75. Vai kristietis pats var atriebt netaisnīgi ciestu pārestību?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Kas notiek iekš LELB?

Lapa  Lapa 4 no 5:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  Tālāk »
e-autors Ziņa
Cody
e-baznīcēns
#31 Nosūtīts: 2.05.2016 21:39
  


Kā parastais baznīcēns var zināt kas notiek LELB? Astoņu gadu laikā savā draudzē neesmu dzirdējis, ka būtu notikusi kāda mācītāju saiešana, tipa sinode, kaut kādi simpoziji, galu galā vismaz par kādu tējas sadzeršanu starp LELB piederīgajiem. Pilnīgi nekā!!!
Izņemot raksti presē gada beigās, kur sabiedrības krējums bija sašutis par kādu LELB mācītāju saietu kurā noraidoši esot izteikušies par sieviešu ordināciju.
Izskatās, ka šo interneta vietu LELB mācītāji neapmeklē, tāpēc baznīcēnu viedoklis nav aktuāls.

Robert, kā Aleksandrs Bite LELB satversmi nostāda augstāk par Bībeli?


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
Roberto
e-pāvests
#32 Nosūtīts: 3.05.2016 12:43
  


Vai tad Sv.Raksti jau paši neatklāj, ka sieviešu ordinēšana nav iespējama saskaņā ar Dieva nodomu? Vai tās vēl jānostiprina ar LELB satversmi it kā sinodāļu balsojums būtu noteicošais patiesībai?

Es vienkārši brīnos cik ātri Aleksandrs Bite ir pavilcies uz šo romiski domājošo viltību...


_____________________
simul iustus et peccator
Cody
e-baznīcēns
#33 Nosūtīts: 3.05.2016 21:54
  


Nedomāju, ka Aleksandrs Bite ir uzķēries uz tevis pieminēto viltību. Drīzāk tas domāts tiem dažiem pārliecinātajiem SO atbalstītājiem, daudziem šaubīgajiem, klusējošiem, vienaldzīgajiem.
Iespējams, Aleksandrs Bite vēl cenšas glābt ko var.


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
Roberto
e-pāvests
#34 Nosūtīts: 3.05.2016 22:05
  


Lai kā arī tur būtu... satversmes grozīšana nepasargās no baznīcas postītājiem, tas uz brīdi radīs viltus drošību...


_____________________
simul iustus et peccator
Cody
e-baznīcēns
#35 Nosūtīts: 4.05.2016 01:04
  


Centrēšanās uz SO škiet kā vienojoša (īsti vairs nav kas vieno), tajā pašā laikā rada tieši viltus drošību.


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
gviclo
e-kardināls
#36 Nosūtīts: 10.05.2016 10:39   Laboja gviclo
  


Mācītāja Bites ierosinājums varētu būt pazīme, ka baznīca cīnās pret maldiem, nevis tos paciešs. Interesanta būtu tālākā notikumu attīstība sinodē, jo pagaidām tā ir tikai zīmē tam, ka Bite joprojām viens pats cīnās pret maldiem, bet baznīca paciešs gan maldus, gan Biti.

Lai gan Bībelē viss ir skaidri pateikts, tomēr šādu cīņu dokumentēšana satversmes vai ticības apliecības formā, kas nav pretrunā Bībelei ir nepieciešama, jo liecina par baznīcas attieksmi konkrētajā jautājumā un nemiera cēlājiem aizdara muti, bet dokumentu neceļ augstāk par Bībeli. Tas nebūt nav romisks centiens.

Protams, jāatzīst, ka, ja baznīca, sākot ar arhilelbkapu, nav centīgi Bībeles un Luterisko ticības apliecību sekotāji, tad diez vai būs centīgi LELB satversmes sekotāji. Ja jau arhilelbkaps, būdams luterāņu baznīcas galva, sludina savu sagrozīto mācību par baznīcu un amatu, un pat sagraizīja Sarela katehimsu, tad maz iespējams, ka šis ieraksts satversmē, pat ja tāds tiktu veikts, mainītu reālo situāciju baznīcā.

Tādā izpratnē tas tiešām būtu savāds un izmisīgs centiens, cerēt, ka šos ļaudis, kam nav saistoši Raksti un LTA, LELB satversme noliks pie vietas.

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Janis Dimza
e-baznīcēns
#37 Nosūtīts: 10.05.2016 13:02
  


jā, Satversme palīdz tiem, kas vēlas ievērot Satversmi. Ja Satversme ir pretrunā ar to, ko kāds vēlas, tad viņš vai nu interpretē Satversmi sev labvēlīgi vai arī cenšas to grozīt.

Tāpēc var piekrist Roberto tai ziņā, ka ticība, pareiza ticība (un līdz ar to ticības apliecība, ko tā apliecina) vai nu ir vai arī nav. Baznīckopība pēc būtības ir vienādi ticošu ļaužu kopība. Ja LELB noteikts, ka iekš LELB sievietes neordinē par mācītājām saskaņā ar jaunu Satversmes punktu, bet ticības apliecību, kas tic, ka SO ir pareiza un laba, atstās katra cilvēka ziņā, tad turpināsies "bardaks" un strīdi, jo LELB nebūs vienādi ticošu kopība. Šie cilvēki būdami LELB draudzē pakļausies likumam, bet būdami ārpusē (iekš LELBĀL vai ārzemēs baznīcā, kur sievietes kalpo kā mācītājas un kuras ir sadraudzībā ar LELB) viņi pakļausies to baznīcu likumiem.

==>> Kāda jēga tādam Satversmes grozījumam, ja LELB turpina atzīta par māsubaznīcām baznīcas, kas akceptē SO kā bibliski pamatotu?? Jāatceras, ka tikai ar Likumu cenšoties mainīt tikumus rodas tikai vai nu liekuļi, vai farizeji!!

=====>>>> manuprāt, lielāka jēga būtu ticības apliecībai, nu apmēram tādai, ja vairākas lappuses apkopotu pāris teikumos: mēs ticam un mācām, ka SO ir nebibliska; mēs nosodām tos, kas māca citādi ..

Cita lieta, ka rakstot šādu ticības apliecību, var izrādīties, ka visi SO pretinieki nemaz nav tik vienprātīgi savā paplašinātajā izpratnē šai jautājumā (tas ir, kas skanētu plašāk kā: esmu pret)- - -

re ku Kaspars Simanovičs tā arī pasaka -- ar Satversmes grozīšanu kaut ko var ierobežot, bet ne mainīt situāciju.

http://www.delfi.lv/news/national/politics/luteran i-plano-sava-satversme-nostiprinat-sieviesu-ordina cijas-aizliegumu-vesta-ltv.d?id=47467385

Kamēr LELB būs iekš PLF, būs spiediens uz LELB (bet ne uz PLF, jo tur SO piekritējiem ir vairāk kā pietiekams pārsvars). Un tiem LELB, kas ir SO piekritēji (piem., LELB lielākās un populārākās draudzes daudzie mācītāji), vienmēr būs pamats teikt: draugi, 4. bauslis pieprasa pakļauties virsvaldēm; PLF ir LELB virsvalde, kamēr vien LELB ir tur.

Un, kamēr vien LELB ir PLF sastāvā, SO piekritēji paliks LELB un gaidīs ...

Cody
e-baznīcēns
#38 Nosūtīts: 21.05.2016 21:53
  


...un sagaidīs.

PLF ir trīskārtīgs SO pārsvars, Vanags nav mūžīgs.

PLF delegācija atskrējusi pirms LELB mācītāju sanāksmes jūnijā uztraukumā par SO. PLF nemaz nesatrauc atklātas lezbietes bīskapu amatos Skandināvijas luterāņu baznīcās, homoseksuālistu laulības. Tur vis ir nokārts.

Arī Bībeles jaunā tulkojumā iejaucās misionāri no PLF, piemēram, par 1.vēstuli korintiešiem 6:9. Kā kādā draudzes lekcijā teica A.Bite, tad viņš bija izbrīnīts, ka pat RKB kardināls Pujāts neko neiebilda. Kompromiss bija "baudu kārie", tika piedāvāts variants par cilvēkiem, kas nelabas lietas dara.

Interesanti būtu zināt kuras ir tās luterāņu baznīcas (25%) kas neatbalsta SO.
Man liekas, ka luterāņu baznīcas ir vienīgās Pasaulē kas atbalsta SO un pederastiju.


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
vilks
e-baznīcēns
#39 Nosūtīts: 23.05.2016 12:27
  


Cody:
Astoņu gadu laikā savā draudzē neesmu dzirdējis, ka būtu notikusi kāda mācītāju saiešana, tipa sinode, kaut kādi simpoziji, galu galā vismaz par kādu tējas sadzeršanu starp LELB piederīgajiem. Pilnīgi nekā!!!

Vajag lasīt "Svētdienas Rītu", tad par Sinodēm un Baznīcu dienām vismaz taps zināms.
Vai lūgt, lai mācītājs informē vairāk.

Cody:
Bībeles jaunā tulkojumā iejaucās misionāri no PLF, piemēram, par 1.vēstuli korintiešiem 6:9. Kā kādā draudzes lekcijā teica A.Bite, tad viņš bija izbrīnīts, ka pat RKB kardināls Pujāts neko neiebilda. Kompromiss bija "baudu kārie", tika piedāvāts variants par cilvēkiem, kas nelabas lietas dara.

Eh, tas gan man šķiet nejēdzīgi, ka diezgan skaidri teksti Bībelē tiek tulkojot aizvietoti ar miglainiem eifēmismiem. Kaut tie būtu nepatīkami teksti, nevar ar tulkošanu izlikties, ka to tur nav.

Cody
e-baznīcēns
#40 Nosūtīts: 23.05.2016 23:17
  


Vilk, 2015.gada 28.oktobrī notika LELB mācītāju konference. Cik daudz "Svētdienas Rīts" par to rakstīja? Neko! Vairāk uzzināju no dzeltenās preses, jo tika skarta sieviešu ordinācija. Kā liecina kāds nesens LTV raidījums, tā tagad ir ļoti aktuāla tēma, vienā vārdā sakot-kultūršoks.

Vai mācītāja pienākums nav pašam informēt, kas notiek organizācijā kurai pieder viņa draudze?Vai draudze paliek otrā plāna un virsvalde ir nemaldīga?


_____________________
Tur, kur nav skaidras pārliecības, priekšroka jādod šaubām
Lapa  Lapa 4 no 5:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup