68. Kāds apsolījums ir ceturtajam bauslim?


:: e - POLEMIKA :: / Kristīgā mācība

 Svētās Kristības Sakraments

Lapa  Lapa 2 no 4:  « Atpakaļ  1  2  3  4  Tālāk »
e-autors Ziņa
biskaps
e-baznīcēns
#11 Nosūtīts: 6.02.2009 19:36   Laboja biskaps
  


Aleksej, vai kādā vietā Bībelē ir pavēlēts kristīt tikai pieaugušos? Un vai zīdaiņi nepieder pie tautas?

Vispār jau tas ir absurds, Kristus bērniņus pieņem, bet daži sauc - tikai , pasarg Dievs, bez kristības.

Alexejs
e-baznīcēns
#12 Nosūtīts: 7.02.2009 01:24
  


Mulder, tātad uzskatu, ka ticīgos bērnus kristīt ne tikai drīkst, bet vajag, a iepriekšējā komentā vienkārši norādīju, ka minētajā Rakstu vietā (piem.: Mk.10:14-16) nav pat ne mazākā mājiena uz bērnu kristību.
Bez ūdens kristības Dievs nevar dāvāt Sv.Garu?..Pati par sevi šī darbība bez ticības nedod ne grēku piedošanu nedz Sv.Garu.
-------------------------------------------------- -----------
Bīskap, nēesmu neko tādu apgalvojis par pavēli kristīt tikai pieaugušos...Pavēlēts ir kristīt ne bērnus, ne pieaugušos, bet t-i-c-ī-g-o-s.
Tiešām absurds...Kristus bērniņus pieņem Savā Valstībā, bet kādi saka - tikai ne bez kristības, citādi visus uz elli... iedzimtais grēks kā ne kā...

Roberto
e-pāvests
#13 Nosūtīts: 7.02.2009 12:59
  


Alexejs
vai iedzimtais grēks ir Tiešām absurds.?


_____________________
simul iustus et peccator
Alexejs
e-baznīcēns
#14 Nosūtīts: 7.02.2009 18:19
  


Iedzimtais grēks nav absurds, taču kā var uzskatīt par vainīgu (morāli atbildīgu) un sodāmu ellē tādu, kurš vēl pat sevi neapzinās nerunājot par visu pārējo?..

Roberto
e-pāvests
#15 Nosūtīts: 7.02.2009 21:39   Laboja Roberto
  


Alexej,

vai neapzināšanā atbrīvo no soda?
vai savus grēkus nepazinās tikai mazie bērni?


_____________________
simul iustus et peccator
Ingars
e-baznīcēns
#16 Nosūtīts: 11.02.2009 21:40
  


Alex, kā redzam bībelē Dievs dod Svēto Garu saistībā ar kristību, nav te svarīga secība. Kad pēc Pētera liecības pār pagāniem nāca Svētais Gars, viņi tūdaļ tika kristīti. Kristība kā darbība pati par sevi tiešām nedod neko, bet jēgu tai piešķir klātesošais vārds un Jēzus apsolījums - tieši tāpēc Svētā Gara nākšana saistīta ar vārdu un sakramentiem. Te arī nav svarīga secība evaņģelizēt un kristīt vai kristīt un evaņģelizēt. Zīdainītis nespēj ar prātu uztvert, taču lai saņemtu Svēto Garu un dzīvu ticību, nav vajadzīgs attīstīts prāts, jo te nav cilvēkam daļas pie pestīšanas darbiem, cilvēkam ir daļa vienīgi pie pestīšanas pašas kā tādas. Citādi sanāk, ka ar mutes liecību un sava prāta darbību panākam pestīšanu kā ar kādu darbu, taču patiesībā tie ir tikai dzīvas ticības redzamie augļi un tā mutes liecība un sirds ticība panāk pestīšanu tādā veidā, ka augļi šeit netiek nodalīti no ticības, bet gan norādīts, ka tie ir viens vesels, viena monēta ar divām pusēm, saknes un koks ir kopā, tāpat, kā zari un augļi.

Mulders
e-baznīcēns
#17 Nosūtīts: 14.02.2009 21:43
  


Alexejs,

Mulder, tātad uzskatu, ka ticīgos bērnus kristīt ne tikai drīkst, bet vajag, a iepriekšējā komentā vienkārši norādīju, ka minētajā Rakstu vietā (piem.: Mk.10:14-16) nav pat ne mazākā mājiena uz bērnu kristību.
----
Tātad tavuprāt Bērnus, ko Kristus pieņem drīxt kristīt vai nedrīxt? Un kā tev šķiet, vai Bērni spēj ticēt vai nespēj? Piemēram... tie bērni, par kuriem Raksti saka - Dievs tiem atklājis lietas, ko noslēpis gudrajiem, Ka tie ar savu muti slavē Dievu... u.c. Tb jautājums, vai jūs kristāt bērnus, kurus Kristus pieņem? Vai jūs kristāt tos, kurus Kristus JUMS liek par ticības piemēru?
----
Pavēlēts ir kristīt ne bērnus, ne pieaugušos, bet t-i-c-ī-g-o-s.
----
Kur tu tādu pavēli redzi? Es redzu pavēli kristīt un mācīt visas tautas!
----
Tiešām absurds...Kristus bērniņus pieņem Savā Valstībā, bet kādi saka - tikai ne bez kristības, citādi visus uz elli...
----
Baidos gan ka tādu nav. Ir gan tādi, kas apgalvo, ka tos, kurus Kristus pieņem Savā Valstībā nedrīxt kristīt! Kā tev šķiet vai 2 mēnešu vecu bērniņu Kristus pieņem savā Valstībā? Un tagad atbildi, vai tu ļautu šādu bērniņu Kristīt? Jeb tomēr neļausi tādam bērniņam saņemt to, ko dod Kristība!
----
Starp citu... jā man radās iespaids, ka tu īsti nemaz netici, ka Kristībā Dievs cilvēkam kaut ko dāvā! Jo tu saki vārdus
----
Bez ūdens kristības Dievs nevar dāvāt Sv.Garu?..
----
Var... un tomēr viņš pats pavēl konkrētu veidu kā to saņemt. Ja tu visu savu teoloģiju balsti uz saviem spriedumiem par to ko Dievs VAR un no tā secini ka tamdēļ Dievs tā DARA, tad tu staigā pa visai plānu ledu! Nedrošu ledu, kurš saucās - nav apsolījuma!
----
Pati par sevi šī darbība bez ticības nedod ne grēku piedošanu nedz Sv.Garu.
----
Tātad Dievs neko nedod Kristībā mums? Baidos ka šajā jautājumā es tomēr palieku pie Rakstu mācības!

biskaps
e-baznīcēns
#18 Nosūtīts: 25.02.2009 19:30   Laboja biskaps
  


Bīskaps reiz pats ir turējies pie zīdaiņu nekristīšanas maldiem dēļ nepilnīgas informācijas, no šiem maldiem Dievs viņu ir atsvabinājis ar skaidriem, Rakstos pamatotiem argumentiem. Tāpēc šodien bīskaps var apliecināt - zīdaiņu nekristīšanas ( paskatīsimies šo akcentu ne-kristīšanas ) mācība ir spītīga turēšanās pie ne-ticības tam, ka Dievs dāvā ticību arī maziem zīdainīšiem un "ticības" tam, ka šie zīdainīši nepieder pie Dieva tautas, jo tiek pieņemts, ka viņi ir neticīgi a priori.

Mulders
e-baznīcēns
#19 Nosūtīts: 28.02.2009 01:33
  


bīskaps, un šādam spriedumam aplamam pats Dievs met sejā savu Vārdu sakot - "Bez ticības nevar Dievam patikt", vai "No zīdaīņu mutes tu Sev slavu sagādājis"...

Interesanti, ja šajā rakstu vietā vārdiņu "zīdaiņu" aizvieto ar "neticīgo"... tad rezultātā Baptisti padara Dievu par visai jocīgu Dievu, kurš sev slavu sagādā no neticīgo mutes un šiem neticīgajiem Dievs atklāj to, ko paslēpj šīs pasaules gudrajiem!

ANGEL777
e-baznīcēns
#20 Nosūtīts: 30.04.2009 01:58
  


Alexejs piekritu tevis teiktajam...

- - -

Alexejs, tātad tu uzskati, ka bērnus, kurus Kristus pieņem, nedrīxt kristīt? Nedrīxt viņiem dāvāt grēku piedošanu un Sv. Garu?

Kā var dāvāt grēku piedošanu tam kas nemaz nesaprot kas ir grēks kur nu vēl ka viņš ir grēcīgs??Mīļie lautiņi nesagroziet bībeles tekstu... bībele teikts ka vispirms izsūdziet grēkus un tad kristaties ...arī Jēzus pats kristījās būdams jau pieaudzis ....

Lapa  Lapa 2 no 4:  « Atpakaļ  1  2  3  4  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup