40. Kura nedēļas diena bija atpūtas diena Vecajā Derībā?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Vai KLB Virsvalde labāka par Latvijas valdību?

Lapa  Lapa 2 no 8:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  6  7  8  Tālāk »
e-autors Ziņa
biskaps
e-baznīcēns
#11 Nosūtīts: 15.11.2008 19:10
  


Roberto, tu pareizi saki - apdraudējums maciņam un labklājībai.
Un uz palikšanu kopā ar tiem, kas šo apdraudējumu radījuši, jeb kā tos vēl citādi sauc - zagļiem , mūsu Kungs nav mudinājis. Nu, un vai avīm ar tādiem palikt ir droši ?

gviclo
e-kardināls
#12 Nosūtīts: 17.11.2008 12:12   Laboja gviclo
  


biskap,

bet, ja pēc iedziļināšanās problēmā, persona nav ieguvusi apstiprinājumu ne vienas, ne otras puses izvirzītājām apsūdzībām?

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
biskaps
e-baznīcēns
#13 Nosūtīts: 17.11.2008 14:58
  


gviclo, un ko tas maina, ja kāda persona sev ir izdarījusi tos vai citus secinājumus lietā, kas uz viņu neattiecas?

gviclo
e-kardināls
#14 Nosūtīts: 17.11.2008 16:28   Laboja gviclo
  


bīskap,
pirmkārt, tikai pēc minētā secinājuma izdarīšanas persona var secināt, ka uz viņu tas neattiecas.

Rezultātā viņas attieksme pret lietu kļūst par tik nesubjektīvāka, cik objektīva ir bijusi minētā secinājuma izdarīšanai apkopotā informācija.

Un tomēr, pat ja viņi ir zagļi, kā tu saki, tad, pret tiem Kungs ir iecietīgāks [Ef.4:28; Mt.23:3], nekā pret ķeceriem [Rom.16:17-18], (jo pirmos vēl ir iespējams audzināt.[Gal.6:1; Mt.18:15])


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
jean
e-baznīcēns
#15 Nosūtīts: 17.11.2008 16:35
  


Roberto, tu esi e-āksts, ne e-pavests!
Ja Virsvalde 7 mēnešus neatbild uz draudzes jautājumu saistībā ar viņu pašu lēmumu par draudzes macītāja atstādināsānu. Ja paralēli tās pašas draudzes locekļiem ir stāstīti meli kā viņu mācītājs ir iznīcinājis laikrakstu Latvijas Luterānis un SIA Augsburhas institūts. Noticot šiem maldiem, tāpēc ka tos ir stāstījuši iepriekš cienījami ļaudis, vairāki draudzes cilvēki ir aizgājuši no mūsu draudzes: Ilāra sievasmāte, Ilāra sievasmāsa ar bērniem, Egona Muduļa sievas māsīca ar mammu, Ilāra sievas draudzene ar bērniem. Tas ir ļaunums un kaitējums, ja jums labāk patīk šie vārdi, nevis pašā paziņojumā paustie. Tas ir ļaunums, ka Virsvalde nelikās ne zinis par draudzēm, kas bija to pilnvarojusi rūpēties par to pieaugšanu, nevis drupināšanu. Bet Virssvaldes locekļi ne vien drupināja un bet nu jau dzirdēts, ka rīkos savu kabatas koncilu, nemaz neaicinot uz to Tumes, Ventspils un Pārdaugavas draudzes, kas pirms 3 ar pusi mēnešiem aicināja uz ārkārtas koncilu.

biskaps
e-baznīcēns
#16 Nosūtīts: 17.11.2008 17:23   Laboja biskaps
  


Gvido, KLB varu uzurpējusī kliķe lietas, par kurām reiz pati iestājusies, novedusi ( jeb devusi vietu velnam novest ) līdz absurdam un to pretstatam -
gan skaidrās mācības jēgu,
gan sadraudzības mācību,
gan mācību par grēku,
gan mācību par patiesību,
gan mācību par piedošanu,
gan mācību par kristīgo mīlestību,
gan mācību par svētdarīšanu,
gan mācību par baznīcas vienotību,
gan mācību par kalpošanas amatu,
gan arī jebkādas virs-institūcijas esamības jēgu.

Mūsu mērķis nav pierādīt to katram ziņkārīgajam, jo kas negribēs, tas neticēs, bet kas redzēs ,tas ticēs ;bet gan novērst šo lietu sekas mūsu dzīvēs, mūsu draudzēs un kalpošanā, jo mūsu draudzes raugās nākotnē.

Nu, un ja tu mums mēģini piesiet ķecerības, tas tikai lieku reizi apliecina garīgo apstulbumu un apmātību, kurā nonākusi KLB.

Jeb tā atkal ir jauna BP ideja to melu virknē , ar kuriem mums nācies saskarties pēdējā gadā, lai mēģinātu no pašiem novelt atbildību AI, LL un KLB graušanā.

gviclo
e-kardināls
#17 Nosūtīts: 17.11.2008 18:07   Laboja gviclo
  


Biskap,
I.
es vēloējos tikai pasacīt, ka pat pēc tavas teorijas jāatzīst, ka cilvēki mēdz kļūdīties. Tādēļ ar viņiem jābūt pacietīgiem.

[ar "ķeceri" lēnāk par tiltu - nebija domāts neviens konkrēti. Vienīgi jāsaprot, ka pret ķeceri jāattiecas savādāk, nekā pret pārmācāmo. Tādēļ otro nevajag uzreiz padarīt par pirmo.]

Pirmkārt, katrs cilvēks savā amatā var kļūdīties, otrkārt, viņš var rīkoties tā, kā uzskata par pareizu, kaut arī tas nav visiem pieņemami, līdz ar to daļa to uzskatīs par kļūdu, treškārt, viņš var rīkoties pareizi pēc būtības, bet ļoti tuvredzīgi, līdz ar to vēsturnieki sacīs - viņš kļūdījās.

Jūsu gadījumā - lai neteiktu vairāk - rezultāts ir 1:1.

II.
Runājot par tevis uzksaitītajām mācībām, viņi "diemžēl" māca saskaņā ar Svētajiem Rakstiem. Un, pat ja viņi paši tā nedzīvotu un tam neticētu, kā tu saki, tad tomēr tas neanulē viņu kalpošanu. Jo kā teikts ierpiekšminētajā Mt.23:3 - viņu mācība ir klausāma.

Tāpēc kukulītis, kas aizbēga no vecīša un vecenīts, bēgs vienīgi no tiem, kas gribēs viņu apēst.

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
biskaps
e-baznīcēns
#18 Nosūtīts: 17.11.2008 20:46
  


Gvido, tas taču ir jauki un normāli , ka kādi mācītāji kādā draudzē sprediķo saskaņā ar Svētajiem Rakstiem.
Arī mēs to darām. Un mūsu mācība ir klausāma.

Diemžēl, tevis pieminētie viņi lielā vienprātībā ir pa[pār]centušies un panākuši acīmredzamo - iepriekšējās KLB vairs nav un nebūs.

biskaps
e-baznīcēns
#19 Nosūtīts: 17.11.2008 23:45   Laboja biskaps
  


Un, Gvido, pārdomā vēl vienu lietu. Tu saki - māca saskaņā ar Svētajiem Rakstiem. Bet ko darīt, ja mācība ir tikai kancelē, bet dzīvē ( dēļ tās neticēšanas un nedzīvošanas ) viss ir savādāk, tur tiek pieļauti meli, manipulācijas un nelietības pret līdzcilvēkiem, lai sasniegtu kādus pašiem vien zināmus mērķus. Nu labi, tevi tas nav skāris, bet mūs tas patiesi ir skāris ar reālu metafiziskā ļaunuma klātbūtnes sajūtu, piemēram, I.P. izdarībās.
Vai mācība nozīmē arī tās praktizēšanu dzīvē? Kādu laiku atpakaļ pārmetām, ka , lūk, tā esot tikai LELB problēma.

Mani , piemēram, pārsteidza BP nevēlēšanās atjaunot KLBaznīcas vienotību, pretstatā kristīgajā baznīcā ierastajiem vienotības, samierināšanās, izlīguma un savstarpējās piedošanas meklējumiem starp ticīgiem. Jeb viņiem šīs īpašības bija notrulinājušās īpatnējā AI klubiņa kontekstā, un izolācijā no reālas kristietības?
Vai tu domā, ka mēs sākām ar smago artilēriju?
Mēs sākām ar samierināšanās piedāvājumiem, ar atvainošanos par asumiem, ar savas vainas un kļūdu atzīšanu tanī, kur tās saskatījām, ar vairākkārtēju aicinājumu uz tikšanos, ar aicinājumu uz ārkārtas koncilu, nenoliedzam, arī ar sākotnēji diskrētiem atmaskojumiem KLB kalpotāju lokā.

Nu, tad kad redzējām, ka viss velti - nosaucām lietas īstajos vārdos - un pārliecinājāmies ka mums nav pat īpaši ko nožēlot, jo tas mūsu spriedumos, ko varbūt varēja uzskatīt par pārsteidzību un asumu, ir vien realitātes konstatācija.
BP ir un paliek neatgriezīgā grēka stāvoklī savā savdabīgajā KLB prihvatizācijas stāvoklī, vainojami KLB korupcijā un tuvāknemīlestībā un mums neatlika nekas cits kā nokratīt vien pīšļus no savām kājām.

Svilpaste
e-baznīcēns
#20 Nosūtīts: 18.11.2008 02:06
  


Ja tekstu ieliek pie diskusijām, tad jau aicina "patrīt mēli", vai ne tā?
Man žēl, ka piepildījās dažu LELBiešu pirms pāris gadiem teiktais, ka, ja KLB būtu tik daudz draudžu kā LELB, tad redzētu, kā viņi tiktu galā. Pietika ar gandrīz 10 draudzēm, lai sāktos šķelšanās un nesapratne, savstarpēji apvainojumi, kā tas reiz jau notika LELB. Vēsture atkārtojas, pirmo reizi kā traģēdija, otrreiz kā farss.


_____________________
Mēs esam pietiekoši reliģiozi, lai ienīstu viens otru, bet nepietiekoši reliģiozi, lai mīlētu viens otru.
Lapa  Lapa 2 no 8:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  6  7  8  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup