129. Vai cilvēks spēj pildīt Dieva baušļus?


:: e - POLEMIKA :: / e-POLEMIKA

 Garu atpazīšana

Lapa  Lapa 2 no 2:  « Atpakaļ  1  2
e-autors Ziņa
Roberto
e-pāvests
#11 Nosūtīts: 22.08.2007 16:55   Laboja Roberto
  


draugs Ervīn,

e-minneces rūpes alaž bija, ir un būs noskadrot kādu Jēzu Kristu minētie sludinātāji apliecina?

ar cieņu,
Jūsu e-minence


_____________________
simul iustus et peccator
Ervīns
e-baznīcēns
#12 Nosūtīts: 22.08.2007 17:09
  


draugs talyc,

jūtīga stīga manā pasaules izpratnē tiek aizskarta, kad e-ntuziastiski noskaņoti savas taisnības sludinātāji mētājas ar tādiem vārdiem kā "velna pakalpiņi", "antikristi" utt. Un bieži vien nesaprot, ka viņu rīcība vai vārdi šad tad arī varētu būt pakalpojums velnam.
---
mans kumirs gan ir Jēzus, tomēr esmu "sektants" ar pietiekami ilgu pieredzi, lai atšķirtu Ļedjajevu, kurš sludina Jauno pasaules kārtību no Gleškes, kas, neskaitot konfesionāli motivētas atšķirības, tomēr sludina to pašu evaņģēliju, ko citi. Tāpat es atšķiru Hina teatrālismu no Jongi Čo uz lūgšanām un svētdzīvi orientēto kristietību.
---
nu ja, vidusmēra harismātam jau arī visi luterāņi vienā maisā bāžami. Taču sava uts ir gan "jūsmotājiem", gan "prātotājiem".
---
redzi, ja mēs sāktu runāt par sektantiem, tad kāda uz sava kumira - teoloģijas doktora - mācību orientēta neliela jaunu teologu grupiņa Latvijā gan nodarbojas ar visīstāko sektantismu - nodalās no pārējiem kristiešiem un tikai sevi atzīst par labu esam.

kristiec
e-baznīcēns
#13 Nosūtīts: 22.08.2007 17:12
  


Kristu es zinu un Pāvilu pazīstu, bet kas ir Gleške un Jong Čo?

Ervīns
e-baznīcēns
#14 Nosūtīts: 22.08.2007 18:01
  


e-minence,

es saprotu, ka Jūsu svētībai ir daudz rūpju par dogmas tīrību pat vissīkākajās niansēs, tomēr nevajag arī pārāk visu sarežģīt.

atcerieties, ka Bībele ir domāta ne tikai teologiem, bet arī vienkāršiem ļaudīm, lai katrs varētu dzirdēt un noticētv labajai vēstij par Jēzu Kristu. Ir taču skaidrs, ka runājot par tiem, kas "apliecina Jēzu Kristu miesā nākušu", Pāvils cīnās pret tolaik modē nākušo herēzi, kas sludināja, ka Jēzum ir tikai dievišķā, ne cilvēciskā daba. Šodien, savukārt, daudzi ir gatavi atzīt Jēzus cilvēcisko dabu, taču ne Kristu kā Dievu. Vai tad teiksim, ka tie visi - jehovieši, mormoņi, musulmaņi, budisti - ir apveltīti ar pareizo garu? Es gan teiktu tieši pretēji.

Kas attiecas uz Jēzus apliecināšanu, tad galvenais ir, lai cilvēki dzirdētu vēsti par Kristus nākšanu, nāvi un augšāmcelšanos, ticībā pieņemtu Viņa krusta upuri un tiktu glābti mūžīgajai dzīvei. Visas pārējās nianses nāk pēc tam un par tām var diskutēt, bet galvenais ir cilvēku glābšana, kas nāk no Evaņģēlija dzirdēšanas.

Uzskatu, ka vairāku no Jūsu e-minences minēto "velna pakalpiņu" draudzēs cilvēki var dzirdēt glābjošo evaņģēlija vēsti, tādejādi var tikt glābti mūžīgajai dzīvei.

Tāpēc uz Jūsu jautājumu: kādu Jēzu Kristu tie sludina?, - ir atbilde: Jēzu, miesā nākuši, dzimušu no jaunavas Marijas, kas miris par mūsu grēkiem, nokāpis ellē un trešajā dienā augšāmcēlies, lai sēstos pie Tēva labās rokas, no kurienes Viņš arī atnāks tiesāt dzīvus un mirušus!

Roberto
e-pāvests
#15 Nosūtīts: 22.08.2007 23:53   Laboja Roberto
  


draugs Ervīn,

vai neesat pamanījis, ka e-minences rūpes un sīkumainība ir tikai pret teologiem, kuri sludina maldus, pret vilkiem avju drānās. tie lieto to pašu bībeli izmanto to pašu terminoloģiju, bet sniegtā vēsts ir viltota...

nodeklamēt Apustuļu ticības apliecības 2.artkulu [par Jēzu Kristu], tas ir viens bet izprast ko tas ir Svētā Gara darbs

sakiet draugi cik Kristi ir? ko Jūs saņemat un ko Jums liek mutē Vakarēdienā? kas tas par Kristu ko var ieaicināt sirdī un pieņemt par savu personīgo dzīves pedagogu?

tādi ir šie jautājumi, vai tas ir būtiski vai sīkumaina augstprātība spriest Jums, mani e-draugi.

ar cieņu,
Jūsu e-minence


_____________________
simul iustus et peccator
deprofundis
e-baznīcēns
#16 Nosūtīts: 24.08.2007 03:48
  


kas bija tas G(g)ars, kas lika Luteram aiziet klosterī?


_____________________
un tad arī kapi vairs izturēt nevar un ziedos plaukst
Roberto
e-pāvests
#17 Nosūtīts: 24.08.2007 09:02   Laboja Roberto
  


mīlais deprofundi,

tas bija tas pats gars, kas lika Luteram aiziet klosterī.. Luters ļoti nožēloja, ka tam bija klausījis un veicis neskaitāmas upurēšanas misē

varu iedot palasīt interesantu grāmatiņu, kur Lutera nolād un nožēlo visu savu darbošanos

ar cieņu,
Jūsu e-minence


_____________________
simul iustus et peccator
moritz
e-baznīcēns
#18 Nosūtīts: 24.08.2007 13:23
  


nu, deprofundis - mekleejot patiesiibu, sanaak arii tuftu pa reizei salaist...


_____________________
laimīgā nekonsekvence...
talyc
e-kardināls
#19 Nosūtīts: 28.08.2007 04:11   Laboja talyc
  


mjep
tas stūrgalvīgās lepnības gars,
kas vēl šodiens stipris nepaklausības bērnos


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Ingars
e-baznīcēns
#20 Nosūtīts: 30.09.2007 18:46   Laboja Ingars
  


es saprotu, ka Jūsu svētībai ir daudz rūpju par dogmas tīrību pat vissīkākajās niansēs, tomēr nevajag arī pārāk visu sarežģīt.

palasi kaut vai vēstuli ebrejiem vai jebkuru Pāvila vēstuli, kur bieži vien aiziet tik augstos toņos, tik dziļi, ka pat teologi ar cienījamu stāžu smadzenes samežģījuši. varbūt sāksim pārmest arī Dievam, ka viņa Vārds ir pārāk sarežģīts?

izskatās, ka ir cilvēki, kuri neko vairāk negrib par pienu, tomēr kristietim pieaugot rodas vajadzība arī pēc cietākas barības

Lapa  Lapa 2 no 2:  « Atpakaļ  1  2
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup