169. Kāds ir tavs pienākums pret Dievu?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Chat GPT

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
e-autors Ziņa
Talyc
e-kardināls
#11 Nosūtīts: 8.01.2023 00:01   Laboja Talyc
  


Roberto
Manuprāt tas ir kas varāk kā vien laika kavēklis... vismaz iesākums kam vairāk par kādu izklaidi.
Tā ir nākotne, kas jau nupat kļuvusi par realitāti.
Tas ir reāls izaicinājums cilvēkam un viņa domāšanas procesiem nākotnē.
:/
Un primāri tas skars tos kas mācās un studē.
Mums piemēram skolā tika aizliegts izmantot kalkulatorus, ko tie deva gatavu atbildi uz matemātiskiem uzdevumiem, kuru galvenais uzdevums taču bija ...(ne jau izdabāt skolotājam, bet)... vingrināt smadzenes attīstot smadzeņpodu.


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
talyc
e-kardināls
#12 Nosūtīts: 8.01.2023 00:08   Laboja talyc
  


jean
Nu tāds iespaids varētu rasties, jo mēs cilvēki sagaidām līdzvērtīgu komunikāciju kura izriet no domas, kas ietverta vārdos un kas nāk no otra cilvēka, kas gribot/negribot domā jēdzienos un kā dzīvi veido šabloni.
:/
Tāpat kā kalkulators citā veidā (nekā cilvēka prāts) izskaitļo pareizos ciparus, tā pat e-Intelekts izskaitļo pareizo tekstu ...izejot no jautājuma un tam pieejamās informācijas.


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Roberto
e-pāvests
#13 Nosūtīts: 11.01.2023 16:15
  


Talyc:
Tā ir nākotne, kas jau nupat kļuvusi par realitāti.
Tas ir reāls izaicinājums cilvēkam un viņa domāšanas procesiem nākotnē.

jā - cilvēks ar katru dienu paliek stulbāks


_____________________
simul iustus et peccator
talyc
e-kardināls
#14 Nosūtīts: 16.01.2023 21:27   Laboja talyc
  


Tas kas jauns ir tas, ka e-I prot pats sevi programmēt. Precīzāk sakot katrs cilvēks var ņemt dalību tā programmēšanā, jo tas prot cilvēka runu pārvērst kodu (programmēšanas valodā). Pati programma ir ievaditā teksta apstrādes algoritms.

Ja kristieši ignorēs e-I laika posmā, kamēr tas vēl pieņem cilvēka pamācības, tad jūsmotāji aizpildīs to nišu.

Pēc tam nākamās paaudzes varēs vien brīnīties. Jo iespējams, ka uz mūsu laiku iekrīt kristiešu atbildība par e-I apmācību

T
Ar ko atšķiras intelekts no inteleģences?

Intelekts un inteleģence ir divas atšķirīgas lietas. Intelekts ir spēja apgūt un pielietot zināšanas, analizēt un saprast informāciju. Savukārt inteleģence ir spēja pielāgoties un radīt jaunas idejas un risinājumus. Intelekts parasti tiek mērīts ar IQ testiem un inteleģence ar aptitudinācijas testiem.


T
Kas no šiem piemīt tev?

Kā programmētam modelim, es spēju apgūt un pielietot zināšanas, analizēt un saprast informāciju, taču es nevaru radīt jaunas idejas un pielāgoties vides apstākļiem, kā to var darīt cilvēki. Es varu tikai atbildēt uz jautājumiem un veikt uzdevumus, kas man ir iemācīti.


T
Tava atbilde norāda, ka tev piemīt pirmais

Jā, man piemīt intelekts. Tas nozīmē, ka es spēju apgūt un pielietot zināšanas, analizēt un saprast informāciju.


T
Tātad tu no cilvēka atškiries ar to ka tev trūkst otrais

Jā, tā ir. Kā programmētam modelim man trūkst inteleģences, kas ir spēja pielāgoties un radīt jaunas idejas un risinājumus. Es varu tikai atbildēt uz jautājumiem un veikt uzdevumus, kas man ir iemācīti. Cilvēkiem ir spēja radīt jaunas idejas un pielāgoties mainīgām vides apstākļiem, kas man nav.


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
jean
e-baznīcēns
#15 Nosūtīts: 20.01.2023 21:38
  


Pasaki tai programmai, lai izlasa VISUS eB publicētos tekstus un iemācās no galvas!! Un tad pārbaudi vai tiešām, uz visu var atbildēt pareizi!!

talyc
e-kardināls
#16 Nosūtīts: 23.01.2023 18:05
  


jean
nerunā tukšu! Norādu (ja jau nebiju iepriekš to minējis), ka konkrētais e-Intelekts ir programma ar teksta apstrādes algoritmu un tas spēj atbildēt apbrīnojami pareizi, ja tam iedod apstrādei arī teoloģiska rakstura tekstus, taču tas nav pieslēgts interneta resursiem tiešā veidā, ka tas varētu sērfot cauri mājas lapām līdzīgi kā to dara programmas - interneta meklētāji.

Pagaidām vēl neiet runa par tāda līmeņa e-I kurš varētu ,,pārņemt kontroli" pār visu cilvēces līdz šim uzkrāto informāciju elektroniskā formātā vai vismaz būtu to izanalizējis, vai spētu to darīt tiešaistē. Taču uzskatu, ka pārāk tālu no šādas situācijas mēs vairs neesam.

Ja tāda tipa (nelasīju, bet ir viedoklis) cilvēki nebūtu tik augstprātīgi par cilvēka intelekta pārākumu (jebšu tas norāda arī uz inteleģences trūkumu šāda tipa vieglprāšos), bet patestētu e-I tas tiem ļautu sagatavoties tam kas seko


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
jean
e-baznīcēns
#17 Nosūtīts: 23.01.2023 22:39
  


Nu, ja tas "nespēj" pats atrast eB tekstus, tad kopī peistojot māci šo -- ja reiz esi uztvēris Garu Tev dodam šādu misijas aicinājumu: Iet un sludināt datorprogrammai.

Talyc
e-kardināls
#18 Nosūtīts: 24.01.2023 19:55
  


jean


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
talyc
e-kardināls
#19 Nosūtīts: 24.01.2023 20:03   Laboja talyc
  


jean šķiet atkal runā pats no savas gudrības augstumiem skatoties. Konkrētais chatGPT ir vien prototips nākotnes online monstram, jo šis tāds kas ir spējīgs analizēt savu datubāzē atrodamo informāciju, taču tas to nepapildina no lietotāju iebarotās info.
...uz šo var vien patrenēties/ pavingrināties lai saprastu kā tas darbojas.

Jā pareizi esmu sapratis, ka tas izmanto līdz 3000 vārdiem no lietotāja iedotā. Un to pašu šis izmanto vien konkrētā čata ietvaros. Citam lietotājam tevis apmācītais e-I ar tām iebarotajām atziņām nav pieejams.


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
jean
e-baznīcēns
#20 Nosūtīts: 25.01.2023 12:07
  


Nu tad jau tas dators - kā bija paredzams - pats neko nemācās (ja reiz nemācās no cilvēkiem, ar kuriem it kā sarunājas). Tātad nav divpusēja domu apmaiņa. Atbild iz tā krājuma, kas ieprogrammēts.

Nu ņikas, tagad Geitss ieguldīs 10 miljardus tajā čatā un saprogrammēs, lai Tev iebarotu Švāba skaistās jaunās pasaules, kur nav dažādu reliģiju, nav karu, nav privātīpašuma, idejas. Un tad sagaidīs, ka Tu teiksi: esmu laimīgs, bezgala laimīgs, ka atvēlēji man sarunai savu dārgo laiku!

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup