221. Ko nozīmē, ka Draudze ir neredzama?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Vai KLB Virsvalde labāka par Latvijas valdību?

Lapa  Lapa 1 no 8:  1  2  3  4  5  6  7  8  Tālāk »
e-autors Ziņa
jean
e-baznīcēns
#1 Nosūtīts: 5.11.2008 23:16
  


Vakardienas, 4. novembra „Dienā” lasīju Ozoliņa komentāru "Īpašuma tiesības". Protams tas nav par Konfesionāli luteriskās baznīcas Virsvaldi, bet gan par Latvijas valdībām, bet problemātika ir tik neapskaužami līdzīga, ka pamainot dažus vārdus, sanāktu raksts par KLB Virsvaldi.

Te daži izvilkumi no Ozoliņa raksta:

Tieši pirms gada gandrīz desmit tūkstoši cilvēku briesmīgos laika apstākļos - aukstumā, sniegā un lietū - pulcējās Doma laukumā mītiņā, kāds Latvijā nebija pieredzēts kopš atmodas pagājušā gadsimta astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā. Lai arī cik paradoksāli un skumji, cilvēki atkal prasīja atpakaļ savu valsti, ko viņiem šoreiz atņēmusi nevis svešas valsts naidīga vara, bet gan pašu likumīgi ievēlētie priekšstāvji, kuri laikā kopš neatkarības atgūšanas iemācījušies aizmirst vai nav iemācījušies saprast, kam šī valsts pieder.

kam pieder Latvijas valsts?

Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai - tā ir Latvijas Republikas pilsoņu derība jeb Satversme. Gada laikā turpināja pieaugt vairākums, kas prasa tieši šādu un vienīgo iespējamo pamatlikuma interpretāciju. Līdz vasarai pilsoņu, kuri bija gatavi ne tikai tam piekrist, bet to arī pieprasīt, bija jau vairāk nekā 600 tūkstoši - tik daudzi referendumā atbalstīja tiesības tautai ierosināt Saeimas atlaišanu. Diemžēl tie, kuri ar savu rīcību bija šo prasību izraisījuši, acīmredzami nobijās, pierāvās, piebremzēja un mazliet pieklusa, taču pamatā nav mainījuši iedomu vai pat pārliecību, ka līdz ar tautas pilnvarojumu būt par tās kalpiem saņēmuši valsts īpašnieku pilnvaras.

Kalvītis arī pēc gada un diviem referendumiem dusmīgi uzstāj, ka pagājušā gada masu protesti esot bijusi tikai un vienīgi «politiska cīņa», un no viņa mutes tā skan kā apsūdzība teju pretvalstiskā darbībā.

Lai saprastu, ko viņi grib pateikt, jāsaprot, ko viņu vārdnīcā nozīmē jēdziens «politika». To vislabāk pasaka priekšā pirms vairāk nekā desmit gadiem partijas tēva dibinātāja, tolaik premjerministra Andra Šķēles programmatiski paziņotais, ka valsts esot uzņēmums.

Ja ir uzņēmums, tam ir īpašnieki, tie ieceļ algotus menedžerus, un arī pārējie uzņēmuma darbinieki - šīs valsts iedzīvotāji - ir darba ņēmēji. Vēlēšanas ir nevis darba meklēšana, bet gan uzņēmuma privatizācija. «Demokrātija» nozīmē, ka šī privatizācija nav galīga un ik pēc četriem gadiem ir jāatkārto. Vairākums sadala kontrolpaketi, arī mazākumam ir savas - mazākuma - balss tiesības par uzņēmuma darbību un peļņas sadali, taču pārējiem - vienkāršajiem darbiniekiem - nav teikšanas līdz pat nākamajam privatizācijas procesam, kurā - tātad «politiskā cīņā» - tie var piedalīties kā pretendenti uz īpašumu, ja reģistrējas kā privatizētāji jeb politiska partija.

Protams, valsts pārvaldnieki nedrīkst atklāti atzīt un paust šādu priekšstatu par valsts pārvaldi, nākas vienmēr un principiāli melot, ka tā tas nebūt nav. No tā arī atbilde uz Kalvīša, šķiet, patiesas un neviltotas neizpratnes pilno taujāšanu nesen raidījumā Kas notiek Latvijā? - kā tad tas nākas, ka, kļūdami par politiķiem, cilvēki kļūstot par «neliešiem»? «Nevarēja Kalvītis no nekā rasties,» Kalvītis pats ar sevi diskutēja, brīnīdamies, kas tad ar viņu tāds īpašs noticis, ka vienu brīdi viņš slauca govis, bet nu ir politikā un uzreiz «slikts». Kāpēc? Tāpēc, ka jāmelo, bet tie, kuri vēlas dzīvot savā valstī, nevis tās pašiedomāto saimnieku (sinonīms - «darītāju») uzņēmumā, šos melus redz un pazīst arvien labāk.

Ir likumsakarīgi, ka tiešais iemesls pērnā gada rudens protestiem bija valdošās koalīcijas vēlme izrēķināties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un sākt ar tā priekšnieka Alekseja Loskutova atlaišanu par katru cenu un ar jebkādu ieganstu. Īpašnieki dara, kā grib un kā uzskata par pareizu.

biskaps
e-baznīcēns
#2 Nosūtīts: 8.11.2008 13:17
  


KLB virsvaldei
Paziņojums par neuzticības izteikšanu


god. Gundar Bākuli, Ilār Plūme, Uģi Sildeg, Kārli Buš un Uldi Fandejev!

Balstoties uz mūsu 2008. gada 4. augustā izplatīto Četru draudžu vēstījumu un ņemot vērā tajā izteiktās mūsu draudžu prasības klajo ignorēšanu, mēs oficiāli izsakām Jums savu neuzticību un tādējādi atsaucam savu balsojumu, kas Jums ir deleģējis virsvaldes pārstāvju pilnvaras. Līdz ar to mēs noraidām Jūsu tiesības spriest vai lemt mūsu draudžu vārdā vai pārstāvēt mūs jebkādā līmenī.

Mūsu 4. augusta vēstījumā mēs saskaņā ar KLB Pagaidu satversmi (skat # 4. 1) izvirzījām prasību sasaukt KLB ārkārtas koncilu un norādījām uz tā dienas kārtības jautājumiem (skat. Vēstījumā, 5. lpp), ņemot vērā radušos situāciju KLB. Jūs kā virsvaldes pārstāvji ilgstošā laika posmā esat ignorējuši šo mūsu prasību par ārkārtas koncilu. Tāpēc virsvalde, kas savas darbības pilnvaras ir saņēmusi no draudzēm, bet atsakās dot atbildi uz draudžu jautājumiem un ilgstošā laika posmā ignorē viņu oficiāli izteiktās prasības, pēc mūsu ciešas pārliecības ir jāatlaiž.

Ar mūsu draudžu 4. augusta vēstījumu mēs izteicām tiešu un atklātu protestu par Jūsu kā KLB virsvaldes 2008. gada martā un aprīli pieņemtajiem lēmumiem. Tāpēc mēs kā Luteriskajām ticības apliecībām uzticīgu baznīcu sadraudzībai piederoši kristieši uzskatām, ka Jūsu kā virsvaldes darbība ir pretrunā ar Dieva vārdu un tādējādi rada stāvokli, kas kompromitē konfesionālā luterisma misiju un vēsti un līdz ar to apdraud evaņģēliju visā KLB draudžu apvienībā (skat. mūsu Vēstījumā). Šādu stāvokli ir izraisījusi tieši Jūsu kā personu nelikumīgā darbība virsvaldes vārdā. Par to gribējām runāt ar citiem KLB apvienībā ietilpstošo draudžu pārstāvjiem ārkārtas koncilā, kuru Jūs kā virsvalde sabotējāt. Tāpēc mūsu draudzes atsauc Jūsu kā virsvaldes pilnvaras un, ņemot vērā šeit, bet vispirms mūsu Vēstījumā teikto, aicina citas KLB apvienībā esošās ATA luterāņu draudzes kopā lemt par tālāko KLBL kā neatkarīgu ATA luterāņu draudžu apvienības ceļu šajā pasaulē pretī mūsu Kunga Jēzus Kristus atkalatnākšanai.

Šis paziņojums nekādā ziņā nav attiecināms uz altāra sadraudzības saraušanu ar pārējām ATA luterāņu draudzēm un Konfesionāli Evaņģēliski luteriskās konferences baznīcām visā pasaulē.


Soli Deo Gloria

Augšāmcelšanās (Pārdaugavas), Kristus Ķēniņa (Ventspils) un Kristus Miera draudzes Tumē draudžu vārdā:

Aigars Dāboliņš, ATA luterāņu Augšāmcelšanās un Kristus miera draudžu mācītājs

Jānis Dimza, ATA luterāņu Augšāmcelšanās draudzes priekšnieks

Jānis Gaisiņš, ATA luterāņu Kristus Ķēniņa draudzes mācītājs

Oskars Laugalis, ATA luterāņu Kristus miera draudzes priekšnieks

Ainārs Šepetauskis, ATA luterāņu Kristus Ķēniņa draudzes ķesteris, Brunavas misijas vadītājs

2007. A.D. gada 7. novembrī.

talyc
e-kardināls
#3 Nosūtīts: 10.11.2008 18:15
  


ak tad jau [2007. A.D. gada 7. novembrī.] gan...


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
dassy
e-baznīcēns
#4 Nosūtīts: 12.11.2008 04:17   Laboja dassy
  


Ejiet reiz izkauties aiz sūra....

Priecājos, ka te nav pieminēti vis KLB mācītāji, kuri kausies...
/vai humānāk būtu uzrīkot sportaspēles, kur var visu izlikt pret pretinieku... ar visiem līdzjutēju rokās rakstīties polakātiem,kur būtu rakstīti pretējās komandas molelnojoši saukļi/

vismaz beidzot miers būtu!!!


Aigard
e-baznīcēns
#5 Nosūtīts: 13.11.2008 02:12
  


Dassy, kāpēc jābūt agresīvai?
Lūk, civilizēts veids kā paziņojumu parakstījušās draudzes atrisināja problēmu.
Bija institucija, nodibināta lai rūpētos par šo draudžu labumu, bet institūcija sagādāja tām kaitējumu un ļaunumu, draudzes izlēma iztikt bez šīs institūcijas kā nenoderīgas un nesvētīgas un nava institucijas.
Nu un?
Ir draudzes.

SDG.

vasara
e-baznīcēns
#6 Nosūtīts: 13.11.2008 13:52
  


Aigard, kas tas par kaitējumu un ļaunumu? Vai tas apdraudēja draudzes avju pestīšanu?

biskaps
e-baznīcēns
#7 Nosūtīts: 14.11.2008 17:20
  


Vasara, izlasi ATA draudžu vēstījumu Tumes mājas lapā.
http://www.kmd.valsts.lv/draudze.htm

Roberto
e-pāvests
#8 Nosūtīts: 14.11.2008 17:24
  


apdraudējums maciņam un labklājībai [ne avju]


_____________________
simul iustus et peccator
vasara
e-baznīcēns
#9 Nosūtīts: 14.11.2008 18:48
  


biskaps, esmu iepazinusies ar šo vēstījumu un citiem vēstījumiem turp un atpakaļ adresētiem, taču neatrodu, ka tur būtu runa par patiesu kaitējumu un ļaunumu. Par ko tad šķelšanās?

biskaps
e-baznīcēns
#10 Nosūtīts: 15.11.2008 15:22
  


Vasara, acīmredzot kā neiesaistītam interesentam un subjektīvam vērotājam no malas tas nav jautājums, kas tev jāatbild? Ļaunums un patiess kaitējums tas ir tiem, kuriem tas nodarīts un kurus tas skāris - gan mācītājiem, gan draudzēm.

Daudziem, kā Roberto un varbūt arī tev, tā ir tikai vēl viena lieta par ko patrīt mēli.

Lapa  Lapa 1 no 8:  1  2  3  4  5  6  7  8  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup