133. Kā grēks ienāca pasaulē?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Sātans vai sātans

Lapa  Lapa 1 no 2:  1  2  Tālāk »
e-autors Ziņa
Janis Karklins
e-baznīcēns
#1 Nosūtīts: 9.04.2015 10:56
  


Labdien!
LMF ir izdevis jaunu grāmatu, Mārtiņa Luters skaidrojums: "APUSTUĻA JĀŅA PIRMĀS VĒSTULES skaidrojumi". Paldies Dievam par šādu literatūru, bet lasot saskāros ar kaut ko sev nepieņemamu, ka vārds "sātans" tiek rakstīts ar lielo "S" burtu. Intresanti kāpēc tas tā darīts?

Roberto
e-pāvests
#2 Nosūtīts: 10.04.2015 14:22   Laboja Roberto
  


Iespějams tulkotāji un korektori vārdu "sātans" rakstījuši ar lielo "S" burtu pieturoties pie pareizrakstības principiem.


_____________________
simul iustus et peccator
Janis Karklins
e-baznīcēns
#3 Nosūtīts: 13.04.2015 17:26
  


Roberto, to jau es saprotu, arī Bībeli koriģē filologi, tikai lasot Lutera darbus, M.Luters pats saka, ka velns, sātans nav cienīgs lai viņu rakstītu ar lielo, kā arī Dieva pretmetā, tas pēc Gara neder. Tas jau tāts injaņ sanāk.

Roberto
e-pāvests
#4 Nosūtīts: 27.05.2016 07:56   Laboja Roberto
  


Starpcitu Bībeles oriģināltekstos gan vārda Dievs, gan - sātans pirmie burti ir identiiski... (vai nu mazie vai lielie - atkarībā no rakstīšanas laika un vietas) viss teksts parasti bija vielaidus rakstīts

Tas lielais sākumburts (kā cieņas izpausme) šķiet kopš vācu laikiem


_____________________
simul iustus et peccator
Janis Karklins
e-baznīcēns
#5 Nosūtīts: 27.05.2016 14:42
  


Jā, Robert, tieši tā arī atbildēja A.Bite un J.Uļģis.
Tā jau laikam M.Lutera iniciatīva, kā viņš pats bija izteicies, ka velns nav pelnījis tādu good, lai tiktu rakstīts ar lielo burtu.
Daudz kas mainās, kad sākam izprast lietas būtību un tas jau arī daļēji attieksmes jautājums. Gramatika laba lieta, filologiem visu cieņu, bet Dievā vārds, priekš manis ir lielāka autoritāte.

gviclo
e-kardināls
#6 Nosūtīts: 27.05.2016 23:38   Laboja gviclo
  


Lielie burti ir gaumes lieta, jo par to valodnieki strīdas. Arī lielo burtu var saprast dažādi, piemēram, tautā saka: "Viņš ir muļķis ar lielo M." Tas nebūt nenozīmē cieņu.

Būtu varbūt labāk šo ebreju vārdu iztulkot pēc nozīmes, citādi arī sanāk tāda cieņa. Ja "elohim" tulkojam kā Dievs, tad "satan" jātulko kā ienaidnieks.

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Janis Karklins
e-baznīcēns
#7 Nosūtīts: 28.05.2016 14:34
  


Ja pareizi saprotu, tad svarīgākais ir konteksts.

gviclo
e-kardināls
#8 Nosūtīts: 28.05.2016 15:16
  


Lielo burtu gadījumā būtu jāievēro vienots princips. Ja pats rakstīsi grāmatu, tad izstāsti korektoram savas prastības, jo valoda kalpo cilvēkiem, nevis otrādi. Viens otrs valodnieks brīžiem sacepas par visādiem niekiem, kaut arī šiem sadomātiem likumiem nav par 100 gadu.

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Janis Karklins
e-baznīcēns
#9 Nosūtīts: 29.05.2016 12:45   Laboja Janis Karklins
  


Jā, katrā ziņa ir interesants fakts, kā tas reālajā dzīvē tiek koriģēts Viņš-Dievs, tiek rakstīts ar mazo, sātans ar lielo, baznīca ar lielo un cik ļoti tas viss mainās no konteksta.

gviclo
e-kardināls
#10 Nosūtīts: 31.05.2016 00:14
  


Nu baznica un Baznica parasti ir domāts kā vietējā draudze un Una Sancta, Dievs un dievs, ir Trīsvienīgais un elku dievs, Dieva vārds un Dieva Vārds ir word un name utt, galvenais, lai princips vienots. LELB noskaukumā pamanīju, ka baznica tiek rakstīta ar lielo, kaut arī labāk būtu ar mazo.

Man ar valodniekiem tāda pieredze, kā viņi stāsta visādus stāstus, kur un kas runā nepareizi, ka beigās viņi baznīcā, avīzes, i-netā, radio, tv, deputātu uzrunās, bērēs utt, vairs nedzird saturu, bet tikai kļūdas valodā, un tad tas ir līmenis, ka praktiski esi kļuvis kurls, jo nespēj klausīties ko runā.

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Lapa  Lapa 1 no 2:  1  2  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup