123. Ko Dievs sola tiem, kas Viņu mīl un tur Viņa baušļus?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Luterisms (ar novirzieniem) mūsdienu Latvijā (21.gs. sākums)

Lapa  Lapa 5 no 43:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  6  ...  43  Tālāk »
e-autors Ziņa
biskaps
e-baznīcēns
#41 Nosūtīts: 16.07.2012 16:33
  


Un no baznīcas prakses var vērot ka kaitinošāks apdraudējums parasti ir visas tās jaunās sektas, visi tie "mesiāniskie jūdi" u.c., kas apgrābstījušas iepriekšējo mācību un praksi, atkal un atkal nāk ar saviem piedāvājumiem nabaga kristietim pamest "maldīgo un bez degsmes" esošo baznīcu, lai caur pārkristīšanu pievienotos viņu "pareizajām" draudzēm.

Tā kā labāk ir pozitīvi stiprināt un motivēt baznīcas cilvēku kristīgo identitāti ar visiem Dieva tam paredzētajiem ieročiem, nevis pievienoties mūžvecajam sektantu korim ar savu kamerorķestrīti viņu ziņģē - "tur maldi, maldi, pametiet un [jaunu sektu dibiniet].

biskaps
e-baznīcēns
#42 Nosūtīts: 16.07.2012 20:06
  


Un vai ir jāgaida, kad "raugs saraudzēs mīklu" un tikai tad jāpamet šī sava draudze, vai arī pietiek, ka draudze (t.i., kā cilvēku kopums, parasti mācītāja vai bīskapa vadībā, un tas nozīmē, ka, pirmāmkārtām, šis garīgais vadītājs ir vainīgs pie šiem maldiem vai nepareizas prakses [patiesībā šie abi (mācība un prakse) ir vienots veselums, kā audums, kur vieni ir horizontālie pavedieni, otri vertikālie; ja kādi no pavedieniem sāk irt, tad izirst viss audums] ) turas pie "maz" maldiem, necenšoties no tiem atbrīvoties, bet apgalvojot, ka tas jau tāds sīkums vien ir, jo tas - viņi acīmredzot domā, ka - ir mazāk kā maz??

Un kad Tu domā būs laiks Tev pamest Tavu draudzi?
Ir radies pamatots iespaids, ka tavējais svētdarbību izpildītājs ( negribu attiecībā uz viņu lietot atbildīgo un nopietno vārdu - mācītājs ) ir dziļi nomaldījies nepareizā praksē.

Sāka te kādā diskusijā primitīvi un rupji zākāties uz aizrādījumu ka viņa bieži piesauktais Markvarts acīmredzot MS sadraudzību ar LELB uzskatīja par normālu ortodoksu baznīcu starpā.
Vispār šitā pseidoluteriskā zākāšanās ( jo Luters esot lamājis pāvestu ) sāk apnikt.

Tā kā nopietni padomā - varbūt Tev laiks pamest savu draudzi kamēr tas raugs nav to saraudzējis pavisam.

jean
e-baznīcēns
#43 Nosūtīts: 16.07.2012 23:37
  


man prieks, ka tu arī esi pamanījis Vanaga VG priekšvārda īpatnības

jean
e-baznīcēns
#44 Nosūtīts: 17.07.2012 00:01
  


Nepļāpā par sektām, kad tev prasu kā tu izproti apustuļa Pāvila rakstīto. Tātad vēlreiz:

cik daudz ir maz? Un vai ir jāgaida, kad "raugs saraudzēs mīklu" un tikai tad jāpamet šī sava draudze, vai arī pietiek, ka draudze turas pie "maz" maldiem, necenšoties no tiem atbrīvoties, bet apgalvojot, ka tas jau tāds sīkums vien ir, jo tas - viņi acīmredzot domā, ka - ir mazāk kā maz??!!

Palasi, kam Pāvils ir adresējis savas vēstules, ieskaitot šo, kur viņš raksta, ka maz rauga saraudzē visu mīklu, tāpēc izmēziet veco raugu no sava vidus? Vai tas ir rakstīts "mūsējiem" vai "nemūsējiem"?

Kāda man daļa tos tiesāt, kas ārā? Vai jums nav jātiesā tie, kas iekšā? Tos, kas ārā, Dievs sodīs. Izmetiet ārā ļauno no sava vidus! (1. Kor. 5)


Tik necensties rakstīt LELB apoloģiju, es te tai nemaz neuzbrūku. Diskutēju vai un kad tīri teorētiski kādam kristietiem būtu vai nebūtu jāpamet sava draudze, kurā viņš pašlaik atrodas (vai kāda pentiņu vai katūļu vai LELB vai KLB vai manā gadījumā Augšāmcelšanās draudze; teorētiski visas draudzes iekļaujas šai sarakstā), ja viņš mana, ka kaut kas nav kārtībā teiksim saskaņā ar Valtera citātu vai tmldz..

Jo pavisam noteikti maldu mācītāju un draudžu šai saulē ir ļoti, ļoti daudz... Pats Kristus no tā brīdināja savus mācekļus...

Tātad: CIK DAUDZ, tavuprāt, IR MAZ??? Jo, ja maz rauga tiek atstāts, tas saraudzēs visu mīklu. Tā apustulis Pāvils.

biskaps
e-baznīcēns
#45 Nosūtīts: 17.07.2012 17:16
  


jean, kādas vēl VG priekšvārda īpatnības?
Pats raksti, ka tas ir korekts, bet ”sirds degsme” lai paliek seriālu nosaukumiem.
Vispār superīgs veids, kā piekasīties jebkam, vai ne? Un kurš gan tev ieteica šo jo pašam emocijas nav raksturīgas.

Ap. Pāvils māca par neatgriezīgu grēcinieku izslēgšanu no draudzes, laikam gan viņš nedomāja, ka kristiešiem jābūt ņuņņām un baznīcas groži jāatdod herētiķiem.
Bet ja nu tomēr...
Piemēram, nesen daudzi dedzīgi anglikāņi masveidā ar draudzēm un garīdzniekiem pārgāja Rkb, kad viņiem uztiepa zināmās nebibliskās herēzes. Un kāds tam sakars ar Valteru? Normāls veids kā vairīties no konkrētiem maldiem.
Bet welsieši pameta sadraudzību ar misūriešiem dēļ pašu teologu sadomātiem niekiem par atšķirībām, kam nebija nekāda sakara ar ķecerībām. Un šis lāsts iet pāri ortodoksiem luterāņiem, jo izpīpēt iemeslus pamest baznīcu , draudzi vai sadraudību nav grūti. Un piemeklēt Valtera citātus...

jean
e-baznīcēns
#46 Nosūtīts: 17.07.2012 18:26
  


Ļoti labi. Kaut kur jau pavirzāmies uz priekšu.

Tātad, ja baznīcā vai draudzē tev (vai jebkuram no mums) uzspiež nebibliskas herēzes kā tu raksti, tad indivīdam vai draudzei ir pamatots iemesls nebūt ar tiem sadraudzībā, kas uzspiež šās nebibliskās herēzes?? Vai tā? Vai tam tu piekrīti???

biskaps
e-baznīcēns
#47 Nosūtīts: 18.07.2012 16:19
  


Jean, problēma ir atsevišķu sevi par luterāņiem dēvējošu teologu pārmērīgi izplūdušajā herēžu jēdziena interpretācijā un piedāvātajā nošķiršanās/sadraudzības modelī.
Rezultātā sanāk tas pats manis pieminētais sektantisma izaicinājums, gan ar luterisma piegaršu, bet ar tām pašām sekām - sektanta psiholoģijas izpausmēm .
Kaut vai manis pieminētā misūrieša Markvarta pielāgošana savām vajadzībām , tas nekas, ka viņš gan LELB vasaras kursos pasniedza, gan kā misūrietis atradās ar to sadraudzībā.

jean
e-baznīcēns
#48 Nosūtīts: 19.07.2012 20:19
  


Tātad, ja baznīcā vai draudzē tev (vai jebkuram no mums) uzspiež nebibliskas herēzes kā tu raksti, tad indivīdam vai draudzei ir pamatots iemesls nebūt ar tiem sadraudzībā, kas uzspiež šās nebibliskās herēzes?? Vai tā?

Vai tam tu piekrīti???

biskaps
e-baznīcēns
#49 Nosūtīts: 20.07.2012 02:58   Laboja biskaps
  


jean,
ja tu man spētu konkrētāk nosaukt nebibliskās herēzes,
tad arī es varētu precīzāk atbildēt uz tavu jautājumu.
Jo kārtīgs heresy hunter herēzi sameklēs jebkurā sprediķi, tāpat kā tu ar to sirds degsmes iztrūkuma "argumentu".

Un definē, kādā veidā un ko nozīmē- uzspiež šās nebibliskās herēzes. (Nu labi, tur Zviedrijā oficiāli uzspiež garīdzniekiem piekrist herēzēm un tāpēc labticīgie dodas kalpot uz šejieni.)

Bet šeit līdz šim personiski ir iznācis saskarties tikai ar vienu ļaužu grupiņu, kas mēģinājusi manipulēt ar kristīgām lietām un uzspiest kaut ko nebiblisku. Un šeit man tev jāpiekrīt - ir pamatots iemesls nebūt ar tādiem sadraudzībā.

jean
e-baznīcēns
#50 Nosūtīts: 20.07.2012 23:43
  


tu esi Israēla mācītājs un man jautā, kas ir nebibliskas herēzes??!!!!!!!!!!!

Tu pats šo terminu pirmais lietoji, tāpēc domāju, ka zini ko raksti...

Varētu jau arī vienkārši teikt - herēzes, - jo tās vienmēr ir nebibliskas kristīgā izpratnē.

Tātad, ja baznīcā vai draudzē tev (vai jebkuram no mums) uzspiež nebibliskas herēzes kā tu raksti, tad indivīdam vai draudzei ir pamatots iemesls nebūt ar tiem sadraudzībā, kas uzspiež šās nebibliskās herēzes?? Vai tā?

Vai tam tu piekrīti???

Lapa  Lapa 5 no 43:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  6  ...  43  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup