255. Kas ir lūgšana?


:: e - POLEMIKA :: / Kas ir luterisms?

 Kā Jānis Vanags par LELB arhibīskapu kļuva

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
e-autors Ziņa
Ķencis
e-baznīcēns
#11 Nosūtīts: 11.06.2016 12:38
  


Veikls zellis, apšmauca visus!


_____________________
I am a fine polemicist.
Roberto
e-pāvests
#12 Nosūtīts: 11.06.2016 12:42   Laboja Roberto
  


@arhivanags šīs atceres ir publicējis kaut kur socīālajos tīklos... nejauši uzūros, šķita interesantas un pārpublicēju


_____________________
simul iustus et peccator
Ķencis
e-baznīcēns
#13 Nosūtīts: 11.06.2016 12:51
  


Atzinās tāpat kā Beļēvičs, tikai tam pēdējam vēl drusku godaprāta bija palicis.


_____________________
I am a fine polemicist.
Janis Dimza
e-baznīcēns
#14 Nosūtīts: 11.06.2016 12:53
  


Ķenci,
bet ko Vanags varēja tobrīd darīt, ja notikās tā, kā augstākaprakstīts? Kas notiktu ar viņu, ja viņš sinodes priekšā jums paziņotu, ka viņu cienījamu cilvēku grupa (droši vien daļa tā brīža Konsistorija (kurus viņš nesauc vārdā), ārzemju latviešu baznīcas vadība un vēl tautā iemīļotie Atdzimšanas un atjaunošanas kustības pārstāvji) uzaicināja kandidēt, lai pasargātu sinodi no balsošanas par pusizglītotiem lauku mācītājiem, bet ar pietiekamu stāžu; lai Vanags pēdējā brīdī atteiktos no kandidēšanas un tā kā nebūtu citu kandidātu tad lai tie daži šaubīgie nobalsotu par aizrobežu Rozīti. Acīmredzot sinodes darba grupa bija skaitījusi balsis un zināja, kāds varētu būt iznākums. Tu taču zini, ka sinožu un koncilu organizatori vienmēr jau pirms sinodēm un konciliem nolemj kā būtu labāk, kādam būtu jābūt balsojumam, vai ne?

Ja Vanags pateiktu visu kā bijis, tad cienījamie cilvēki to noliegtu, padarītu viņu par meli, kas vēlas negodīgi apkarot otru kandidatūru. Galu galā viņu neievēlētu, cienījamie cilvēki iegūtu, ko vēlējās, jo vairums ticētu tam, ko saka pazīstams Rīgas mācītājs, tautas atmodas pārstāvis, nevis jauns karstgalvis no lauku pilsētas draudzes. Vēlāk jaunievēlētais no viņa norobežotos, pamazām noliekot "meli" tur, kur pienākas būt meļiem.

Vanags balsojumu atstāja sinodāļu, nevis sinodes organizētāju ziņā. Un notika, kā notika ..

P.S. Ķenci, diemžēl tā notiek nereti, ka cienījami cilvēki, kam būtu jākļūst par vadītājiem, izdomā atvieglot sev dzīvi un neuzņemas to atbildības nastu, ko viņiem pienāktos nest ..

Ķencis
e-baznīcēns
#15 Nosūtīts: 11.06.2016 13:11
  


"..bet ko Vanags varēja tobrīd darīt?"

Es domāju, ka patiesība vienmēr ir labāka par meliem. Tu psiholoģiski precīzi apraksti, kā cilvēki mēdz attaisnot savus melus. Problēma ir tā, ko pat Beličš atzina, ka mazi meli rada lielus un reiz sācis tādā garā, cilvēks turpina to darīt arvien vairāk un vairāk.

Otrkārt, tā ir liela necieņa pret sinodi un baznīcu. Paši viņi tagad piesauc Svēto Garu kā sinodes vadītāju. Tā ir aplama teoloģija, turklāt iznāk, ka Gars sinodes sācis vadīt pavisam nesen. Pirms tam viņam bija stipri jāpiepalīdz.

Ķencis un visa Piebalga toreiz balsoja par Jāni Vanagu un... smagi kļūdījās, tā kā sinodes patiešām nereti vada manipulatoru gars. Savā ziņā varu Tev piekrist, proti, parasti ir jāizvēlas vai nu starp godīgumu un krietnumu vai iespēju kļūt par administratoru. Man pirmā iespēja arvien ir patikusi vairāk.


_____________________
I am a fine polemicist.
Ķencis
e-baznīcēns
#16 Nosūtīts: 11.06.2016 13:16
  


"Vanags balsojumu atstāja sinodāļu, nevis sinodes organizētāju ziņā"

Nē, viņš drīzāk izorganizēja organizētājus. Kā jau teicu, veikls zellis.


_____________________
I am a fine polemicist.
Janis Dimza
e-baznīcēns
#17 Nosūtīts: 11.06.2016 15:07   Laboja Janis Dimza
  


nu, jā, tas šķiet ir tas, ko Luters nosauca par entuziasmu -- kad nodalām Rakstu patiesības no dzīves, izveidojam pa vidu "neitrālo" zonu, pa kuru tad veikli šeptējamies, savienojot Rakstus ar dzīvi šai neitrālajā, pašizveidotajā zonā, kā nu mums labāk patīk, vai kā šķiet pragmatiskāk..

Raksti saka: vienmēr runāt patiesību.
"Dzīve" rāda: tas nav iespējams; būs posts un nelaime.

Ko darīt? Nodalām Rakstus no dzīves, un vadāmies pragmatiski -- izvērtējam, kas, mūsuprāt, būtu mazāka nelaime, cerot, ka gan jau Dievs vērsīs visu par labu.

Ķencis
e-baznīcēns
#18 Nosūtīts: 11.06.2016 16:06
  


Tā nebūs, jo tad tā būtu bauslības degradācija, padarot to mazāk prasīgu. Tā vietā būtu jāļauj bauslībai darīt savu darbu un evaņģēlijam savu. Problēmas rodas tad, kad mēģinām ar prātu risināt nerisināmus jautājumus.

Ja Dievs aicina, tad viņš aicina bez kādām gešeftēm, ja neaicina, tad nav ko lauzties tur, kur neaicina. Bet tad, ja ar prātu sākam rēķināt, kā būs, ja būs utt., tad atdodamies velnam un viņa vecmātei pie reizes.


_____________________
I am a fine polemicist.
gviclo
e-kardināls
#19 Nosūtīts: 11.06.2016 17:58
  


Es domāju Vanagam patika sarkanais mersedes.

Ar cieņu,
gviclo


_____________________
Esi nomodā par sevi un mācību!
Janis Dimza
e-baznīcēns
#20 Nosūtīts: 11.06.2016 19:53
  


Es iepriekš par tiem entuziastiem jeb jūsmotājiem, kā viņi varētu spriest! Vai tad viņi necentās ar prātu atrisināt nerisināmus jautājumus?

Lapa  Lapa 2 no 3:  « Atpakaļ  1  2  3  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup