114. Kādu lietu iekārošanu Dievs aizliedz ar devīto un desmito bausli?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Cālītis rosina Latvijas katoļus un luterāņus apvienoties vienā konfesijā

Lapa  Lapa 1 no 3:  1  2  3  Tālāk »
e-autors Ziņa
Roberto
e-pāvests
#1 Nosūtīts: 1.02.2008 12:01   Laboja Roberto
  


calītis
Profesors un mācītājs Juris Cālītis uzskata, ka pēdējā laikā Latvijā tik ļoti zudušas atšķirības starp Romas katoļu baznīcu un evaņģēliski luterisko baznīcu, ka tās varētu apvienoties.

Cālītis intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" atzīst, ka luterāņi pēdējos 150 gados bija pazīstami ar savu vienkāršību, salīdzinot ar citām baznīcām, taču tagad atšķirības, piemēram, ar Romas katoļu baznīcu ir izzudušas gandrīz pilnībā.

"Ja vērtējam godīgi un profesionāli, un šinī brīdī izteikšos kā Teoloģijas fakultātes mācībspēks, atšķirības starp Romas katoļu baznīcu un evaņģēliski luterisko baznīcu nepastāv. Neredzu, kāpēc vajadzētu būt divām tik līdzīgām konfesijām Latvijā. Lai abas apvienojas! Teoloģiski, rituāli, ar ārējo greznību un pēc viedokļu, pozīcijas sakrišanas tas taču ir viens un tas pats. Man par to žēl. Latviešiem laupīta iespēja piedzīvot, pirmkārt, īstu protestantismu, otrkārt, vairs nav izvēles iespējas. Nupat luterāņi ievēlējuši divus jaunus bīskapus, tādējādi mainot līdzšinējo sistēmu, kad bija arhibīskaps un prāvesti. Visa vara baznīcā pārgājusi triju cilvēku rokās. Centralizācija šādā veidā, manuprāt, neko pozitīvu nenes. Un arī te ir katoļu sistēmas pielāgošana luterāņiem. Katoļiem tāda administrācija bijusi no laika gala, luterāņiem – pilnīgi no jauna, " sacīja Cālītis.

Cālītis intervijā arī atzīst, ka pēdējā laikā Latvijā pazeminājies baznīcas "uzticības kredīts", kas saistīts ar baznīcas ciešo sadarbību ar politiķiem. "Mani izbrīnītu, ja tā nebūtu. Viens iemesls ir acīmredzams: ka baznīca sevi parāda kā tādu, kas ir kopā ar visiem citiem sabiedrībā, ar sava labuma meklētājiem. Mācība ir, ka baznīca vienmēr ir šķirta no skriešanas pie kopīgās siles. Bet, ja vēl piedevām novēro konjunktūru baznīcai turēties kopā ar politiskajām partijām, tad nav ko brīnīties, ka krīt uzticība – reizē ar šo partiju un viņu politikas reitingu pazemināšanos. Kā lai attaisno, ka baznīca uzrāda sevi kā vienu no rindā stāvētājiem, lai tiktu pie naudas, pie kumosa?" sacīja Cālītis.

Viņš arī kā "neveselīgas" nodēvē Lūgšanu brokastis, kuras pēdējā laikā apmeklē plašs loks valsts amatpersonu un dažādi reliģisko organizāciju pārstāvji.


_____________________
simul iustus et peccator
Mulders
e-baznīcēns
#2 Nosūtīts: 1.02.2008 12:43
  


kurš te kaut kad pajautāja... vai varētu uzzināt tās Luterāņu draudzes kur kūpina vīraku, messā upurē, pielūdz mariju un izveic citus RKB rituālus/mācību?

Roberto
e-pāvests
#3 Nosūtīts: 1.02.2008 12:46   Laboja Roberto
  


pope


_____________________
simul iustus et peccator
bitite2
e-baznīcēns
#4 Nosūtīts: 1.02.2008 16:04
  


Kurš grib apvienot ,tas grib lielāku varas spēku...

talyc
e-kardināls
#5 Nosūtīts: 1.02.2008 16:23   Laboja talyc
  


te domājams būs drusciņ jāpagaida, kamēr nomainīsies antikrista galvgals; kad nāks kāds ārēji daudz svētāks vīrs par šībrīža racingeru; tad visi lelbluterāņi kopā ar savu arhipāvestu (un līdz ar citām vispasaules konfesijām) varēs vienbalsīgi uzgavilēt "jā šis svētais vīrs mūs apvienos; viņš nu nekādīgi neir antikrists, jo īsto antikristu savulaik mēs (kopā ar talyc) atmaskojām"...
- - -
nelgas, nelgas, nelgas
- - -
lūkojat, kad tas piepildīsies
[bet pat ja nē... vienalga tendence saglabājas]


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Mulders
e-baznīcēns
#6 Nosūtīts: 1.02.2008 17:28
  


talyc, pravietis?

Tā teikt, ja piepildīsies, tad redz kāds es gudrs... a ja nepiepildīsieties, vienalga jūs nelgas

tad nafig tu meklē pamatojumu savā atteixmē pret LELB, ja tas pamatojums tāds... ar dakšām ūdenī no sērijas "Rīt tā būs, a ja nebūs, tad vienalga man taisnība"

talyc
e-kardināls
#7 Nosūtīts: 2.02.2008 00:23   Laboja talyc
  


tas, ka piepildīsies tas ir točna
tikai es rakstu tiem nelgām, kuru
dzīves laikā tas varbūt vēl nepiepildīsies


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Ingars
e-baznīcēns
#8 Nosūtīts: 4.02.2008 15:37
  


nja tā jau i, kad atkritējs (Cālīts) izmests mēslu kaudzē, tad neko citu vairs nejēdz, kā vāvuļot tukšu. Dīvaini, ka vēl vakar dievkalpojumā viss bij ok - nekādas līdzības ar katoļiem. Varbūt ka pašam reiz vajadzētu tad nu pārdomāt par saviem grēkiem un atklāti atzīt, ka homoseksuālisms IR grēks un homoseksuālas laulības Dievs neatbalsta un vēl, ka Mūns ir antikrists un tā ka nožēlot viņam ir ļoti daudz, pārāk daudz, lai citus tiesātu

gviclo
e-kardināls
#9 Nosūtīts: 6.02.2008 11:59   Laboja gviclo
  


Mīļie draugi, Cālīša teiktajā ir sava deva patiesības un ironijas. Jaatzīst, ka Cālītis izspēlējis trumpi.

Lai gan augstbaznīciskās tendences LELB nav pārņēmušas pilnībā, [jo vienā dienā tas nekad nenotiks - jānomainās paaudzei], tad pēdējo gadu laikā tās apjomā pieaug. "Mazā grupa" kā to bieži mēdz saukt, un, kas to uzsāka, nav vairs tikai maza grupa vai viens no novirzieniem, vai spārns utml.

Kāds baltvācieties izmisis sūdzējās, ka Rīgas Domā kalpo katoļi. Nu ja! Viņš sacīja, ko redzēja.


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
gviclo
e-kardināls
#10 Nosūtīts: 6.02.2008 12:02   Laboja gviclo
  


Redzi, jāsaliek tikai pareizie uzsvari.

Cālītis dramatizējot:
Tautai nav izvēles iespējas un protestantisma. Centralizēta vara. Rituāli un apģērbi. Apvienoties? - tas dabiski ir nākamais solis.

Mulders kušinot: Manā draudzē, kā Lutera laikā. Par bīskapiem gandrīz neko neesmu dzirdējis.

Bet vai tāpēc, Mulder, Cālīša teiktais ir bez pamata?


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Lapa  Lapa 1 no 3:  1  2  3  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup