80. Kā mēs rūpējamies par savu tuvāko?


:: e - POLEMIKA :: / Kristīgā mācība

 Dievs Svētais Gars

Lapa  Lapa 6 no 7:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  6  7  Tālāk »
e-autors Ziņa
ddauka
e-baznīcēns
#51 Nosūtīts: 19.04.2007 19:51
  


ddauka Brīnišķīgais! Sieg! Sieg! Sieg!
Saturas zēni un meitenes, mucēju un lasītnepratēju pulkā ieradies pats ddauka Brīnišķīgais!!

Roberto
e-pāvests
#52 Nosūtīts: 20.04.2007 01:09   Laboja Roberto
  


mīļais s.zvirbuleen,

es negribu un nemeklēšu Svēto Garu ārpus vietām, kur Kungs Kristus ir apsolījis - Dieva vārda un Svētajiem Sakramentiem. tāpēc, kas grib, lai to dara kā viņam tīk – es neesmu pilnvarots nevienam aizliegt.

vienīgi vērsīšu uzmanību, ka ikkatra novirzīšanās no apsolījuma noved neceļos: labākajā gadījumā pie sajūsmināšanās un entuziasma; sliktākajā - ļaunajiem gariem plašajā garu pasaulē.


_____________________
simul iustus et peccator
talyc
e-kardināls
#53 Nosūtīts: 20.04.2007 02:23
  

_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
s.zvirbuleens
e-baznīcēns
#54 Nosūtīts: 20.04.2007 14:31
  


Roberto, par vietām, kur meklēt Svēto Garu, mēs laikam gan varēsim vienoties! Un nav jau tālu jāmeklē, lai pārliecinātos, ka “aizpeldēšana” no Rakstiem gan konkrētam cilvēkam, gan draudzei un Baznīcai rada vienas vienīgas problēmas!! Tomēr pārcenšanās arī parasti nekur nedod cerēto rezultātu Tāpēc, nesaskatot, ka Rakstos attiecībā uz to pastāvētu kāds aizliegums, es gribu aizstāvēt Dieva bērna tiesības lūgt Dievu par savas dzīves aktuāliem vai neskaidriem jautājumiem UN gaidīt Viņa atbildi – verbāla vai neverbāla rakstura – arī tad, ja Rakstos par šo problēmu nekas nav un nevar būt minēts. Tāpat es nevēlos ar vieglu roku izmēzt atkritumos kādu nospiestu un vientuļu ticīgo dārgas pērles – brīžus, kad Dievs varbūt kādā īpašā veidā viņiem ir atgādinājis par savu klātbūtni un mīlestību, tādā veidā viņiem palīdzēdams arī turpmāk visiem spēkiem turēties pie visiem ticības artikuliem …Kad Marija nāca pie Kristus kapa, viņas bēdu nomāktais un apjukušais prāts, jādomā gan, bija ļoti tālu no spējas ar teoloģiskiem paņēmieniem izskaitļot, kas tur notiek, un kas to lai zin, kur tobrīd atradās viņas ticība… līdz brīdim, kad Kungs viņu sauc vārdā! Vai tad mēs no tādiem bēdu un ticības apjukuma brīžiem būtu pasargāti? Vai varam tik (pār)droši apgalvot, ka mums nekad nebūs tādas vajadzības, ka tiekam Viņa “saukti vārdā” – kā to dara gans no Jņ.10:1-5 minētās līdzības?! Taču Bībelē jau visu ticīgo “vārdi” nav minēti… Bet, ja kādam ir drosme tomēr apgalvot, nu, lai jau pamēģina!
Miers ar tevi! s.z

Iviite
e-baznīcēns
#55 Nosūtīts: 6.05.2007 01:26
  


Piekrītu MJ, ka iedomu tēli kristiešiem mēdz būt, domāju tiem, kas saka: "man gars teica tā un tā", bet Raksti tomēr saka citādi. Tie ir pārliecināti, ka viņus vada Kristus Gars, pretēji rakstītam Vārdam, jo vadot gars un dodot brīvību.
=======
No kurienes ideja kristīt?
---------
1.Kor10:1-4; 1.Pēt.3:20-21. "..visi padebesī un jūrā uz Mozu kristīti.." - "..izglābās nedaudzas.. dvēseles caur ūdeni. Tas attēlo kristību.."
---------
Praktiski piedzīvotais VD laikā bija mācība ar garīgu nozīmi. Piem., iziešana no verdzības ar saudzējošā upura asinīm liecina par šo žēlastības glābšanu no soda, ne tikai Ēģiptē, par ko atgādināts 1. Dieva likumā, bet patiesa Dieva apžēlošana caur sava Upura Jēra asinīm. "Ja nu Dēls jūs darīs brīvus, tad.."

Iviite
e-baznīcēns
#56 Nosūtīts: 6.05.2007 01:45
  


Jņ.16:32; 17:21. "..jūs izklīdīsiet.. un Mani atstāsiet vienu. Bet Es neemu viens, jo Tēvs ir pie manis" - "..Tu, Tēvs manī un Es tevī, lai arī viņi ir mūsos.."
--------------
Kristībās uz Kristu nolaidās Dieva Svētais Gars, ja Gars ir trešā persona, tad kāpēc Jēzus tagad runā tikai par sevi un Tēvu, par Tēva doto vārdu, par visu, kas Tēvam pieder, kā Viņam piederošu.
"Tēva Gars" ir Viņā, tāpēc ir šī vienība: "Tēvs manī".

Roberto
e-pāvests
#57 Nosūtīts: 6.05.2007 10:06   Laboja Roberto
  


mīļā Iviite,
vai Tu lūdzu izskaidrotu, ko esi rakstījusi savos komentāros, kuri nosūtīti: 5.05.2007 22:26 un 5.05.2007 22:45

Tavi abi komentāri mani mulsina – nevar īsti saprast, ko raksti Tu un ko tikai citēlūdzu kliedē manu apmulsumu
_____________________
simul iustus et peccator
Iviite
e-baznīcēns
#58 Nosūtīts: 6.05.2007 23:58
  


Jā, pārlasot redzu, ka ir grūti saprast izteikto domu.
-----------------
Tā kā tēma ir par Svēto Garu, bet MJ ir izteikusi arī neizpratni par kristību, tad gribēju rakstīt ļoti īsi par šiem diviem jautājumiem.
-----------------
Daudzie notikumi no VD laikā piedzīvotā ir attiecināmi jeb "zīmējas" uz JD laika realitātēm jeb ceremonijām, ne tikai kristības.
-----------------
Kā piemēru minēju Kristus atbrīvošanu no vergošanas grēkam un soda (par to māca 1. bauslis - upura dēļ Dievs saudzēja un izveda tautu no Ēģiptes).
-----------------

Domātās Rakstu vietas MJ patiesi runā par kristību jeb pagremdēšanas nozīmi, kā MJ pieminētā Jāņa Kristītāja pagremdēšana ūdenī.
Atgriežoties no grēkiem cilvēki tādējādi apliecināja, ka ir pārklāti ar ūdeni, kā miris vecais cilvēks it kā kapā, lai celtos un dzīvotu jaunu dzīvi.
=============
par Svēto Garu kā trešo personu jautāju, kāpēc Kristus sakot, ka Viņš nav viens, bet ar Viņu ir Tēvs, nemin trešo personu, bet tikai divas, jo pēc kristībām Viņš taču saņēma Svēto Garu. Tā arī citās Rakstu vietās nemin trīs personas.
-----------------
Secinu: "Tēva Gars", nevis persona, ir Viņā, tāpēc ir šī vienība - "Tēvs Manī". (Mat.10:20; Rom.8:9; Jņ.17:21,26; 16:32).
=============
Izsaku tikai savējo izpratni par rakstīto Dieva vārdu un zinu, ka arī jums ir savējā , kas izteikta ticības apliecībā. Tāpēc es negribu it kā strīdēdies un turpināt rakstīt par šo tematu.
-----------------

Roberto
e-pāvests
#59 Nosūtīts: 7.05.2007 12:49
  


mīļā Iviite, piedod, bet e-pāvests laikam ir par stulbu, lai aizsniegtos, līdz Tavam domu gājienam


_____________________
simul iustus et peccator
talyc
e-kardināls
#60 Nosūtīts: 7.05.2007 13:47
  


Ivīte šķiet dzīvo savā ilūziju pasaulē
kurā viņu iesprostojuši labklājības teologi
- - -
Ivīte neredz arī ka MJ nava nezinoša muļķīte, kuru tai "jāatgriež"
bet vīrels ar slīpētu prātu un pamatīgi nocietinātu sirds cietoksni


_____________________
...ne pret, ne par, bet ar...
Lapa  Lapa 6 no 7:  « Atpakaļ  1  2  3  4  5  6  7  Tālāk »
...bet es teikšu tā:
Krāsas izvēle 


» e-baznīcēns  » Parole 
Vienīgi e-baznīcēni te var rakstīt. Vispirms precīzi ieraksti savu e-vārdu & paroli vai REĢISTRĒJIES.
 
⇑Augšup