143. Kāda ir bauslības un evaņģēlija atšķirība?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Kas notiek iekš LELB?

Lapa  Lapa 3 no 5:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  Tālāk »
e-autors Ziņa
luteraanis
e-baznīcēns
#21 Nosūtīts: 30.04.2016 12:31   Laboja luteraanis
  


Ja tu vēlies kādam ieteikt kādu draudzi uz kuru aiziet, tad vienkārši lai šis cilvēks iet uz sev tuvāko baznīcu. Es gribu, lai jūs saprotat, ka nav atšķirības, kā un kas lasa Dieva vārdu(Bībeli), jo vienīgais kas ir svarīgs, ka tas TIEK darīts. Nezinu nevienu draudzi, kurā dievkalpojumos netiek lasīts no Svētajiem Rakstiem. Neviena draudze nav perfekta, bet svarīgākais ir tas, ka tur tiek sludināts Dieva Vārds.

Ja jūs paši neticiet, ka Dieva Vārds spēj uzrunāt cilvēku DAUDZ labāk, kā vislabākais un iedvesmojošākais mācītājs, kurš kādā brīdī nerunā par īsto Jēzu, tad jūs nesapratīsiet to, ka visu draudžu pamatā ir Jēzus dotā misija:
Tāpēc eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā,
tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis. Un redzi, Es esmu pie jums ik dienas līdz pasaules galam./Mat. 28:19-20/

Roberto
e-pāvests
#22 Nosūtīts: 30.04.2016 16:20   Laboja Roberto
  


Starpcitu var aiziet ari uz protestantu sektām - viņi pulcējas ap to pašu Bībeli un lasa Dieva Vārdu arī... Taču kāds ir rezultāts?


_____________________
simul iustus et peccator
luteraanis
e-baznīcēns
#23 Nosūtīts: 30.04.2016 19:59
  


Vispār jau sektā, pēc definīcijas, viss balstās uz vadītāja harizmu un spēju kontrolēt mācību, kas tiek sniegta draudzē. Parasti sektās viss tiek pasniegts kā vispareizākais, tādējādi noliedzot citu blakus iepriekš esošo grupu, piemēram konfesiju, mācību. Jā, tā radās arī luterānisms. Tajā laikā M.Lutera izveidoto novirzienu katoļi sauca par sektu. Bet mēs visi zinām cik ļoti šīs reformas bija nepieciešamas.

Reāli, čali, paskaties uz notiekošo draudzēs tagad! Nevis skeptiski, kad "otra acī skabargu pamana, bet savā baļķi neredz", bet atver skatījumu uz visu draudzi no iekšienes. Tur nav neviena konkrēta cilvēka, kas uzpiež savu interpretējumu. Jebkurš draudzes loceklis var iet pie kaut vai mācītāja, un pārrunāt kādu neskaidrību.

Pat ja valda tāds uzskats, ka baznīca vēlas no tevis tikai naudu(sektas pazīme), tā nav! Neviens NEUZSPIEŽ tev ziedot, tā ir brīva izvēle. Pats skaties uz sevi, jo ja tev Bībele tiešām kaut ko nozīmē tad tur ir rakstīts, ka Dievam ir jāatdod desmitā tiesa. Tas ir jādara brīvprātīgi! Baznīcai ir vajadzīga nauda, bet tai nav vajadzīga tieši tavējā. Ja saproti ko ar to domāju..

Ar to gribu pateikt tikai to, ka Kristīgā Baznīca(tajā skaitā luterāņi) ir pavisam atšķirīga no tevis pieminētajām protestantu sektām.

moritz
e-baznīcēns
#24 Nosūtīts: 2.05.2016 12:25
  


Es esmu SO! :D
***
https://sieviesuordinacija.com/


_____________________
laimīgā nekonsekvence...
Roberto
e-pāvests
#25 Nosūtīts: 2.05.2016 13:33   Laboja Roberto
  


mācītājs Aleksandrs Bite ir pret SO un viņš ir ierosinājis LELB satversmi papildināt ar tekstu
Ordināciju var lūgt ikviens vīriešu kārtas pretendents, kurš ir atbilstoši LELB kārtībai Dieva aicināts un sagatavots mācītāja amatam. Pieteikšanās kārtību, eksamināciju un ordināciju nosaka Virsvaldes noteikumi. Lēmumu par ordināciju pieņem bīskapu kolēģija.


lai gan tas ir dīvaini šāda mēroga teologam, jo tādējādi LELB satversme tiek stādīta augstāk par Dieva Vārdu (Bībeli)

..nāks citi un veiks vajadzīgos grozījumus LELB satversmē


_____________________
simul iustus et peccator
luteraanis
e-baznīcēns
#26 Nosūtīts: 2.05.2016 18:52
  


Roberto... cik es esmu paskatījies dažādus rakstus šajā mājaslapā, esmu sapratis vienu. Tev ir personīgs naids pret luterāņiem un LELB. Ko tad tu nemini problēmas citās konfesijās? Ja jau tev nekas nepatīk un nekur nesludina pareizo Dieva Vārdu un visi mācītāji tavā skatījumā ir drausmīgi cilvēki, tad dibini jaunu baznīcu! Vai varbūt tu uzskati, ka cilvēkam vislabāk ir nebūt nevienā baznīcā, bet lasīt Dieva Vārdu pie piemājas ozola?

Kurā īsti konfesijā tu sevi uzskati? Vai tu domā, ka ieliekot izsmejošu bildi, tāpat, kā tas "kardināls" uztaisi savu viedokli par pareizāko?

Runājot par SO, esmu pret, jo atcerieties, ka tieši pirmā sieviete Ieva bija tā, kas pirmā krita kārdinājumā un deva tālāk laba un ļauna atzīšanas augli Ādamam. Ja tam bija tik postošas sekas, tad kā mēs varam ticēt un būt droši par sieviešu konsekrēto Svēto Vakarēdienu?

moritz
e-baznīcēns
#27 Nosūtīts: 2.05.2016 19:25
  


biedri luteraani... no pieredzes varu pateikt, ka jaukt gaisu ir daudz patīkamāk un jautrāk, kā dibināt un vadīt ordnungu :D un roberts šo dzīves patiesību arī ir sapratis :D


_____________________
laimīgā nekonsekvence...
Roberto
e-pāvests
#28 Nosūtīts: 2.05.2016 19:43   Laboja Roberto
  


Vai tad būt par mācītāju (īpaši luterāņu) neuzliek pienākumus un atbildību?

Vai tiešām luteraanis būs korekti izvērtējis e - BAZNICAs saturu, ja saskata šajā vietnē naidu pret luterismu?


_____________________
simul iustus et peccator
luteraanis
e-baznīcēns
#29 Nosūtīts: 2.05.2016 19:57
  


Tu izvairies atbildēt uz augstāk minētajiem jautājumiem!

Roberto
e-pāvests
#30 Nosūtīts: 2.05.2016 20:55   Laboja Roberto
  


Kopš kura laika uz retoriskajiem jautājumiem būtu jāatbild?

Vai arī jāatbild uz jautājumiem, uz kuriem nemaz negrib dzirdē atbildi?

Principā es gribēju uzzināt, kas notiek iekš LELB?


_____________________
simul iustus et peccator
Lapa  Lapa 3 no 5:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup