167. Kā Dievs apsargā tevi?


:: e - POLEMIKA :: / Kristīgā mācība

 Apspriedīsim, kā mēs varam veicināt misijas darbu

Lapa  Lapa 6 no 6:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  6
e-autors Ziņa
Ingars
e-baznīcēns
#51 Nosūtīts: 23.09.2008 10:50
  


janisgs

Nu tātad kā redzi - visupirms ir jāizšķir cilvēku iedibinātas tradīcijas un Dieva ieceltas tradīcijas. Un ir jāsaprot, ka DIevs Svētais Gars, Trīsvienīgais Dievs ir tur, kur divi vai trīs sapulcējušies VIņa vārdā.

Kā jau teicu - visupirms jaunatgrieztajiem jādod piens, taču pēc tam ar pienu vien neiztiks, kristietis aug un lai viņš varētu pilnvērtīgi nobriest, viņam vajadzīga cietbarība - dogmatika un padziļināta izpratne. Lūk par ko es runāju. Un tas ir ļoti svarīgi - saprast, ka Dievs darbojas vienīgi caur Savu vārdu un Sakramentiem, kurus Viņš Pats Personīgi iedibinājis.

Bet adiaforas, jeb cilvēku ieviestās lietas jāizvērtē Rakstu gaismā - un arī šeit mūs vada un iedvesmo Svētais Gars. Kā ir rakstīts - paārbaudiet visu - kas labs to paturiet, atraujieties no visa kas ļauns.

Tāpēc nesteigimies nosodīt kādas konfesijas dievkalpojuma kārtību, iepriekš to nizvērtējot Rakstu gaismā, ka nesanāk zaimot Dievu, ka nesanāk nosodīt ko patiesi labu un svētīgu

janisgs
e-baznīcēns
#52 Nosūtīts: 23.09.2008 14:47
  


Ingars

Manuprāt Tu pārāk sarežģī vienkāršas lietas. Ne velti Dievs mums ir licis būt vienkāršiem kā bērniem.

Priekš kam kaut kas jaizšķir un jānosoda? Dievs izšķirs un Dievs nosodīs! Tu dari to, ko Dievs ir licis, izkop attiecības, sēj sēklu un dzīvo mīlestībā. Uzskatu ka mums katram jārūpējas par savu tīrību Dieva priekšā un NE par otru. Priekš otra mums jāsēj sēkla un ar savu dzīvi jāapliecina Dievs. Un ja mums būs DZĪVAS attiecības ar Dievu, tad mūsu dzīvei līdzi ies zīmes, caur KURIEM tad arī cilvēki iepazīs mūsu DZĪVO Dievu, nevis tukšu vārdu no Bībeles. Nepiepildīts vārds dzīvē ir senalas un miris vārds.

Par garīgo barību. Tev nav jāuztraucas par jauno kristieti, iesēj sēklu un Dievs tālāk rūpēsies par "ūdeni, pienu, maizi un gaļu".

janisgs
e-baznīcēns
#53 Nosūtīts: 23.09.2008 14:48   Laboja janisgs
  


Atkārtots teksts...

Ingars
e-baznīcēns
#54 Nosūtīts: 23.09.2008 16:00
  


janisgs

8 Un trīs ir, kas liecina virs zemes: Gars, ūdens un asinis, un šie trīs ir kopā.

Un Jēzus sacīja - vārdi ko Es uz jums runāju ir Gars un dzīvība.

Un bībelē neskaitāmas reizes ir brīdināts un piekodināts - stingri turēties pie Dieva vārda un negrozīt to. Nekāds liberālisms nav pieļaujams. Tas salīdzinājums par bērniem ir tādā kontekstā, ka mums jābūt ticībai kā bērniem. Bet ir arīrakstīts - kad es kļuvu vīrs, tad es atmetu bērna dabu. šī rakstu vieta ir tādā kontekstā, ka mūsu izpratnei, atziņai un augļiem ir jāpieaug. Ne velti Pāvils pieminēja cietu barību. Palasi vēstui ebrejiem vai arī Jēkaba vēstuli - vai tad tur viss ir vienkāršs un saprotams? Nē, tā ir cietā smagā barība.

Ir jāizšķir un jāatmet nederīgais, Dievs to dara...caur mums. Ne velti Jēzus sacīja, ka Svētais Gars nāks un mācīs mums visas lietas - tā nu lūk Viņš caur mums darbojas, ka izšķiram labu no ļauna. Mums ir jārūpējas par mācības tīrību, jo Jēzus stingri piekodināja nenovirzīties ne pa labi, ne pa kreisi.

Un ja tev nebūs pareiza mācība, tad nebūs ne pareizas attiecības ar Dievu, ne zīmes un brīnumi (katrā gadījumā ne no Dieva) bet tukši vārdi, tukša jūsmošana, salkana emocionalitāte. Bet kas Dieva vārdu dzird un dara - tas būs tas zaļojošais koks, tas būs tas, kurš paliek Kristū, tas būs tas, kuram būs dzīvas attiecības ar Dievu.

Kā jau tu teici - nepiepildīts vārds ir sēnalas. Bet tad jau nonāc pretrunās ar sevi - ja saki, ka nav tik svarīgi izšķirt pareizu no nepareiza, tad jau vārds paliek nepiepildīts, jo mēs tad pildām nepareizības, nevis patieso vārdu, ja neizšķiram un nešķirojam.

janisgs
e-baznīcēns
#55 Nosūtīts: 23.09.2008 17:16   Laboja janisgs
  


Ingars

Jāizšķir un jāatmet nederīgais - jā protams, tas mums katram jādara ar sevi. Tas ko es saku, mēs to nevaram izdarīt cita vietā, tādēļ šķirot rituālus, otra ticību (ja vien viņš to nelūdz) mums nepienākas.

Jā, mācībai jābūt tīrai un nepisārņotai, savādāk Dievs nevar izpausties!

Pretrunās nenonāku, jo es saku, ka mums nav jāšķiro CITA dzīve, bet SAVA. Jāizkopj, jaatīra katram savas attiecības ar Dievu un jāsēj sēkla otra dzīvei nešķirojot un neanalizējot kāda tā ir.

Tādēļ manā skatījumā, ja brāļi ar dažādu tradicioinālo garīgo kultūru spēj sanāk kopā tīrā ticībā (kur nav reliģijas, bet tīra kristietība), tad problēmām nevajag būt...

Pārejam pie praktiskās daļas, kā mēs varam veicināt misijas darbu Latvijā?

Ingars
e-baznīcēns
#56 Nosūtīts: 23.09.2008 18:06
  


janisgs

Vārds reliģija šķiet nozīmēja kādu konkrētu attiecību veidu ar Dievu, tā ka attiecībā uz kristietību ir pareizi sacīt reliģija un uz patiesiem kristiešiem nebaidies attiecināt vārdu - reliģiozi, jo tas to arī nozīmē - dzīvas attiecības ar Dievu.

Nu labi, tātad praktiskā daļa - un kā tev šķiet, vai tā nav iejaukšanās cita dzīvē, vai tas nenozīmē pateikt cilvēkam - tu esi grēcinieks un tev ir vajadzīga glābšana? Bet es sapratu, ka tu ar to domāji - pamācīt, nevis uzspiest ar varu, tādā gadījumā es piekrītu.

Dažādo tradīciju sanākšana kopā - jā mēs varam vienoties par cilvēku ieviestām tradīcijām, ka ar tām galvu citiem nejauksim, taču par Dieva iestādījumiem - šeit ir jāpaliek nelokāmiem pie patiesības. Ir jāsāk ar vienkāršāko, bet pēc sarežģītākā, pēc cietās barības un padziļinātas izpratnes kristietis pieaugot un nobriestot pats sāks tiekties, ja vien būs pareizi pamati ielikti

Tīri praktiski mēs apliecinam Jēzu ar savu dzīvesveidu. šādi mēs dodam liecību. Taču tas ir iespējams tik tad, ja patiesi Dievs mūs vada, tātad stingri turoties pie Viņa Vārda vienmēr un visur. Vispirms jau tie ir tuvinieki un draugi, kuriem mēs sludinam dažādos veidos.

Runājot par plašāka mēroga evaņģelizāciju - LELB cik zinu ir tā Gregora skola, kurā sagatavo topošos misionārus. Tāpat arī ļoti efektīvs veids ir palīdzēšana, jā nekā sarežģīta, nekā uzpūsta, vienkārši saskatīt cilvēku vajadzības un rūpēties par viņiem - jautājumi un interesa par tavas rīcības pamatojumu nāks un tad arī būs iespēja iepazīstināt civlēkus ar Kristu

Zanna
e-baznīcēns
#57 Nosūtīts: 25.09.2008 04:22
  


Mīlestība ir Atbildība.. kā Kristus izdzenāja tirgoņus,tā ir arī cilvēka atbildība šodien.. Pazemīga klausība nav tikums,... rīcība cilvēkmīlestībā ir tikums. Nevis klusēt un noslēgties savā laimes salā, bet iet, teikt , runāt un Darīt. Kristus gāja, runāja, rīkojās.

Zanna
e-baznīcēns
#58 Nosūtīts: 25.09.2008 04:27
  


Nesadrumstalojiet sevi stridos par Rakstiem. bet dzīvojiet pēc tiem. Dzivot nozīmē darīt.

Ingars
e-baznīcēns
#59 Nosūtīts: 26.09.2008 01:27
  


Un lai darītu, ir vajadzīga skaidrība - KO DARĪT. Visu laiku sēdēt un gaidīt atklāsmes, dzīties pēc zīmēm un brīnumiem, kārdināt un izaicināt Dievu pieprasot nemitīgas manifestācijas vai mīlestībā paklausīt un darīt labu saviem līdzcilvēkiem, sludināt evaņģēliju, lūgt Dievu?

Lapa  Lapa 6 no 6:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  6
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup