48. Kāpēc Dieva Vārda nicināšana ir smags grēks?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Quo vadis, Lutera Akadēmija?

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
e-autors Ziņa
Uldis
e-baznīcēns
#11 Nosūtīts: 27.06.2007 13:38
  


Izlasīju Vanaga visai novēloto informāciju par A.Bites, R.Eimaņa un J.Uļģa atskaitīšanu no LA mācībspēkiem. Neizteikšos par pašiem šiem notikumiem, jo man ar informētību šjaā sakarā tā ir, kā ir. Viss ir zināms tikai no tā, ko citi teikuši.
Par pašu informāciju. Bija skaidrs, ka Veinrihs jau neatnāca uz LA, lai mierīgi sagaidītu pensiju. Ja konsistorija bija nolēmusi iegūt akreditāciju LA, tad tiešām tā rīkojās pareizi. Par to nav runa. Akreditācijai ir vajadzīgi doktori. Ir jāpiesaista vārdi. Lai cik šie trīs vīri arī bija cienīti, šiem mērķiem viņi nedeēja. Turklāt, cik noprotu, tad viņi arī ieņēma "stratēģisko mācību nišu", kā, piemēram, Ievads JD, eklesioloģija utt. (varbūt es maldos) un to jau nu noteikti nedrīsktēja tā atstāt, jo tomēr viņi šajā ziņā nepsēj konkurēt ar tiem spēkiem, kādi ir Misūrī sinodes rīcībā. Konsistorijai ir vajadžigi tādi mācībspēki LA, kas nav vienlaikus arī mācītāji draudzēs. Tādējādi, manuprāt, konsistorijas mērķi ir sekojoši: tuvākā gada laikā iegūt akreditāciju; pirmais izlaidums; spējīgākie aizsūtīti uz Fortveinu doktora grāda iegūšanai; šie jaunie mācībspēki atgriežas LA un turpina darbu; bet par A. Biti un pārējiem oponentiem visi jau ir aizmirsuši.
Par Vanagu ir jāsaka, ka viņš vispirms dara un pēc tam domā. Līdzīgi bija ar šo atstādināšanu. Vispirms tika atstādināti šie trīs un tikai pēc tam tika pielāgota informācija atbilstoši situācijai. Tipisks autoritatīvā režīma paņēmiens. Izdara, pēc tam nogaida, kāda būs reakcija un beigās pielāgo pēc vajadzības savus paskaidrojumus [nogalina, paslēpjas un pēc tam piegriež uzvalku pie līķa]. Vanags gan izteicās, ka Bitem tiks piešķirts kāds cits darbiņš LA. Tomēr viens ir skaidrs: Bite (par abiem pārējiem nez kāpēc netiek runāts] pie jauno studentu ietekmēšanas vairs netiks pielasits. Autoritatīviem režīmiem nav pieļaujama tik liela opozīcija, kāda tā atklājās Sinodē.

Roberto
e-pāvests
#12 Nosūtīts: 27.06.2007 13:48   Laboja Roberto
  


Uldi, man ir ienākusi info., ka Eimaņa vietā būs Daugavpils katedrāles dekāns Gusevs, būs arī Rīgas Sv.Jāņa draudzes māc. Zariņš [acīmredzot Uļģa vietā] un JD, kā baumo kulāros, pasniegs kāds RKB priesteris...


_____________________
simul iustus et peccator
gviclo
e-kardināls
#13 Nosūtīts: 27.06.2007 14:45   Laboja gviclo
  


Laterāna pontifikālajam semināram jau ir akreditācija. To tagad baksta acīs bijušajiem LA vadītājiem.

Slenczka negribēja akreditāciju, jo zināja rūgto pieredzi no Vācijas, un Eimanis šo nostāju pazemīgi atbalstīja.


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Indrex
e-baznīcēns
#14 Nosūtīts: 1.07.2007 17:54
  


LA kardinālu kursa maiņu iezīmēja jau Slenskas aiziešana [kurš tur bija pateicoties Feldmaņa uzstājībai] un Ginteres atnākšana. Protams, ka viņa nepauž savas personīgās domas, bet reprezentē to nebiblisko nostāju, kas uzskatāmi parādījās un tika oficiāli apstiprināta pēdējās sinodes laikā.


_____________________
"Aizstāvi patiesību līdz nāvei, tad Dievs tas Kungs cīnīsies par tevi!" [Sīr.4:33]
talyc
e-kardināls
#15 Nosūtīts: 2.07.2007 18:04   Laboja talyc
  


истину глогольыш сын мой
- - -
mjā... palasījos cauri to diskusiju forumā pie LELBābeles.
patika tradicionālais nobeigums (slēgtā tēma)
īpaši uzrunāja vientiesīgi labsirdīgā +Jāņa
mēģinājums visu (sev) par labu vērst.
- - -
ja man kas sakāms par LA, tad tiešām varu pateikties Dievam, ka man bija tāda iespēja tajā mācīties tās beigu laikā (kā iespēja braukt (pa zaķi) beidzamā vilciena, beidzamaajā vagonā uz kāpšļa).
ja man kas sakāms par tā laika LA kolektīvu, tad rektors Dr.Prof.Slencka bija kā telts vidus balsts, kuram blakus(gar to) kā stingri nostiepta stiegra (atsaite) stāvēja dedzīgs jauneklis prorektors Eimanis. Tad labo stūri stutēja Bite, no kura gara krājumiem vielu varēju ņemt gandrīz bez filtrēšanas un tikpat droši kā no sengrieķu valodas pasniedzēja, Zepa [pilnā paļāvībā, ka speciālisti savu tēmu pārzina]. Un vēl tāda advancēta, bet maķenīt švakāka (jo drusku par īsu) stute bija Zuļģis, kurš lai arī tāds vietumis šaubīgs pret stiprākiem vēja pūtieniem (tāds maķenīt kriptokalvenistisks tipiņš).
...
kas tad vēl tur bija? pāris sievas, kas prata runāt mēlēs; viens parapsihoterapeits, kuram pašam prasījās pēc speciālista palīdzības, tad vēl daži īpanti, katrs savas sugas, pārstāvji; un visiem pa vidu, kā tāds peļu sūds pa putraimiem, Vanags (ne tas vecais lāga vīrs, kas pastutēja Slencku viņa latviešu valodas centienos), bet tas glumais, žēlīgi lēnīgā maskā - Jānis.
...
Īpaša pateicība arī pienāktos nesavtīgi rektorātā strādājošajiem, bet tā jau allaž tas notiek, ka ne karavīrus, kas sēž ierakumos, bet ģenerāļus (pat ja tie tukšpauri) visi pazīst un sveicina pasaulē.
- - -
kas notiek, kad teltij izrauj vidus balstu?
. . . uz atsaites vien jau tā neturēsies
bezmugurkaula Eimanis gluži dabiski, ka kļuva šļaugans,
telts stūri sasvērās...
- - -
un tā tā (nojaukšanai paredzēta) LA telts sagāzās
[LELBābele tās vietā celšot pili... jaunā vietā...ar smukiem tornīšiem... un zvārguļiem pilnu]

P.S. ak jā ...jīstos darboņus - vecā plēsējus / jaunā cēlējus - jaunizceptos doktoriņus aizmirsās pieminēt... bet par tiem, jau tak būs dzirdams un lasāms vēstures lappusēs nākotē, kad tos cildinās un pieminēs "jaunizcepto luterisko-ceremonij-meistaru raža".


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
biskaps
e-baznīcēns
#16 Nosūtīts: 25.07.2007 22:05   Laboja biskaps
  


Pēc pārbaudītas informācijas no LELB vadības - LELB priekšniecībai tik tiešām beidzot ir apnicis izmantot LA kā kadru kaltuvi KLB un iepriekšminēto trīs biedru kā LA studentus luterisma neceļos vedošo kadru maiņa ir saskaņota ar LELB arhibīskapu biedru Jāni Vanagu.

talyc
e-kardināls
#17 Nosūtīts: 26.07.2007 13:13
  


nu ja tas ir jautājums par to, ko darīt (un kurš ko dara), kad luterisms kļūst neluterisks, sāls nesāloša un pasniedzēji nelojāli pastāvošajai iekārtai
- - -
un tas ir pārdomu brīdis tiem aiz borta palikušajiem
vai rausties atpakaļ greizā kursā pagrieztajā LIELlaivā, lai ar savām pakaļām turpinātu piesegt neskaitāmos caurumus tās sānos
vai piecelties kājās un brist uz krastu
- - -
troksnis ir liels un lieli viļņi, un allaž tas ir vai nu biedējoši vai citādi sajūsmu radoši, un tāda traka pēršanās pa varžu dīķi izcīnot sev siltākās sēdvietas saulītes pusē ... tas no sauszemes skatoties izsauc sirsnīgu līdzjūtību


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Uldis
e-baznīcēns
#18 Nosūtīts: 22.08.2007 00:03
  


Izrādījās, visi mani apsvērumi ir garām. Biju vēl daudz maz optimistisks, taču, kā izrādās, lietas ir daudz ačgārnākas.

kristiec
e-baznīcēns
#19 Nosūtīts: 22.08.2007 14:08
  


Uldis?

Roberto
e-pāvests
#20 Nosūtīts: 22.08.2007 14:28
  


Mulders?


_____________________
simul iustus et peccator
Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup