52. Kad mēs Dieva Vārdu klausāmies labprātīgi?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Luterisms (ar novirzieniem) mūsdienu Latvijā (21.gs. sākums)

Lapa  Lapa 41 no 43:  « Atpakaļ  1  ...  40  41  42  43  Tālāk »
e-autors Ziņa
Janis Karklins
e-baznīcēns
#401 Nosūtīts: 3.06.2016 22:38
  


Paldies.

Janis Dimza
e-baznīcēns
#402 Nosūtīts: 10.06.2016 17:03
  


kā domājat, vai un cik precīzi dāmas šo ir noformulējušas savā m-lapā??

"1996. gada 6. septembrī Doles-Ķekavas un Bulduru draudzes mācītājs Ilārs Plūme deklarē altāra un kanceles sadraudzības pārtraukšanu ar LELB."
http://sieviesuordinacija.lv/lelb-vesture?pp=11860 &b=1&lbu=8068

Roberto
e-pāvests
#403 Nosūtīts: 10.06.2016 18:35
  


Tiek rādīts iespaids, ka LELB draudzes, kurās kalpoja mācītājs Ilārs Plūme, pameta sadraudzību, jo @arhivanags neordinē sievas. Draudžu pilnvaroto pārstāvju vietā es prasītu papildināt ar īsteno iemeslu vai izņemt šo informāciju.


_____________________
simul iustus et peccator
Janis Dimza
e-baznīcēns
#404 Nosūtīts: 10.06.2016 19:24
  


Robert, šāds aspekts neienāca prātā

Hronoloģiski viss pareizi, taču šim notikumam nebija tiešas saistības ar SO, ja nu vienīgi netieši -- taču pilnīgi pretēji -- tas ir, deklarēja sadraudzības pārtraukšanu, jo arhibīskaps Vanags nepildīja savus pienākumus, tas ir, tai skaitā, nebija atstādinājis jau ordinētās sievietes no būšanas par mācītājām LELBā, tādējādi apgrūtinot sirdsapziņas tiem, kas bija pret SO ..

Roberto
e-pāvests
#405 Nosūtīts: 11.06.2016 14:58   Laboja Roberto
  


@arhivanags ne tika neatstādināja ordinētās, bet turpināja sievietes ievest kalpošanas amatā

http://www.ebaznica.lv/luteranisma-priesterienes-l atvija-19685/


_____________________
simul iustus et peccator
gviclo
e-kardināls
#406 Nosūtīts: 11.06.2016 17:16
  


Tas bija ļoti smieklīgi iekļaut to notikumu hronikā par dāmām.Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Janis Dimza
e-baznīcēns
#407 Nosūtīts: 13.06.2016 14:08
  


Šodien Vanagujānis interesantu komentu ielicis feisbukā:
"Taisnība, mēs neesam bijuši strikti līdz galam un esam meklējuši skaidrojumus un izkārtojumus, kā pamatot evaņģēlistēm reiz doto atļauju kalpot. Taču ja nu sievietes pašas uz to arvien biežāk uz to norāda kā uz nekonsekvenci, varbūt nāksies šīs atļaujas pārskatīt. Sinodes izdarītais labojums Satversmes 133. pantā maina tikai to, kurš turpmāk drīkst lūgt ordināciju."


gviclo
e-kardināls
#408 Nosūtīts: 13.06.2016 15:24   Laboja gviclo
  


Atļauja kalpot jau ir ordinācija (tiesa ne pāvestiešu), tādēļ dāmām nekādu ordināciju nevajag lūgt. Tādējādi vismaz LELB dāmas pareizi izpratīs kalpošanas amatu. Bet tad viņām nevajadzētu, kā LELB ir pieņemts to formulēt, lūgt evaņģēlista un mācītāja amatu, nedz arī piekrist pasniegt Lutera akadēmijā.

Iespējams, Vanags (t.i. LELB) ar šo satversmes punktu vēlas pasargāt antikrista doto sukcesiju no daiļā dzimuma, jo citādi neiebilst pret dāmām nedz evaņģēlista amatā, nedz Lutera akadēmijas pasniedzēju sarakstos.

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Janis Dimza
e-baznīcēns
#409 Nosūtīts: 12.07.2016 11:12
  


Robert,
es gan par šo vairāk biju domājis tieši to, ka še vispār nav minēts tas, ka arī draudzes bija tās, kas pasludināja par altārsadraudzības pārtraukšanu. Manuprāt, pēc šā teikuma var saprast, ka tikai mācītājs (un ne draudzes) nāca klajā ar paziņojumu.


Es par šo teikumu:
"1996. gada 6. septembrī Doles-Ķekavas un Bulduru draudzes mācītājs Ilārs Plūme deklarē altāra un kanceles sadraudzības pārtraukšanu ar LELB."

==>> pieņemu, ka šī ir LELB oficiālā versija, kas saskan arī ar neseno Liepājas e.l. draudzes izstāšanās mēģinājumu, kad vietējais bīskaps tā arī skaidri pateica, ka saskaņā ar LELB pamatpostulātiem draudze nevar izstāties no LELB. Līdz ar to ev. lut. draudze nevar (-ēja) arī pasludināt par altārsadraudzības pārtraukšanu ar LELB. Pat ja visi draudzes locekļi parakstītos zem tā, tad draudzes "čaula" paliek LELB "īpašums". Un pat, ja čaula/draudze paliktu tukša, tad LELB vadībai nav problēmu piepildīt šo čaulu ar jauniem draudžu locekļiem; līdz ar to kā ar burvju nūjiņas palīdzību jau nākamajā svētdienā LELB vadība paziņotu: lūk īstā NN e.l. draudze!! Bet, lūk, šie cilvēki ir jaunieceltā NN draudzes vadība!!


http://www.sieviesuordinacija.lv/lelb-vesture?pp=1 1860&b=1&lbu=8068

Ķencis
e-baznīcēns
#410 Nosūtīts: 14.07.2016 19:25   Laboja Ķencis
  


Piebalgā klīst runas, ka Plūme esot gribējis dibināt sieviešu klosteri, bet Vanags viņam to neesot ļāvis. Es gan domāju, ka bija citādi.

Plūme bija nozadzis Ķekavas baznīcas kupola apzeltīšanai domāto zeltu un gribēja no tā sev taisīt pulksteni. Vanags pieprasīja sev pusi, lai uztaisītu lielāku zelta krustu. Plūme tomēr negribēja dalīties un uztaisīja sev milzīgu zelta pulksteni ar kādu metru garu ķēdi. Par šo bezkaunību tad arī viņu padzina no LELB, formulējot to kā subordinācijas un kopējo interešu neievērošanu. Nu un es domāju, ka tas patiešām notika pelnīti, jo visām bezkaunībām jau ir savas robežas.

- - -

"..draudze nevar izstāties no LELB.." Nu, protams, LELB jau nav kaut kāda Eiropas Savienība. Ja reiz iestājies, tad nav ko raustīties uz priekšu un atpakaļ. Stāvi, kur esi un gaidi, kamēr tevi iznesīs!


_____________________
I am a fine polemicist.
Lapa  Lapa 41 no 43:  « Atpakaļ  1  ...  40  41  42  43  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup