137. Kas ir grēka darbi?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Latvietis ir katrs Latvijas pilsonis (vai cit-valodīgi runājošie ir lojāli latvieši?)

e-autors Ziņa
talyc
e-kardināls
#1 Nosūtīts: 12.10.2020 22:18
  


Jautājums ir par pilsonību un par lojalitāti valstij, kurā dzīvojam.
Salīdzinājumam izmantošu tādas lielvalstis kā Amerika, Ķīna un Krievija.

Sāksim ar Ameriku, kas ir unikāla ar to, ka netiek izmantota kāda no vietējo pamatiedzīvotāju valodām, bet gan viena no kolonizatoru (pēc savstarpējās vienošanās) - angļu. Neskatoties uz savu vēsturiski nacionālo izcelsmi, katrs ASV pilsonis ir amerikānis ar visām pilsoņa tiesībām un pienākumiem. ASV drošības iestāžu pārziņā ir pilsoņu lojalitātes kontrole. Savukārt amerikāņiem ir izvēles iespēja - dzīvot pēc ASV likumiem (pielāgoties vai izbaudīt konsekvences), jebšu doties turp, kur likums tos tik ļoti neierobežo (piemēram pārvākties uz Meksiku). Tā pat arī otrādi - integrējoties ASV, katrs nopietns gribētājs var kļūt par amerikāni.

Līdzīgi ir arī ar Ķīnu, kas pēc savas būtības ir nevis tauta, bet gan civilizācija, kurā ir integrētas milzum daudz dažādu tautu. Katra no tām savā laikā ir izdarījusi savu izvēli (lielāko tiesu pat labprātīgi) pakļauties imperatoram un kļūt par ķīniešiem. Protams, ka tas attiecīgi nozīmē arī pieņemt sev ierādīto vietu ķīniešu hierarhiālajā sistēmā.

Krievija (krievu impērija) savu teritoriju paplašināšanu pārsvarā veikusi ar vardarbīgām metodēm. Krievijas iekšējo cīniņu rezultātā imperatora varu pārņēma kriminālās autoritātes, kas izmantojot modificēta komunisma ideju, uz 1/2 pagājušā gadsimta brutālā formā pakļāva teritoriāli mazākos un ekonomiski vājākos kaimiņus. Kontrolei pār pakļautās teritorijas iedzīvotājiem tika/tiek izmantoti nemitīgi uzbrukumi cilvēka pamatvajadzību pamatlīmenī (iztikai un drošībai). Krievijas ideoloģija tiek uzturēta ar polarizētu un mērķtiecīgi orientētu naida kultu.


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
talyc
e-kardināls
#2 Nosūtīts: 12.10.2020 22:21   Laboja talyc
  


Izrietoši, par latvieti ir saucams ne vien latvietis, bet arī Latvijai lojāls krievs, polis, ēbrejs, čigāns un jebkuras citas mazākumtautības pārstāvis.

Piekrīti?
Nepiekrīti?
Ir cits (argumentēts) viedoklis?

Manuprāt pareizai izpratnei jābūt šādai: "Pilsoņa tiesību izmantošana, nepildot pilsoņa pienākumus (un vēl jo vairāk atklāta darbošanās, kas var tikt kvalificēta kā draudi vai uzbrukums nacionālajai suverinitātei) agri vai vēlu noved pie pilsoņa tiesību zaudēšanas, kam seko izraidīšana no valsts".


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Roberto
e-pāvests
#3 Nosūtīts: 16.10.2020 08:18
  


reiz jau bija līdzīga diskusija Latvietis un / vai kristietis

vai šis ir domats ka paplašīnājums vai atvasinājums


_____________________
simul iustus et peccator
Roberto
e-pāvests
#4 Nosūtīts: 18.10.2020 09:27
  


šeit varētu pretnostatīt

latvieši un latvijieši, kur pedejais jaunvārds, ko ieviesuši šarikovieši


_____________________
simul iustus et peccator
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup