīcu) pārstāvjiem, lai noskaidrotu, kas ir kas, un ko būtu jāsludina konkrētā draudzē/baznīcā. Protams, griezties ārpus draudzes pie citiem ir nozīme tik tad, ja ir kaut cerības, ka tam būs jēgas.

Ja zini, ka tam nebūs jēgas, tad EJ PROM un meklē (kopā ar saviem domubiedriem) citu draudzi, kurā Tu varētu priecāties par ticības vienprātību un par pareizu sludināšanu.

gviclo
e-kardināls
#4 Nosūtīts: 23.03.2016 19:44
  


Labdien,

Manuprāt, kad Jāņa draudzes priekšnieks pameta draudzi, jo mācītājs sludināja blēņas, bija iemesls pārējiem aizdomāties.

Un šeit mēs negrasāmies noreducēt problēmu līdz atsevišķai draudzei, bet gan lūkosimies uz katru, kas saucas luterānis, bet līdzās patiesībai pacieš maldus. PACIEŠ nezināmu iemelsu dēļ, kamēr cits to nevēlas paciest.

- - -

Baznīcas mācības jautājumos nedrīkst valdīt vieglprātība vai visatļautība. Nedrīkst samierināties nedz ar tiem [it kā nevainīgiem] maldiem, kurus baznīcā cenšas ieviest, nedz ar tiem, kurus nevēlas apkarot. [Luteriskā dogmatika baznīcu, kura to pieļauj, sauc par nešķīstu, heterodoksu vai pat antikristīgu.] Draudžu ganu neizlēmība šādos jautājumos var nest postošas sekas, kas nedos iespēju saglabāt skaidru Dieva Vārda mācību nedz mūsu, nedz arī nākamai paaudzei. Mēs esam to saņēmuši, un mums tā ir jāsaglabā tālāk.

- - -

Millers raksta: Heterodoksās baznīcās, ciktāl tās nenoliedz kristīgās ticības patiesības, ir kristīgas baznīcas, tādēļ tajās ir atrodami arī patiesi ticīgie. Ja kristieši tajās saskata maldu mācības, tad viņu pienākums ir saraut attiecības ar šo baznīcu, jo vieni maldi ved pie citiem [Gal.5:9 Nedaudz rauga saraudzē visu mīklu] un klaju maldu paciešana, kad tiek noliegta dievišķā patiesība nav savienojama ar patiesi kristīgu nostāju [Rom.16:17; 2.Kor.6:14].

Hemnics raksta: Tādēļ ļaudīm ir bieži jāatgādina, lai viņi nošķiras no viltus baznīcām [Ps.1; 2.Kor.6; Mt.7:16; Gal.1; 1.Jņ.4] un lai turas pie patiesās draudzes un atzīst, ka tās ir patiesās kristīgās Baznīcas īstās pazīmes.[Ebr.10; Mt.12; Ps.27]

Slenska raksta: Taču lēmums un iespējamā šķiršanās var būt tikai dogmatiska, tāpēc, ka runai šeit jābūt par to, kas veido baznīcas būtību un kas ir izšķirošs pestīšanai.

- - -

"Ko darīt, ja draudzes mācītājs sludina to, kas nav atbilsotošs?"

Pāvils saka, saka un atkārto: Bet, ja arī mēs vai kāds eņģelis no debesīm jums sludinātu citu evaņģēliju nekā to, ko esam jums pasludinājuši, lāsts pār to! Kā jums jau agrāk esam sacījuši, tā arī tagad vēlreiz saku: ja kāds jums sludina citu evaņģēliju nekā to, ko jūs esat saņēmuši, lāsts pār to! [Gal.1:8-9]

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Janis Dimza
e-baznīcēns
#5 Nosūtīts: 23.03.2016 21:01
  


kāds vēl Jāņa draudzes priekšnieks?!?!

Cody
e-baznīcēns
#6 Nosūtīts: 23.03.2016 21:28
  


Domāju, ka aizietu no tādas draudzes. Ja manā draudzē, iespējams, vispirms pārrunātu ar draudzes brāļiem un māsām kas man tuvāki (esmu no lielas draudzes kur tuvākie būtu kādi 20 no 900 oficiālajiem, vai 200 reālajiem svētdienas apmeklētājiem). Varbūt pēc sarunas ar tiem 20 runātu ar mācītāju. Drīzāk nē. Neba man būtu spēja to pamācīt (pārmācīt).

Pagājušo gadu sanāca uzklausīt ar LELB Liepājas Annas draudzes mācītāju Jāni Bitānu. Noklausoties divas lekcijas, sapratu, ka tas ir iemaldījies no citas konfesijas, kaut gan apgalvoja, ka esot pareizs luterānis, spēj virsvaldē ar dūri pa galdu uzsist, ja vajag savu taisnību tur pierādīt, visus nolikt savā vietā, un apgalvoja, ka pavisam netālu TUR Lūžņā viens esot galīgi nomaldījies.

Nezinu, kas notiek tajā draudzē. Internetā atradu par to informāciju - liela, Dievkalpojumos pilna, kūp vīraks, ikonās deg lampiņas. Laikam viss kārtībā. Arī klosterim pamati ielikti ar visu LELB draudžu palīdzību.


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
moritz
e-baznīcēns
#7 Nosūtīts: 24.03.2016 01:14
  


kas ta nu, atkal jāmeklē naktsmājas?


_____________________
laimīgā nekonsekvence...
gviclo
e-kardināls
#8 Nosūtīts: 24.03.2016 15:43
  


Janis Dimza
Vai tad tu vienmēr esi bijis pats sev priekšnieks?

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Roberto
e-pāvests
#9 Nosūtīts: 24.03.2016 15:56   Laboja Roberto
  


acīmredzami neveikls izteikums par Jāņa draudzes priekšnieku, drīzāk vajadzēja rakstīt Pārdaugavas draudzes vai draudzes, kuru apmeklē Jānis Dimza, priekšnieks


_____________________
simul iustus et peccator
talyc
e-kardināls
#10 Nosūtīts: 24.03.2016 16:14   Laboja talyc
  


šoreiz, praktiskais moritz, nedaudz cits piegājiens
te aicinām padomāt un pateoretizēt
Lasīt, Domāt, Rakstīt

Redziet, mīļie
situācija nav vienkārša.
Vienkārši ir tam, kam ir skaidrs, ka mācītājs sludina to, kas nav atbilstošs
taču lai līdz tam nonāktu, (kad sāk kļūt skaidrs, kas ir un kas nav atbilstoši sludināts)...
... tur ir nepieciešami šādi tādi priekšnosacījumi. Proti cilvēkam papriekšu pie skaidrās ticības jānāk. Kad kristieša sirdī Dievs svētais Gars savu darbu ir uzsācis, tad viņam Rakstu gudrības sāk tuvas kļūt. Tad viņš ļaujas sevi veselīgā mācībā audzināt un viss kas greizi sludināts sāk ausī griezt. Un šī ir medaļas viena puse.
Tātad greizuma uzklausītāji.
- - -
Greizie sludinātāji tā ir viena liela, dziļa un varen plaša tēma.
Un problēmas būtība, bieži vien slēpjas paradoxā, ka šie nabadziņi cenšas cik vien var no jebkādām nepareizībām izvairīties. Tie mācās semināros un augstās teoloģiskās skolās; Iegūst visādus doktora grādus un baznīc-titulus un ko tik vēl nē... BET
...ak šis bet
...tiem trūkst vienas mazas mazītiņas lietiņas,
proti tie ir tādi pat pagāni savā sirdī palikuši kādi bij pirms izglītošanās.
vienu mazu sīkumu palaiduši garām - skaidro ticību. Vai (kas vēl jo ļaunāk) tie reiz pie tās gan bija nākuši, bet to pazaudējuši. Pasaules gudrība tiem stājusies sākotnējās gudrības vietā; Gluži nemanot pašiem sev, tie kļuvuši par reliģioziem liekuļiem. Vislabāk, kas paliek atmiņā pēc šādu sludinātāju publiskās darbības, ir pats konkrētais darbonis (viņa balss intonācijas, izskats un pozas un kopvērtējums
- svēts / ne pārāk / ļoti svēts
- - -
Tad nu šeit mēs aicinām izteikties, minēt piemērus, praktiskos padomus
kā iksvēdienas klausītājam, baznīcēnam bez dziļākām teoloģiskām zināšanām būtu iespējams konstatēt pazīmes, kas liecina vai varētu liecināt par neatbilstošu sludināšanuNu piemēram: "...man zināmais mācītājs nerunāja neko nepareizu, teikto argumentēja piesaucot konkrētas rakstu vietas un viss bija saprotami, sakarīgi un mani pārņēma svētsvinīgas izjūtas, aizgāju no dievkalpojuma pacilātā garā. Par ko bija sprediķis??, to es nekad neatceros, bet šoreiz visam bija nepārprotama saistība ar lieldienām (kaut kā tas pat bija saistīts arī ar beidzamajiem spridzināšanas notikumiem Briselē).


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Lapa  Lapa 1 no 6:  1  2  3  4  5  6  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup