134. Kādās divas daļās varam iedalīt grēku?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Nostāja pret Romas katoļu baznīcas Latvijā arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča konse

Lapa  Lapa 17 no 18:  « Atpakaļ  1  ...  15  16  17  18  Tālāk »
e-autors Ziņa
Latvju luteranis
e-baznīcēns
#161 Nosūtīts: 1.10.2010 19:38
  


biskap

Te jau daudzreiz tika pierādīts, ka ar draudzēm šim piecīša paziņojumam nebija nekāda sakara. Turklāt - ne visi pieci pie tā turpina cieši pieturēties.

Un vai nav diezgan muļķīgi apsūdzēt cilvēku, kura personību tu vēl neesi atklājis? Un kurš gan lai ņemtu nopietni teoloģiskas apsūdzības, kuras izvirza tie, kam svētdarīšana ir neatņemams posms taisnošanā?

Tu nosauc LELB forumā Valteru par ģeķi, bet tagad saki, ka es to esmu darījis? Prātiņ, nāc mājās! Drīz tu teiksi, ka patiesībā es uzrakstīju tavu murgaino ar draudzēm nesaistīto vēstījumu.

biskap

Kas ir jādara, lai uz tevi strādātu LELB Foruma uzraugs un jezuītiski virtuālie tēli?

biskaps
e-baznīcēns
#162 Nosūtīts: 2.10.2010 02:31   Laboja biskaps
  


Latvju luterāni, man ir vienalga vai tu esi vai viņa garīgs klons. G.B., D.M., ( E.M. nepavelk, ja U.S., jo sliktāk U.S. ) u.c. no I.P. ?
Tas tikai apliecinātu lieku reizi manus secinājumus, pie kāda "kristietības neprāta" noved atbilstošā "vienprātība" visās lietās, ieskaitot baznīcas un paša naudas poda samainīšanu vietām.

Tāpat tev tika pateikts, ka šis neveiklais teikums tika izņemts no teksta.

Arī par ģeķi Valteru nosauc tu, jo par ģeķīgu tika nosaukts vien viņa atbilstošais kļūdainais izteiciens, kas nemazina Valtera svētīgo pienesumu Kristus baznīcai.

4.draudžu paziņojums tika pieņemts atbilstoši draudzēs pieņemtai kārtībai un kā redzi, pat cilvēks , kas tajā ņēma vistiešāko līdzdalību un ir mainījis savu nostāju, atstājot mūsu draudžu sadraudzību, nespējot pieņemt attiecību normalizēšanu ar LELB, neapgalvo, ka tur rakstīta nepatiesība.
Arī neviens no tur minētajiem pamatotajiem nosodījumiem par nekristīgu rīcību nav ticis atspēkots no cilvēkiem, pret kuriem šie nosodījumi izteikti, proti, Gundaru Bākuli un Ilāru Plūmi. Tā, lūk!

Latvju luteranis
e-baznīcēns
#163 Nosūtīts: 2.10.2010 03:09
  


biskap Jāni Gaisiņ,

Vai tad tu e-baznīcas forumā iepriekš nerakstīji, ka svētdarīšanu kā taisnošanas posmu apzināti tekstā atstājāt? Man ir tevis parakstīts nekristīgs izteikums, kuru tu sauc par neveiklu. Arī tavs bijušais biedrs to tā kā par ķecerīgu beigu beigās laikam esot atzinis. Tā autors iepriekš lepojās ar starptautiskām teoloģiskām autoritātēm, kas to atbalsta. Bet nu tas esot pa sētas durvīm slepeni izņemts? Tev tomēr nāksies jezuītisku vārdu virpināšanu no romiešiem vēl kādu laiku pamācīties, pirms izklausīsies ticami.

Vai tiešām Valters būtu varējis nezināt Kristus apsolījumu, ka elles vārti baznīcu nevar uzvarēt, un muļķīgi izrunājies, bet misūrieši šo nesmukumu ņēmuši un publicējuši grāmatā? Vai drīzāk ne tādēļ, lai attaisnotu savu teoloģisko nekompetenci un vienaldzību, tu Valtera izteikumu par ģeķīgu nosauci? Redz, viņam gadījās, man gadījās, kas tur liels? Varbūt tev šoreiz ir kādas starptautiskas autoritātes, kas šo Valtera izteikumu par ģeķīgu atzītu?

Vai tad tu pats neesi saucis savus draudzes locekļus par noofītiem, kam par baznīcā notiekošo nevajagot daudz neko zināt, turklāt bijis draudzes priekšnieks, tā uzurpējot varu? Bet, ja arī viņi svēti tic taviem taisnošanas posmiem, tad vai! tev, ka tos par romiešiem padarījis.

Tā kā tagad tev pāvestība tik ļoti simpatizē, vai to, ka tu sauci KLB vadību par pāvestību, tagad nebūtu jāuztver kā kompliments no tavas puses? Vai esi ticis jau pie pašas Romas saldā medus poda, ka pūt tās stabulē?

biskaps
e-baznīcēns
#164 Nosūtīts: 2.10.2010 13:28
  


Latvju luterāni. Tas viens otru neizslēdz - izņemt neveiklu teikumu no dokumenta, un vienlaicīgi paironizēt par jums - ļaudīm, kam realitātes izjūta dēļ pašu garīgās lepnības pazudusi.

Tāpat amizanti lasīt par Valtera nekļūdīgumu.
Cilvēks pateica vienu kļūdainu domu, un tūlīt tavs pārkarsuša a la teologa prātiņš sāk burbuļot kā katliņš, veidojot dažādas asociācijas ar maldu mācībām.

uzurpējis varu??
Kad nav ko teikt,
tad atkal jāizdomā kā normālas lietas pārvērst par pilnīgi pretējām.
Tikmēr savā "teologu geto" dzīvojāt, viens otram aplaudējot, kamēr visai ātri realitāti pazaudējāt.
Ko var darīt, ja tas Kungs gribēja pārkarsušos katliņus atdzesēt un pie sajēgas atpakaļ aicināt, lai gan redzu, ka tam vēl ilgs ceļš vajadzīgs...

talyc
e-kardināls
#165 Nosūtīts: 2.10.2010 13:43   Laboja talyc
  


biskap, mea culpa, indriķi (labs)

Vai ceri kļūt par precētu romiešu priesteri, pāvestības interešu aizstāvētāj?

biskap

Kādas ir iespējas, ka Jānis Gaisiņš varētu tikt kanonizēts līdzīgi Gaisiņa (= mea culpa = indriķis (labs)) paša reiz kritizētajam Ņūmenam?


mīļie e-polemizētāji, atgādinu, ka še tēma ir "Nostāja pret Romas katoļu baznīcas Latvijā arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča konsekrāciju Rīgas Domā"
- - -
par staigāšanu LELB - KLB - LELB - ...
lūdzu (Spiest lai ietu uz tēmu) tur


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Latvju luteranis
e-baznīcēns
#166 Nosūtīts: 2.10.2010 17:33
  


biskap

Kad ATA autors sāka "izņemt neveiklos teikumus no dokumenta", luteriskajai baznīcai nācās ieviest terminu "neizmainītā ATA", kas iesniegta ķeizaram Kārlim V (VG 467). Ja jau par taisnošanas posmu "izņemšanu" ir balsojušas visas vēstījumā minētās draudzes, kāpēc tad nav nosūtītas šāda lēmuma kopijas - tikpat skaisti un glīti ar visiem parakstiem un pamatojumu? Vai tik tu nerīkojies uz savu galvu - tāpat kā Filips?

Kāpēc tu nevēlies Valtera teikto par labu vērst un visu labu par viņu runāt? Pierādi, ka mani piedāvātie viņa sacītā skaidrojumi ir aplami un Valters ir pamatoti saucams par ģeķi tieši šī izteikuma dēļ. Vai vari arī norādīt, kur tieši es saku, ka Valters ir nemaldīgs?

Es ceru, ka tavu ilgu pilnais laiks, kad kāds cits varētu sekot tavās pēdās, nododot luterisko ticību, lai pogotu kā Romas lakstīgala, tomēr nekad nepienāks.

biskaps
e-baznīcēns
#167 Nosūtīts: 4.10.2010 14:25
  


latvju luterāni, lūkojos, ka tev ir visai maza saistība ar realitāti - "to, ko kurš un kā ir teicis un darījis". Redzi pie kā noved kabineta teologa darbošanās, kompilējot citu teologu domas.
Palaikam der 'korespondēt ar realitāti'.
Viens kļūdains teikums ( varbūt ir vēl kādi ) nepadara Valteru par ģeķi.
Pasaki, ja jau reiz tu tik ļoti aizstāvi šo Valtera teikumu, un tev visur rādās 'māācība', varbūt tu tiešām turies pie tādas kā "grūstošās baznīcas" teorijas?

---
Runājot par Ņūmenu, un zinot cik čakli daži latvju luterāņi ir uz sazvērestības teoriju izfantazēšanu, nupat ir dzirdēts kārtējais aņuks par to, kā arhibīskaps Jānis esot gribējis, lai viņu ievēl Zbigņeva Stankeviča vietā par Latvijas Rkb arhibīskapu.
Tomēr šī sazvērestības teorija nav līdz galam pārdomāta (tā ir šādu teoriju vispārēja problēma, jo tām vajag ticīgus resp. lētticīgus uzklausītājus ar sakaitētu realitātes uztveri ) - tā neder kopā ar Rkb kanoniem ( jo luterāņu bīskapus katoļi neievēl ) un arī - vai tādā gadījumā Stankeviča k-gam tiktu atvēlēts Doms.

Vīri - konkurss par veiksmīgāko sazvērestības teoriju par to, kā ...!!!
Īpaši lūgti sazvērestības teorijas reiz veikli pret amatbrāļiem izspēlējušie - Dr. sazv.Ilārs Plūme un Dr. med. Gundars Bākulis.

talyc
e-kardināls
#168 Nosūtīts: 4.10.2010 14:42   Laboja talyc
  


biskaps, tu allaž spēj spīdēt ar savu aklumu (sevī saucot to par redzīgumu)

tā kā tu to sauc par muļķībām smejoties kā par kārtējo paša radīto aņuku par to, kā arhibīskaps Jānis esot gribējis, lai viņu ievēl Zbigņeva Stankeviča vietā par Latvijas Rkb arhibīskapu.
tad pieņem arī šo: "...katrā jokā ir sava daļa taisnības..."

tad nu ar noskaidro šo: "...vai tiešām J.Vanags savulaik nav gribējis būt par RKB priesteri"...?"_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
biskaps
e-baznīcēns
#169 Nosūtīts: 4.10.2010 17:06
  


Šim kā reiz ticu - "...vai tiešām J.Vanags savulaik nav gribējis būt par RKB priesteri". Par to ir pieejams faktu materiāls.
Vai tas ir grēks - savulaik gribēt būt par Rkb priesteri?
Bet Providence darīja par luterāņu mācītāju un arhibīskapu.

Bet augšminētajam "arhibīskaps Jānis esot gribējis, lai viņu ievēl Zbigņeva Stankeviča vietā par Latvijas Rkb arhibīskapu" ne, - jo neesmu akls.
Sazvērestību teorijas ir viena lieta, bet fantāzijas bez faktiem tā arī paliek par manis dzirdēto aņuku.

Roberto
e-pāvests
#170 Nosūtīts: 4.10.2010 18:26
  


biskap
Par to ir pieejams faktu materiāls.

faktus var izlasīt 2004.gada decembra žurnāla Rīgas Laiks 27.lpp


_____________________
simul iustus et peccator
Lapa  Lapa 17 no 18:  « Atpakaļ  1  ...  15  16  17  18  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup