231. Kādām ir jābūt vietējām draudzēm un to asociācijām?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Kas notiek iekš LELB?

Lapa  Lapa 1 no 5:  1  2  3  4  5  Tālāk »
e-autors Ziņa
Roberto
e-pāvests
#1 Nosūtīts: 13.04.2016 16:00   Laboja Roberto
  


Pagājuši 10 gadi kopš neesmu nevienas LELB draudzes loceklis. Un kādi 5 - kopš neesmu īsti sekojis līdz norisēm uni tendencēm, tāpēc gribētu dzirdēt e-baznīcēnu viedokļus par pēdējā laika aktualitātēm lielākajā Latvijas luterāņu draudžu kopībā?

- - -

Cik esmu manījis LELB garīdznieku sastāvs ir ievērojami pamainījies...

Daudzi pirms 10 gadiem kalpojošie vairs nekalpo. Vai zināms kāpēc un kur tie nozuduši?


_____________________
simul iustus et peccator
Janis Dimza
e-baznīcēns
#2 Nosūtīts: 14.04.2016 11:25
  


Ja par LELB, tad pēdējais savādais, ko esmu dzirdējis ir draudzes šķelšanās Īrijā.

Daļa ev.lut. draudzes pameta ev. lut. draudzi, jo tai it kā piekomandēts pārāk harizmātisks pastors. Dibināta Ārpuslatvijas ev. lut. baznīcai (vai kā nu tur tas precīzais nosaukums) piederoša draudze, kurai tagad Gundaru Bērziņš par mācītāju.

Kaut teorētiski šīm draudzēm būtu jābūt savstarpējā sadraudzībā, bet šķiet ka gluži tā nav ..

Savādas palikušas LELB un ārpus Latvijas ELB attiecības ..

Roberto
e-pāvests
#3 Nosūtīts: 14.04.2016 12:20   Laboja Roberto
  


Es gan esmu dzirdējis, ka pedēja laikā LELB iekšienē aktivizējušīes sieviešu ordinēšanas piekritēji - atklati par tādiem sevi pozicionē Paičs, Simanovičs, Rozentāls, Urdze, Zeiferts, bet esot vēl mērenie, kas "sēž ierakumus".

Savukārt Latvijā esošās 4 autonomās (Aizputes, Valtaiķu, Cīravas un Snēpeles) luterāņu draudzes, tās, kas Kurzemes pusē, esot iekļāvušās LELBāL sastāvā..

Runājot par Īrijas LELB draudzi, tad cik saprotu uz turieni tika komandēts tas pats mācītājs zaķpastala, kurš 1996.gadā teju bija bez piecām minūtēm augsburgers.

Pēc vairāku gadu prombūtnes viņš (kalpoja LELBāL) pagājušā gada nogalē atgriezās un pārsteidzošā kārtā atkal bija redzams LELB garīdznieku sarakstos un sāka braukāt uz LELB Īrijas draudzi, bet beigā izrādās bijis tāds kā LELBāL aģents, kas musinājis izveidot LELBāL Īrijas draudzi no LELB draudzes locekļiem.

facebook-a varēja lasīt asu vārdu apmaiņu starp LELB un LELBāL pārstāvjiem sasitībā ar šo notikumu, taču mācītājs baidīdamies par savu reputāciju, kārtējo reiz visas pēdas slēpa, dzēšot un bloķējot


_____________________
simul iustus et peccator
Cody
e-baznīcēns
#4 Nosūtīts: 17.04.2016 08:51
  


Man liekas, ka LELB ir šķelšanās priekšā. Kā zināms, ir parādījušies sieviešu ordinācijas piekritēji no vislabākās luterāņu draudzes, ir pareizticīgo, harizmātu, budistu, romas katoļu novirzieni. Rīgas Archibīskapam +Jānim Vanagam ir palicis viens trumpis-sieviešu (ne)ordinācija, lai vienotu LELB.

Tā arī nevaru saprast, kāpēc lielākajā reliģiskajā kopienā LELB, kas valstī varētu būt viena no lielākajām organizācijām, un kurā ir tik centralizēta vara, tiek pieļauti tādi novirzieni.


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
Roberto
e-pāvests
#5 Nosūtīts: 17.04.2016 09:10   Laboja Roberto
  


Reiz @arhivanags intervijā @RigasLaiks atzinis, ka viņam patiktos būt par katoļu priesteri... tas arī jaušam viņa darbošanas stila - svarīgākais paklausība vadībai nevis Rakstiem, gluži kā Romas pāvests pieļauj dažādus RKB maldus, ka tik ir pakļavīgs

atgādināšu, ka sieviešu neordinēšana bija iemesls, kāpēc @arhivanags kļuva par LELB galvu...


_____________________
simul iustus et peccator
Cody
e-baznīcēns
#6 Nosūtīts: 17.04.2016 19:31
  


Vai tā intervija Rīgas Laikā nebija tā kurā Vanags pajokoja par savu atkāpšanos. Atkāpšoties, ja atkāpsies Pāvests. Stulbi sanāca, ka Pāvests atkāpās. Tas joks bija kaut kas par pūces astes ziedēšanu, t.i. nekad.

Kas notiktu, ja Vanags atkāptos? Kas nāktu vietā? Neredzu nevienu līderi. Ja arī tāds būtu, ko viņš darītu ar arhibīskapa gļēvulībā vai aklā sekošanā RKB izveidotajiem novirzieniem? Izslēgtu, likvidētu, nomainītu mācītājus, bet zem tā ir simtiem baznīcēnu, kas pievilti.


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
Roberto
e-pāvests
#7 Nosūtīts: 18.04.2016 08:10   Laboja Roberto
  


šķiet plusiņjāņa neizsapņotais sapnis tiek realizēts citā virzienā - būt par Latvijas baznīcas (pēc skandināvu šnites - valsts baznīcas) galvu ar to izrietošiem labumiem, tāpēc dažādie neluteriskie novirzieni tiek pieļauti un tiek uzskatīti par daudzveidības bagātību neivs maldiem baznīcā, jo vairāk ļaužu sevi uzskatīs par luterjāņiem vai LELB piederīgiem, jo labāk


_____________________
simul iustus et peccator
Janis Karklins
e-baznīcēns
#8 Nosūtīts: 18.04.2016 12:05
  


jā, Roberto skumīgi, bet fakts. Tik ļoti viss ir saindēts un tas mehānisms labi strādā, vairs jau no Vanaga pat nav atkarīgs, jo jūsmotāji uz katra stūra, tas kas notiek torņkalnā vispār ir nonsens, bet praktiski gandrīz nav vairs nevienas draudzes kur sludinātu saskaņā ar Dieva vārdu.

Roberto
e-pāvests
#9 Nosūtīts: 18.04.2016 13:35   Laboja Roberto
  


tik tiešām archibīskaps nebūt nav garants luteriskai baznīcai un skaidrai Dieva vārda mācībai.

Kopš (1993.gada) plusiņjānis vada LELB ir notikušas vairākas lielākas vai mazākas viļņošanā:

1996.gadā Ilārs Plūme ar domubiedriem vēlējās atjaunot luterismu LELB, viņus izslēdza un pēcāk tika izveidotas Augsburgas Ticības Apliecības draudzes

2006.gadā virkne Lutera Akadēmijas studentu. paužot protestu pret LELB neluteriskumu uzrakstīja publisku paziņojumu un pameta LELB

rādās, ka 2016.gadā būs kādas redzamākas viļņošanās


_____________________
simul iustus et peccator
Janis Dimza
e-baznīcēns
#10 Nosūtīts: 18.04.2016 17:08
  


šoreiz konfesionāli domājošie šķiet nebūs viļņošanās iemesls.

Šoreiz sadursies klostermīļi ar SOmīļiem, luteriski noskaņotie kasīs pieri un domās, kurš no ļaunumiem ir mazāks

Lapa  Lapa 1 no 5:  1  2  3  4  5  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup